KAIP PAKEISTI STIGA ŽOLIAPJOVĖS PEILIUS?

0
131

Tinkama priežiūra yra labai svarbi siekiant užtikrinti bet kurios žoliapjovės ilgaamžiškumą ir efektyvumą. Viena dažniausių techninės priežiūros užduočių yra žoliapjovės peilių keitimas arba galandimas.Tupi peiliai gali suplėšyti žolę, todėl veja atrodo nelygi ir gali pakenkti jos sveikatai. Turintiems „Stiga” žoliapjovę, pateikiame išsamią instrukciją, kaip saugiai ir efektyviai pakeisti jos peilius.

Pirmiausia saugumas

Dirbant su technika visada svarbiausia turėtų būti saugumas. Prieš pradėdami procesą, įsitikinkite, kad žoliapjovės variklis yra visiškai išjungtas. Atjunkite uždegimo žvakę, kad pašalintumėte bet kokią tikimybę, jog žoliapjovės netyčia įsijungtų peilių keitimo proceso metu. Taip ne tik apsaugosite variklį, bet, svarbiausia, užtikrinsite savo saugumą.

Paruoškite darbo vietą

Labai svarbu pasirinkti tinkamą aplinką. Pasirinkite plokščią, stabilų paviršių, pavyzdžiui, garažo grindis arba važiuojamąją dalį, kad užtikrintumėte, jog žoliapjovė stovės vietoje. Taip pat rekomenduojama dirbti lauke arba gerai vėdinamoje vietoje dėl galimų žoliapjovės dūmų. Iš anksto pasirūpinkite visais reikalingais įrankiais – veržliarakčių ar lizdų rinkiniu peiliams nuimti ir pakeisti, apsauginėmis pirštinėmis ir, žinoma, naujais peiliais.

Pakreipkite žoliapjovę

Švelniai pakreipkite žoliapjovę, kad galėtumėte pasiekti jos važiuoklę. Pakreipdami, ypač stumiamas žoliapjoves, įsitikinkite, kad karbiuratoriaus pusė nukreipta į viršų. Taip išvengsite alyvos patekimo į tas variklio dalis, į kurias ji neturėtų patekti, pavyzdžiui, į oro filtrą. Jei nesate tikri dėl šienapjovės orientacijos, vadovaukitės naudotojo vadovu.

Nuimkite senus peilius

Atlaisvinę prieigą, veržliarakčiu arba lizdu suraskite peilius tvirtinantį varžtą arba veržlę. Pasukite ją prieš laikrodžio rodyklę, kad atlaisvintumėte. Atsižvelgiant į galimą sandarumą ir ašmenų aštrumą, dėvėdami apsaugines pirštines galite išvengti atsitiktinių įpjovimų. Kad būtų dar saugiau ir paprasčiau, dirbdami su varžtu ar veržle galite naudoti medžio gabalą, kad ašmenys nejudėtų.

Sumontuokite naujus ašmenis

Išėmę senus peilius, laikas uždėti naujus. Atsargiai juos išlyginkite, užtikrindami, kad jie būtų teisingai orientuoti. Atminkite, kad užaštrinta briauna visada turi būti nukreipta į viršų, į pjovimo agregatą. Išlyginę peilius, pritvirtinkite juos varžtu arba veržle, priverždami pagal laikrodžio rodyklę. Nors svarbu užtikrinti, kad jie būtų tvirtai pritvirtinti, venkite per daug priveržti, nes tai gali sukelti kitų problemų ar pažeidimų.

Grįžkite į vertikalią padėtį

Sėkmingai pritvirtinę naujus peilius, atsargiai nuleiskite žoliapjovę atgal į įprastą padėtį. Įsitikinkite, kad tai darote lėtai, kad išvengtumėte staigių smūgių ar galimo naujai sumontuotų peilių pažeidimo.

Vėl prijunkite uždegimo žvakę

Kai peiliai jau saugiai pritvirtinti, vėl prijunkite uždegimo žvakę. Taip atkuriamas žoliapjovės veikimas, todėl ji paruošiama naudoti.

Išbandykite žoliapjovę

Prieš pradedant pjauti visą žolę, pravartu išbandyti žoliapjovę nedideliame žolės plote. Įjunkite ją ir leiskite jai veikti kelias minutes, klausydamiesi, ar nesigirdi neįprastų garsų arba ar neaptinkate netikėtos vibracijos. Šis trumpas bandymas užtikrina, kad peilių keitimas buvo sėkmingas ir kad žoliapjovė yra optimalios darbinės būklės.

Išvada

Išvados: aštrių ašmenų priežiūra yra labai svarbi vejos sveikatai ir žoliapjovės efektyvumui. Nors iš pradžių šis procesas gali atrodyti bauginantis, turint tinkamus įrankius ir šiek tiek kantrybės, Stiga žoliapjovės peilių keitimas gali būti nesudėtinga užduotis. Visada nepamirškite, kad pirmenybė turi būti teikiama saugai, o visų konkrečiam modeliui skirtų instrukcijų ieškokite naudotojo vadove. Jei ieškote originalių „Stiga” atsarginių peilių ar kitų susijusių gaminių, Varle.lt yra patikima vieta, kurioje rasite platų pasirinkimą.

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite