KAIP EMOCIŠKAI IR MORALIŠKAI PASIRUOŠTI ARTIMOJO LAIDOTUVĖMS?

0
99
raudonos lozes laidotuvese

Laidotuvių organizavimas gali būti sunkus psichologinis išbandymas, ypač kai su tuo susiduriame pirmą kartą. Laidojimo namų, šarvojimo salės, karsto ar urnos pasirinkimas gali sukelti daug problemų ir būti susijęs su įvairiomis teisinėmis procedūromis. Jei nežinote nuo ko pradėti, rekomenduojame kreiptis į patikimą laidojimo biurą, kuris gali atsakyti į visus rūpimus klausimus ir pateikti apgalvotus sprendimus jūsų asmeninei situacijai. Laidotuvių organizavimas paprastai turi 4 pagrindinius etapus, kurie padeda suplanuoti padorias artimojo laidotuves vos per kelias dienas:

  • Mirties patvirtinimas ir dokumentų tvarkymas
  • Pasiruošimas laidotuvėms
  • Ieškojimas laidojimo namų
  • Šarvojimas ir laidojimas

Mirties patvirtinimas ir dokumentų tvarkymas

Jei artimasis miršta namuose, pirmiausia reikėtų skambinti bendruoju pagalbos telefonu 112. Primename, kad negalima liesti velionio kūno, kol gydytojas nenustatė, kad jis mirė. Atvykus gydytojas apžiūrės kūną ir išduos laikiną medicininę pažymą. Šią pažymą turite pateikti šeimos gydytojui, o šeimos gydytojas išduos medicininį mirties liudijimą, kuriame automatiškai bus užfiksuota žmogaus mirtis.

Jei Jūsų artimasis miršta ligoninėje, gydytojas išduos medicininį mirties liudijimą. Jei mirties priežastis nežinoma, bus kreipiamasi į teismo medicinos ekspertą, o teismo medicinos ekspertas, įvertinęs situaciją, išduos mirties liudijimą. Jeigu Jūsų giminaitis miršta užsienio valstybėje būdamas Lietuvos Respublikos pilietis, toje šalyje esanti paslaugų įstaiga išduos medicininį mirties liudijimą.

Už palaikų pervežimą ir paruošimą atsakingos laidojimo paslaugas teikiančios įmonės

Nepamirškite, kad laidojimo biure turi būti nurodyta tam tikra informacija: mirusiojo vardas, pavardė, adresas, mirties data ir laikas, mirusiojo socialinio draudimo numeris, taip pat jūsų vardas, pavardė, kontaktinė informacija su mirusiuoju ir kita reikalinga informacija. Būtina atkreipti dėmesį į įmonės patirtį ir galimybes, nes renkantis tik mažiausią kainą patirties stoka ir neteisingas išankstinis situacijos įvertinimas gali trukdyti samdyti įmonę (ar net privačius asmenis).

Pasiruoškite laidotuvėms tinkamai ir be streso

Kai atitinkami skyriai nustato mirties faktą, jie turėtų apsvarstyti idėją organizuoti laidotuves. Aptarkite su artimiausiais šeimos nariais, kur mirusysis turėtų būti šarvojamas ir palaidotas. Jei velionis išreiškia norą priimtiniausio laidojimo būdo (pavyzdžiui, testamentu), reikia atsižvelgti į jo valią. Jeigu toks noras neišreiškiamas, sprendimą dažniausiai priima artimas giminaitis.

Pagrindiniai klausimai, kuriuos turėtumėte aptarti su savo šeima:

 

  • Nuspręskite, ar mirusįjį laidoti karste, laidoti žemėje, ar palaikus kremuoti. Jei pasirinksite pastarąjį būdą, apsvarstykite galimybę urną palaidoti kapinėse ar statyti kolumbariumą.
  • Pagalvokite, ar laidotuves norite atlikti pats, ar patikėti darbus laidojimo rūmams/laidotuvių planuotojui.
  • Pasirinkite laidojimo vietą kapinėse arba kolumbariume ir išsaugokite ją. Šį darbą galite atlikti patys arba galite pavesti šį darbą įmonei, kuri tvarko laidotuvių procesą.
  • Jei planuojate organizuoti gedulingus pietus, apsvarstykite ir rezervuokite tinkamą vietą.

Renkantis karstą, gedulo rūbus ar kitus laidotuvių reikmenis, prašome atsižvelgti į velionio gyvenimo būdą ir pomėgius

Šiuo metu dėmesys personalizavimui sparčiai auga, todėl tradiciniai sprendimai tampa vis nepopuliaresni. Kitaip tariant, stenkitės nepasiduoti idėjai „ką žmonės galvoja?“ ir rinkitės tai, kas, jūsų manymu, geriausia. Pavyzdžiui, vis daugiau žmonių ieško ekologiškų sprendimų, atsisako ekstremalaus puikavimosi ir moka daugiau. Atkreipkite dėmesį į natūralius raštus, nenaudokite didelių vainikų ir sunkių dekoracijų. Vietoj to, daugiau asmeninės informacijos. Kitaip tariant, atsisveikinimo ceremonija tampa labiau personalizuota, išlaikant visišką pagarbą ir sakralumą. Jums gali padėti „Gedulas komanda, kuri profesionaliai padės atsisveikinti su giminaičiu, nes juk tai itin svarbi diena kiekvienam artimui. Patikėkite viską į profesionalų rankas, kurie turi ilgametę patirtį ir pamirškite stresą.

laidotuves kaune

laidojimo paslaugos kaune

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite