KAIMO SUEIGA PARLAMENTE ,,LIETUVOS KAIMO IR ŽEMĖS ŪKIO PERSPEKTYVA PO 2024 METŲ“

0
139

Kaimo plėtros skyriaus specialistai dalyvavo Kaimo sueigoje 2023 „Lietuvos kaimo ir žemės ūkio perspektyva po 2024 metų”, kuri vyko Seimo istorinėje Kovo 11-osios Akto salėje ir Nepriklausomybės aikštėje Vilniuje.

Į bendrą sueigą susirinkę apie 400 žemdirbių, savivaldybių žemės ūkio skyrių specialistai, žemės ir miško savininkai, kaimiškųjų bendruomenių ir mokslo organizacijų atstovai pasirašė bendrai parengtą baigiamąjį dokumentą – programines nuostatas – kreipimąsi į politines partijas ir asmenis, kurie rengs 2024 metų Prezidento, Europos Parlamento ir Seimo rinkimų programas.

Dokumento nuostatoms įgyvendinti siūlomos konkrečios priemonės. Sueigos dalyviai pabrėžė, kad būtina:

  • užtikrinti ES ir šalies Vyriausybės veiksmų atitiktį;
  • parengti argumentuotą ir skaičiais pagrįstą žemės ūkio strategiją, atitinkančią klimato kaitos politiką iki 2030 m.;
  • užtikrinti paslaugų prieinamumą;
  • užtikrinti žemės ūkio sektoriaus, turizmo, maitinimo ir socialinių verslų plėtrą kaime;
  • parengti aukštos kvalifikacijos specialistus žemės ūkio sektoriui;
  • remti į tikslą orientuotus mokslinius tyrimus;
  • sukurti integruotą žemės ūkio konsultavimo sistemą;
  • užtikrinti subalansuotos saugomų teritorijų ir miškų politikos įgyvendinimą;
  • užtikrinti konkurencingą gyvulininkystę klimato kaitos kontekste;
  • tobulinti teisinę bazę, užtikrinančią žemdirbių savivaldą.

Sueigą pasveikinusi jos globėja Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen pabrėžė žemės ūkio svarbą ir palinkėjo šiam renginiui tapti tradiciniu.

Sueigos dalyvius vaizdo įrašu pasveikino ir ES žemės ūkio komisaras Janusz’as Wojciechowski’s (Janušas Voicechovskis), trumpai apžvelgęs sektoriaus aktualijas iš ES pozicijų ir paprašęs supažindinti su Kaimo sueigos 2023 priimtais dokumentais.

Svarbų pranešimą ,,Lietuvos žemės ūkio vizija” skaitė Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininkas prof. Viktoras Pranckietis. Žemės ūkis yra nacionaliniam saugumui užtikrinti strategiškai svarbus ūkio sektorius.

Kartu su Kaimo sueiga 2023 surengta ir „Kaimo diena mieste“. Seimo Vitražo galerijoje susipažinta su žemės ūkio inovacijomis, šiuolaikinio ūkininkavimo technologijomis.

Seimo prieigose esančioje Nepriklausomybės aikštėje vilniečiai ir sostinės svečiai turėjo galimybę apžiūrėti žemės ūkio technikos, įrangos, gyvulių ekspoziciją.

Zarasų rajono savivaldybės administracijos Kaimo plėtros skyriaus informacija

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite