KAIP IŠVENGTI SUKČIAVIMŲ INTERNETE?

0
28
sukc

Kontroliuokite savo gyvenimą skaitmeninėje erdvėje. Netapkite kibernetinių sukčių auka!

Kibernetiniai nusikaltėliai nuolat ieško būdų, kaip užsidirbti pinigų jūsų sąskaita. Asmenys ir organizacijos dažnai kenčia nuo sukčiavimo, susijusio su įvairiomis socialinės inžinerijos technikomis, kai reikalinga informacija išgaunama ne įsilaužiant į sistemą, o tiesiogiai iš asmens.

Apžvelgiami sukčiavimo atvejai yra tipiniai pavyzdžiai, atskleidžiantys, kaip lengvai kibernetiniai užpuolikai gali manipuliuoti žmonių psichologija ir suvokimu. Čia pateikiami patarimai yra skirti padėti jums apsisaugoti. Sąmoningumas yra jūsų geriausia gynyba! 

Bendri patarimai:

•    Reguliariai tikrinkite savo paskyras internete.
•    Reguliariai tikrinkite savo banko sąskaitą ir praneškite savo bankui apie bet kokius galimai joje atliktus įtartinus veiksmus.
•    Atlikite mokėjimus internetu tik saugiose svetainėse (patikrinkite, ar adreso juostoje yra spynelės ženklas ir „https“) ir naudodamiesi tik saugiu ryšiu (rinkitės mobilųjį tinklą vietoje viešųjų belaidžių tinklų).
•    Jūsų bankas niekuomet telefonu ar el. paštu neprašys konfidencialios informacijos, pvz., Jūsų interneto paskyros prisijungimo duomenų.
•    Jei pasiūlymas skamba pernelyg gerai, kad būtų tiesa, tai beveik visada yra sukčiavimas.
•    Saugokite savo asmeninę informaciją.
•    Būkite labai atsargūs, bendrindami asmeninę informaciją socialinių tinklų svetainėse. Sukčiai gali naudoti jūsų informaciją ir nuotraukas, kad suklastotų tapatybę arba apgautų jus.
•    Jei manote, kad perdavėte savo sąskaitos duomenis nusikaltėliui, nedelsdami susisiekite su savo banku.
•    Visada praneškite policijai apie bet kokį įtariamą sukčiavimą, net jei netapote jo auka.
 

Sukčiavimas apsimetant įmonės vadovybe

Sukčiavimas, susijęs su sąskaitomis faktūromis

Sukčiavimas el. paštu

Sukčiavimas SMS žinutėmis

Sukčiavimas telefonu

Apgaulingos bankų svetainės

Romantinis sukčiavimas

Asmens duomenų vagystė socialiniuose tinkluose


Prevencinė informacija parengta kartu su Lietuvos bankų asociacija

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite