KAIP EKSPLOATUOTI IR PRIŽIŪRĖTI SAVO AUTOMOBILĮ, KAD JIS ILGIAU TARNAUTŲ

0
65

Jūsų automobilis gali tarnauti ilgiau, jei imsitės tinkamų priemonių jam prižiūrėti, pavyzdžiui, laiku keisite alyvą, plausite ir vaškuosite automobilio kėbulą bei saugiai vairuosite. Stengdamiesi išsaugoti savo transporto priemonės vertę ir palaikydami gerą jos techninę būklę, ilgainiui galite išvengti didesnių išlaidų brangiam remontui ar pernelyg ankstyvam automobilio keitimui.

Turbūt jau esate girdėję, kad automobiliai paprastai nuvertėja vos tik išvažiavę iš automobilių pardavimo salono, tačiau yra veiksmų, kurių galite imtis, kad jūsų automobilis tarnautų kur kas ilgiau ir kuo ilgiau išsaugotų savo vertę. Tuo tarpu, vienas geriausių būdų sutaupyti lėšų ir užtikrinti, kad jūsų automobilis patikimai tarnaus ne vienerius metus – kuo ilgiau išlaikyti automobilį techniškai tvarkingą.

Taigi, pateikiame jums daugybę patarimų, kurie padės prailginti jūsų transporto priemonės tarnavimo laiką.

Laiku keiskite variklio alyvą

Jei paprastai nesate linkę užsiimti reguliaria savo automobilio technine priežiūra, bent jau būkite tikri, kad laiku keičiate variklio alyvą. Jei to nedarysite reguliariai, jūsų automobilio variklis gali užsikimšti ir galiausiai visiškai nebeveikti.

Užsikirtusio variklio remontas ar keitimas kainuos brangiau nei beveik bet kurie kiti automobilio remonto darbai, todėl reguliariai keisdami variklio alyvą galite sutaupyti nemažai lėšų, kad variklis veiktų kaip įmanoma sklandžiau.

Stebėkite savo greitį ir stabdymą

Vienas iš geriausių būdų tinkamai prižiūrėti savo transporto priemonę – stebėti savo greitį ir stabdymą. Pernelyg didelis greitis ir per dažnas stabdymas gali per daug apkrauti jūsų transporto priemonę.

Tokiu atveju gali tekti dažniau keisti tokias dalis kaip stabdžių trinkelės. Konservatyvesnis vairavimas gali padėti jūsų transporto priemonei tarnauti kur kas ilgiau.

Atlikite įprastą techninę priežiūrą

Laikydamiesi reguliaraus automobilio techninės priežiūros grafiko, galite prailginti jo tarnavimo laiką. Įprastinė techninė priežiūra gali apimti naujų padangų montavimą, oro filtrų keitimą, transmisijos skysčių patikrą, diržo patikrą ir valytuvų keitimą.

Tuo tarpu, jei iki šiol nesate atradę patikimo autoserviso, kuriam galėtumėte patikėti savo transporto priemonės remonto darbus, visuomet galite pasinaudoti iš https://carone.app atsisiųsta mobiliąja programėle , kuri padės jums labai greitai atrasti artimiausią autoservisą.

Nuplaukite automobilį ir nuvaškuokite jį

Ar žinote, kad įprastinės automobilių plovyklos gali pažeisti jūsų automobilio dažus? Tuo tarpu plaudami automobilį rankomis ir jį vaškuodami, galite apsaugoti jo dažus ir net išvengti rūdžių atsiradimo. Tai ypač svarbu, jei dažai buvo veikiami žalingų medžiagų.

Savo automobilį turėtumėte plauti apytiksliai kas dvi savaites arba pagal poreikį, o vaškuoti reikėtų kas 1-3 mėnesius.

Atsižvelkite į drėgmę

Nevažiuokite per vandenį ir stenkitės vengti stovėti ant purvo, kad apsaugotumėte automobilio važiuoklės dalį. Taip yra todėl, kad drėgmės poveikis gali sukelti važiuoklės dalių arba automobilio grindų rūdijimą ir lemti brangiai kainuojantį remontą.

Važiavimas per labai gilų vandenį taip pat gali sukelti jūsų automobilio mechaninių problemų. Jei matote užlietą kelią, būkite atsargesni ir stenkitės nevažiuoti per vandenį.

Atlikite ratų suvedimą

Norėdami prailginti savo transporto priemonės padangų tarnavimo laiką ir apsaugoti savo automobilio eksploatacines savybes, privalote reguliariai atlikti ratų suvedimą.

Ratų suvedimas padeda paskirstyti skirtingų kiekvienos padangos dalių nusidėvėjimą. Tai užtikrina, kad padangos teisingai liestųsi su keliu, ir gali padėti saugiau, efektyviau ir sklandžiau važiuoti. saugesnį, efektyvesnį ir sklandesnį važiavimą.

Tinkamai pripūskite padangas

Stebėdami ir palaikydami tinkamą automobilio padangų oro slėgį galite išvengti ankstyvo pačių padangų susidėvėjimo ir pakabos pažeidimų.

Norėdami nustatyti tinkamą slėgį, patikrinkite savo transporto priemonės dokumentus. Daugelyje degalinių galima nemokamai prisipūsti automobilio padangas ir patikrinti jų slėgį tam skirtu slėgio matuokliu.

Naudokite priekinio stiklo apsaugą

Jei paprastai jums tenka savo automobilį statyti priešais tiesioginius saulės spindulius, turėtumėte pagalvoti apie galimybę įsigyti ir naudoti priekinio stiklo apsaugą, kad išvengtumėte prietaisų skydelio perkaitimo ir įtrūkimų. Be to, ši priemonė gali padėti išvengti automobilio sėdynių apmušalų išblukimo.

Odinių sėdynių priežiūra

Jei jūsų automobilyje yra odinės sėdynės, įprastai naudodami kondicionierių galite išlaikyti gerą jų būklę. Be to, jei nuspręsite savo automobilį parduoti, tinkamai prižiūrėtas ir geros kokybės odinis salonas padės jums gauti kur kas didesnę kainą ir tikėtis greitesnio pardavimo proceso.

Yra daug būdų, padedančių išsaugoti puikią jūsų automobilio būklę

Egzistuoja daugybė konkrečių ir nebrangių būdų, kaip prailginti automobilio tarnavimo laiką. Tinkamai ir atsakingai prižiūrėdami savo transporto priemonę galite užtikrinti didesnį jos saugumą ir mėgautis ilgesniu jos eksploataciniu laikotarpiu. Reguliariai skirdami lėšų savo automobilio techninei priežiūrai, galite ilgiau jį išsaugoti tinkamos būklės ir ilguoju laikotarpiu sutaupyti daugiau kaštų.

Be to, dar vienas efektyvus būdas sutaupyti transporto priemonės išlaidas – kuo efektyviau jį apdrausti. Nors iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad automobilio draudimas yra tik papildomos išlaidos, patekus į avariją ar susidūrus su stichijų padaryta žala, tai gali padėti jums išvengti didelių finansinių nuostolių.

Taigi, naudodamiesi visais šiais patarimais, neabejotinai savo transporto priemonę eksploatuosite kur kas daugiau metų ir galėsite būti ramūs, jog jums neteks patirti reikšmingų išlaidų jos remontui.

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite