Į šalį ir vėl atkeliavus šiltajam metų laikui, iš miego prabundame visi. Žmonės tampa geriau nusiteikę bei mėgaujasi saulės šviesa. Augintiniai dūksta lauke ir džiaugiasi ilgesniais pasivaikščiojimais. Kita vertus, šiltesni orai su savimi atsineša vieną didelį trūkumą – taip pat prabunda ir erkės. Pastarosios gali sukelti išties nemažai nesklandumų bei įvairių ligų, todėl jų išvengti stengiasi tiek žmonės, tiek augintiniai. Kita vertus, šunys ir katės savarankiškai to padaryti negali, taigi tenka jiems padėti. Tad, kaip apsaugoti mylimą keturkojį nuo erkių?
Priemonės nuo erkių
Antiparazitinės priemonės gali būti be galo įvairios. Didelis pasirinkimas yra labai naudingas keturkojų šeimininkams, mat atitinka kiekvieno finansinius bei kitus poreikius. Taigi, kurį produktą pasirinkti geriausia? Iš esmės, tai priklauso nuo individualių žmogaus prioritetų. Egzistuoja specialūs purškikliai, lašiukai, tabletės. Be to, galima įsigyti ir antkaklius, skleidžiančius tam tikrą kvapą, kuris atbaido įvairius parazitus. Iš vienos pusės, tabletė yra ganėtinai paprastas sprendimas, tačiau ji gali netikti tiems keturkojams, kurie pasižymi jautresniu skranduku. Tuo tarpu, nors lašiukai taipogi yra ganėtinai efektyvūs, dažnas šeimininkas šiuos lašina ant augintinio kailio ir taip sumažina jų veikimo galimybes. Visgi, pastarieji turėtų pakliūti ant keturkojo odos. Be abejo, antkaklis taip pat yra gana patogus sprendimo būdas. Kita vertus, dalis žmonių verčiau renkasi petnešas, todėl šis variantas jiems paprasčiausiai netinka. Tačiau, bet kokiu atveju, priemonių tikrai gausu – tad, nepamirškite apsaugoti savo augintinio. Didelį pasirinkimą siūlo elektroninė gyvūnų prekių parduotuvė mumbo.lt, todėl nepraleiskite progos apsižvalgyti.
Ką dar atsiminti svarbiausia?
Įvairūs priedai gyvūnams, tokie, kaip specialus antkaklis ar purškalai yra puikus pagalbininkas, norint apsaugoti keturkojį nuo erkių. Visgi, tai neužtikrina 100% atsparumo, todėl po pasivaikščiojimų lauke visuomet apžiūrėkite savo augintinį. Radus erkę reikėtų kuo skubiau ją ištraukti, tačiau būkite atidūs ir netyčia nepalikite parazito galvutės.
Svarbu prisiminti, kad šie kenkėjai gali pridaryti nemažai bėdų Jūsų keturkojo sveikatai. Dažniausiomis ligomis reikėtų įvardinti babeziozę, anaplazmozę, erkinį encefalitą. Kaip atpažinti susirgimų simptomus? Jeigu pastebite, kad augintinis ėmė karščiuoti, nebevalgo, atrodo apatiškas – kuo skubiau vežkite šį pas veterinarą.
*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą. Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai. www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.