KĄ SKAITO PASAULIO ĮŽYMYBĖS? 10 GARSIAUSIŲ PASAULIO RAŠYTOJŲ, KURIŲ KNYGAS GALITE ĮSIGYTI IR LIETUVOJE

0
102
matias north v8DSLoY80Xk unsplash

Kieno rekomendacijomis vadovaujatės, rinkdamiesi knygą skaitymui? Gal pasitikite šeimos narių skoniu? O gal turite itin knygas mėgstantį draugą ar draugę, pro kurių skaitymo filtrą praėjusios knygos patenka ir į jūsų lentyną? Įžymūs žmonės – menininkai, dainininkai, politikai neretai taip pat tampa puikiais patarėjais literatūros klausimais. Vienais atvejais knygas galime rinktis iš smalsumo ir noro pažinti žinomo žmogaus mąstymą, kitais – renkamės dėl jau sutampančios gyvenimo filosofijos, pasitikėdami jų skoniu tarsi geriausio draugo. Pasižvalgykime po pasaulį ir atraskime, ką skaito įžymybės. Gali būti, jog kažkurio autoriaus knyga būtent po šio straipsnio atsidurs jūsų norų sąraše.

  • Brit Benet (Brit Bennett) – žymi šiuolaikinė amerikiečių rašytoja, kurios knygą „THE VANISHING HALF“ kaip visų laikų mėgstamiausią įvardino Maraja Keri (Mariah Carey). Šios autorės knygas galima įsigyti ir Lietuvoje. Žinomiausi mūsų rinkoje parduodami romanai tai „Nykstantys saitai“ ir „Ketvirtadienio žmogžudysčių klubas“. Abi knygos pasaulinio lygio kritikų įvardintos, kaip itin aukšto lygio literatūros kūriniai.
  • Glenon Doil (Glennon Doyle) – kaip mėgstamiausią savo rašytoją įvardino garsi aktorė Kristen Bel (Kristen Bell). Šios autorės knygos įkvepiančios, motyvuojančios ir ypatingai subalansuotos moterims. Visų laikų mėgstamiausia Kristen Bel knyga „UNTAMED“, kuri įkvėpė gyventi taip, kaip norisi pačiai, o ne aplinkiniams. Lietuvoje didelio populiarumo sulaukė kita šios autorės knyga „Išlik kovotoja“, kuri ragina priimti savo gyvenimą tokį, koks jis yra.
  • Richardas Powersas (Richard Powers) tai garsus Amerikiečių rašytojas, pelnęs precižiškiausias Pulitzerio ir Nacionalines premijas. Jo kūrybą išskiria tokios pasaulio žvaigždės kaip rašytoja Ana Parčet (Ann Patchett) ir aktorė Heilė Beri (Halle Berry). Amerikoje žinomiausiu ir mėgstamiausiu kūriniu yra laikoma knyga „THE OVERSTORY“. Lietuvoje graibstyte graibstomos „Medžių istorija“ ir „Orfėjas“. Knygų pateikimas išskirtinis, paliečiantis iki širdies gelmių, parodantis mūsų mažumą šioje beribėje visatoje.
  • Michaelas Alanas Singeris (Michael Alan Singer) užkariavo žmonių širdis lengvu palydėjimu meditacijos ir minčių valdymo kelyje. Šį autorių nuoširdžiai rekomenduoja žinoma Amerikos komikė Čelsi Handler (Chelsea Handler). Šio autoriaus knyga „Išlaisvinta siela“ pripažįstama ne tik saviugda besidominčių skaitytojų, bet yra patekusi į „The New York Times“ bestselerių sąrašo pirmąją vietą.
  • Markas Tvenas (Mark Twain, 1835-1910 m.) yra girdėtas visiems, o jo kuriamų istorijų galia yra beribė. Šį autorių tarp mėgstamiausių yra įvardinęs net Bilas Miurėjus (Bill Murrey). „Tomo Sojerio nuotykiai“ – tai viena žinomiausių šio autoriaus knygų, kuri iš knygynų nedingsta dar nuo 1876 m., kuomet buvo išleisti pirmieji šio kūrinio egzemplioriai. Beje, ar žinojote, jog Markas Tvenas tėra autoriaus slapyvardis? Iš tikrųjų šį rašytoją turėtume vadinti Samueliu Lenghornu Klemensu.
  • Antuanas de Sant Egziuperi (Antoine de Saint-Exupéry) ir jo „Mažasis princas“ keliauja po pasaulį niekuomet neprarasdamas savo populiarumo. Šioje knygoje vis kitaip atsiskleidžia istorija ir augant mūsų sąmonei ją patiriame vis kitomis spalvomis. Garsi aktorė Ema Wotson (Emma Watson) šią knygą įvardino kaip ištikimai ją lydinčią visą gyvenimą. „Skaitydama šią knygą galiu pabūti skirtingose vietose, skirtingu metu ir kartu visiškai su savimi ir savo asmeniniais išgyvenimais“, – yra sakius aktorė. Ar jūs savo namų bibliotekoje jai esate skyrę vietą?
  • Džordžas Orvelas (George Orwell), kurio tikrasis vardas Erikas Artūras Bleras (Eric Arthur Blair) yra sukūręs ne vieną garsų kūrinį. Lietuvoje galime rinktis iš tokių bestselerių kaip „Gyvūlių ūkis“, „Dienos Paryžiuje ir Londone“, „1984“ ir kitų. Tiesa pastaroji distopinė novelė pelnė tokį pasaulinį pripažinimą, jog pagal ją buvo sukurtas ne vienas filmas, o 2005 m. Londone net pastatyta opera tuo pačiu pavadinimu „1984“. Šio kūrinio išskirtinumą įvertino ir garsus, pasaulinio lygio aktorius Kitas Haringtonas (Kit Harington), kurį geriausiai pažįstame iš serialo „Sostų karai“.
  • Isakas Asimovas (Isaac Asimov) puikiai žinomas mokslinės fantastikos gerbėjams. Jo trilogiją apie Fondą, milijonus pasaulių aprėpiančią Galaktinę imperiją yra pripažinta ir literūros kritikų ir pačių garsiausių pasaulio įžymių, tarp kurių ir pats Robinas Viljamsas (Robin Williams, 1951-2014 m.). Jei norite bent šiek tiek prisiliesti prie šios fantastinės istorijos, Lietuvos knygynuose dar galite įsigyti vieną iš šios serijos knygų „Fondas ir Imperija“. Kitų tikėtina jau teks paieškoti bibliotekose ar draugų knygų lentynose.
  • Michailas Bulgakovas (Michail Bulgakov) – vienas įspūdingiausių rusų rašytojų, kurio knygas žino ir vertina visame pasaulyje. Mums visiems žinomas, Hario Poterio personažą sukūręs, aktorius Danielis Radklifas (Daniel Radcliffe) tarp mėgstamiausių visų laikų savo knygų išskyrė būtent M.Bugakovo kūrinį „Meistras ir Margarita“, kurį laisvai dar galite įsigyti Lietuvos knygynuose.
  • Fiodoras Dostojevskis žinomas ne tik Europoje bet ir visame pasaulyje. Šio autoriaus sukurtas kūrinys „Broliai Karamazovai“ tapo mėgstamiausia Hilari Klinton (Hillary Clinton) knyga. Ji prisipažįsta šią knygą skaičiusi ne vieną kartą, tam, jog keičiantis pasaulėžiūrai dar kartą pažvelgtų į ją kitomis akimis.

Pateiktame garsiausių ir labiausiai pasaulyje vertinamų rašytojų dešimtuke rasite visko – ir istorinių romanų, ir motyvuojančių meditacijų, taip pat šiek tiek fantastikos ir kandžių novelių, bet vienas dalykas vienija visus šiuos knygų autorius. Jų sukurtos knygos yra žinomos visame pasaulyje ir kiekvienas įžymus ar paprastą gyvenimą gyvenantis žmogus jose randa dalelę savęs ir savo istorijos. Ne visų už Atlanto gerbiamų autorių knygas galima įsigyti Lietuvoje, tačiau bent po vieną iš ankščiau paminėtų autorių knygografijos tikrai galite įsigyti www.vaga.lt, tad pažintį su šiais autoriais pradėti nebus sudėtinga. Įžymūs žmonės taip pat kaip mes, turi savo ideologijas, gyvenimo filosofiją ir siekia savo tikslų kiekvieną dieną, tad verta pasisemti iš tų kūrinių, kurie jiems suteikė energijos ir įkvėpimo tapti įžymiais. 

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite