KAI NEIEŠKAI, TAI IR NESURANDI

0
96

Ši vasara nebuvo dėkinga žemės ūkio gėrybių augintojams. Kai kuriuose rajono vietose buvo užfiksuotas stichinis meteorologinis reiškinys – sausta augalų vegetacijos laikotarpiu. Šis laikotarpis  Zarasų rajono  seniūnijose tęsėsi labai ilgai. Dėl šio stichinio reiškinio ypač žymisi mažiau žemdirbiai paruošė pašarų, prikūlė grūdų, mažesni ir gyvulininkystės  produkcijos prieaugliai.  

Suprantama, ūkininkavimas – rizikinga veikla. Ypač dar ji sudėtingesnė, kai valdžios žmonės visas bėdas uždeda tik ant jų žemdirbių pečių. O jie ne visą naštą gali pakelti ir atlaikyti.  

Lietuvos ūkininkų sąjungos Zarasų skyriaus  pirmininkas Darius Viliūnas, matydamas  šią vasara gamtos stichijos nuniokotus žemdirbių laukus, kreipėsi raštu į Zarasų rajono savivaldybės merę Nijolę Guobienę. Pirmininkas prašė merės atleisti žemdirbius nuo mokesčių. Beveik mėnesį prašymas gulėjo Savivaldybės stalčiuose  ir tada atsakymą gavo  abejingu žemdirbiams ir jų rūpesčiams tonu.: „Galimybių visiškai atleisti   nuo žemės mokesčio pagal Jūsų prašymą nėra“. Tokį rajono ūkininkai gavo atsakymą. Savivaldybės biudžetui būtų ne tokia didelė našta, bet tikrai paremtų kiekvieną duonos augintoją  šiuo sudėtingu laikotarpiu ne tik finansiškai , bet ir paskatintų toliau ūkininkauti savo žemėje.. Paskaičius merės raštą, mintys sukasi ne tik apie valdžios paramą  mūsų laukų artojams, bet apie požiūrį ir pagarbą kaimo žmogui.                        

Suprantame, ant kelio galimybės nesivoliojo. Jas reikia surasti. Gal merei ir reikėjo tiksliau parašyti, kad mes galimybių ūkininkus atleisti visiškai nuo mokesčių nesuradome.

Štai praėjusi rajono Savivaldybės taryba 2022 m. gruodžio 16 d.  sprendimu Nr. T-198 surado galimybes ir buvo  sumažintas 2023 metų žemės mokestis 45 procentais žemės savininkams už neapleistą žemės ūkio paskirties žemę (visiems būdams) mokesčio skaičiavimo dienai neturintiems žemės mokesčio įsiskolinimų už praėjusius mokestiniu laikotarpius.

Tas sprendimas buvo priimtas žiemą , kai apie tokias ekstremalias situacijas niekas net neįsivaizdavo, bet jau tada ieškojo galimybių kaip palengvinti ir taip labai nelengvas sąlygas ūkininkavimui. Dabar kai šią vasarą rajono žemdirbys su gamtos stichija susikovė aršioje dvikovoje, rajono valdžia nuo jo nusisuko, sviedę biurokratinį sakinį: „Padėti nėra galimybių“.  Galimybes reikia ieškoti . Jos ant kelio kaip grybai nedygsta. Kai neieškai,  tai ir nerandi.   

Petras Ivanovas,

žurnalistas 

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite