KĄ DARYTI SUGEDUS ABS DAVIKLIUI ŽIEMĄ?

0
26
31

Automobiliuose sumontuota ABS sistema tam, kad vairuotojas galėtų valdyti automobilį stipriai stabdant. Tai automatinė sistema, kuri nustato, kada užsiblokuoja ratai. Sistema sumažina stabdymo jėgą, kad ratai galėtų riedėti, o vairuotojas pakeisti važiavimo kryptį. Kaip ir bet kuri automobilio sistema, ABS gali sugesti.

Ratų greičio jutiklio gedimas – ABS veikia pagal informaciją, gautą iš ratų greičio jutiklio. Šis jutiklis matuoja besisukančių ratų greitį ir siunčia šią informaciją į ABS sistemą. Kai ABS  davikliai nustato, kad vienas ratas sukasi lėčiau nei kiti, sumažina slėgį stabdžių sistemoje, kad išlygintų visų ratų greitį. Sugedus ratų greičio jutikliui ar jo laidams, ABS negaus informacijos apie rato greitį ir negalės jo efektyviai atrakinti stabdant.

Užsidegus įspėjamajai lemputei tolesnis važiavimas gali būti gana rizikingas ir pavojingas, kai avarinio stabdymo atveju nustoja veikti mūsų įpratusi ABS sistema. Ratų užraktas, slydimas ir daužto automobilio remonto išlaidos gali kainuoti brangiai, tai tikriausiai yra pakankama priežastis greitai pašalinti tokį defektą.

Kreipiantis į įgaliotąjį aptarnavimo centrą, verta patiems patikrinti keletą dalykų:

  • Pradėkime nuo saugiklių. Perdegęs saugiklis neleidžia veikti sistemos valdymo

blokui, o jo pakeitimas kainuoja tiesiog centus.

  • Kitas bandymas, kurį turėtume atlikti – patikrinti visas jutiklių jungtis, kurios

yra prie kiekvieno rato ir po automobiliu, tose vietose, kur jungiasi visa sistema.

Deja, daugelio automobilių davikliai nėra gerai apsaugoti ir dažnai labai užsiteršia, o dėl to prarandamas signalas ir atsiranda nuskaitymo klaidų, kurios blokuoja sistemą. Jei automobilis turi kitokio dydžio ratą, kompiuteris gaus kitokį greičio rodmenį ir užrakins sistemą. Panašiai bus, jei automobilis pateko į susidūrimą ir gali būti nutrinti ar nutrūkę laidai, tada valdymo blokas taip pat blokuos ir signalizuos apie ABS gedimą.

Pašalinus defektą savo jėgomis, kad įsitikinti, kad viskas veikia saugiai, galima nuvažiuoti į servisą ir su komoiuteriu patikrinti, ar ABS sistema veikia.

Be to, kaip rodo praktika, ABS ne visada tinkamai veikia ant ledo. Ypač jei automobilis yra su dygliuotomis padangomis. Todėl, nepaisant visų stabdžių antiblokavimo sistemos privalumų įprastomis kelio sąlygomis, žiemą nereikėtų jos pervertinti.

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite