Automobilis – tai ne tik transporto priemonė, bet ir erdvė, kurioje praleidžiame daug laiko. Nesvarbu, ar tai būtų kasdienė kelionė į darbą, ar savaitgalio išvyka, visi norime, kad mūsų automobilis būtų kuo patogesnis.
Vienas iš aspektų, galinčių smarkiai pakenkti komfortui, yra nemalonūs kvapai. Taip, visi esame tai patyrę. Automobiliuose gali kauptis įvairūs kvapai – nuo išsiliejusio maisto iki naminių gyvūnėlių kailio – kurie apkartins net ir trumpą kelionę iki parduotuvės.
Tad šiandien pateikiame 10 gudrybių, kaip pašalinti nemalonius kvapus ir išlaikyti gaivų automobilio aromatą.
Nustatykite šaltinį
Prieš veiksmingai pašalindami kvapus, turite nustatyti jų šaltinį. Patikrinkite, ar po sėdynėmis, pirštinių dėtuvėje ir net bagažinėje nėra maisto ar ko nors kito, dėl ko gali atsirasti blogas kvapas. Juos radę, išimkite ir kruopščiai išvalykite tą vietą.
Naudokite valgomąją sodą
Valgomoji soda yra natūralus kvapų sugėriklis. Gausiai pabarstykite jos ant automobilio apmušalų ir kilimėlių, palikite kelioms valandoms arba per naktį ir išsiurbkite. Ji yra ypač veiksminga maisto ir naminių gyvūnų kvapams sugerti.
Išpurkškite acto tirpalu
Purškiamajame buteliuke sumaišykite lygias vandens ir baltojo acto dalis. Lengvai apipurkškite automobilio salono paviršius ir nuvalykite juos švaria šluoste. Actas puikiai neutralizuoja kvapus, tačiau nepamirškite išvėdinti automobilio, kad atsikratytumėte acto kvapo.
Išbandykite aktyvintą anglį
Aktyvinta anglis yra dar viena puikiai kvapus sugerianti medžiaga. Įdėkite keletą anglies briketų į perforuotą plastikinį maišelį ir padėkite jį po sėdyne arba bagažinėje. Laikui bėgant anglis sugers visus nemalonius kvapus.
Pasinaudokite kavos tirščiais
Jei mėgstate kavos kvapą, ši gudrybė yra kaip tik jums. Į indą įdėkite šviežios kavos tirščių ir padėkite jį automobilyje. Kava ne tik sugeria kvapus, bet ir palieka malonų aromatą.
Kvepinkite eteriniais aliejais
Ant į vatos gumulėlio užlašinkite kelis lašus mėgstamo eterinio aliejaus ir įdėkite juos į automobilio puodelio laikiklį arba po sėdyne. Populiariausi ir nuostabiai kvepiantys kvapai, patinkantys daugeliui, yra levandų, citrinų ir eukaliptų.
Naudokite oro gaiviklį
Parduotuvėse yra įvairių automobilių dezodorantų ir gaiviklių, skirtų įvairiems kvapams naikinti. Nuo purškiklių iki produktų gelio pagrindo, pasirinkite atitinkantį jūsų poreikius, ir vadovaukitės ant pakuotės pateiktomis instrukcijomis.
Jei komerciniai oro gaivikliai jums nepatinka, galite nesunkiai pasigaminti savų. Pripildykite nedidelį indelį valgomosios sodos ir įlašinkite 5-10 lašų mėgstamo eterinio aliejaus. Padarykite skylutes stiklainio dangtelyje ir padėkite jį į puodelio laikiklį arba po sėdyne. Šis „pasidaryk pats“ oro gaiviklis sugers kvapus ir kartu skleis malonų aromatą.
Valykite garais
Jei kvapai įsisenėję, apsvarstykite galimybę automobilio saloną išvalyti garais. Aukštos temperatūros garai ne tik pašalina kvapus, bet ir naikina bakterijas bei šalina dėmes. Galite įsigyti rankinį garų valytuvą, skirtą naudoti namuose, arba rinktis profesionalias paslaugas.
Reguliariai siurbkite dulkes
Reguliarus dulkių siurbimas gali padėti išvengti kvapų atsiradimo. Įpraskite automobilio saloną siurbti bent kartą per savaitę, ypatingą dėmesį skirdami sėdynėms ir kilimėliams, kur kvapai dažniausiai užsilaiko.
Jei įmanoma, laikykite atvirus langus
Jei įmanoma, laikykite automobilio langus atidarytus, kad užtikrintumėte natūralų vėdinimą. Grynas oras gali padėti išsklaidyti kvapus ir suteikti natūralios gaivos. Žinoma, atsižvelkite į išorinę aplinką, kad į automobilį neprieitų dar daugiau nemalonių kvapų.
Papildomi patarimai
Skirtingais metų laikais gali prireikti skirtingų kvapų kontrolės būdų. Pavyzdžiui, rudenį gali atsirasti drėgmės ir pelėsių kvapas. Šią problemą galima išspręsti naudojant drėgmės sugertuvus.
Jei dažnai keliaujate su naminiais gyvūnais, investuokite į geros kokybės sėdynių užvalkalą, kad apsaugotumėte automobilio apmušalus. Taip pat, automobilyje turėkite nedidelį maišelį su valymo priemonėmis netikėtiems nelaimingiems atsitikimams.
Cigarečių kvapas yra itin nemalonus, tačiau yra alternatyva kaitinamojo tabako gaminiai, kurie yra beveik bekvapiai.
Vienas dažniausių nemalonių automobilio kvapų šaltinių yra išsiliejęs maistas ir gėrimai. Kad to išvengtumėte, investuokite į indus, skirtus maistui ir gėrimams nešioti. Be to, po kiekvienos kelionės iš automobilio išimti visus maisto produktus, kad jie nesugestų ir nesukeltų nemalonaus kvapo.
Reguliari priežiūra
Nustatykite reguliarų automobilio salono giluminio valymo grafiką. Į jį turėtų įeiti dulkių siurbimas, paviršių valymas ir grindų kilimėlių plovimas. Reguliari priežiūra ne tik padės išlaikyti gaivų automobilio kvapą, bet ir lengviau nustatyti bet kokio naujo kvapo šaltinį.
Atminkite, kad automobilio oro angos gali būti vienas kvapų šaltinių. Įjungus oro kondicionierių arba šildymą ventiliacijos angose susikaupusios dulkės ir šiukšlės gali skleisti pelėsių kvapą. Šioms sunkiai pasiekiamoms vietoms valyti naudokite putų šepetėlį arba specialų ventiliacijos angų valymo šepetį.
Apsvarstykite galimybę automobilyje laikyti „kvapų prevencijos rinkinį“. Jame galėtų būti nedidelis maišelis valgomosios sodos, kelioninis audinių gaiviklio buteliukas ir keli eteriniame aliejuje pamirkyti vatos kamuoliukai. Turėdami šių reikmenų po ranka, galėsite susidoroti su nemaloniais kvapais, kai tik jie atsiras.
Vis dėlto, kartais, nepaisant visų jūsų pastangų, kai kurie įsisenėję kvapai atsisako išnykti. Tokiais atvejais vertėtų pagalvoti apie profesionalias kvapų šalinimo paslaugas. Šie specialistai turi specializuotą įrangą, galinčią veiksmingai neutralizuoti ir pašalinti net ir labiausiai įsisenėjusius kvapus.
Kiekviena kelionė – maloni
Automobilio priežiūra yra nuolatinis procesas, todėl nepamirškite juo pasirūpinti. Visada galite išbandykite natūralias ar parduotuvėje įsigytas valymo ir dezodoravimo priemones, o kai visa kita nepadeda, pasinaudokite profesionaliomis valymo paslaugomis.
Rūpindamiesi savo automobiliu ir jo švara užtikrinsite, kad jame ir jums, ir jūsų keleiviams išliks maloni aplinka. Juk kiekviena kelionė bus daug smagesnė be pūvančio obuolio, metus nevalyto kilimėlio, ar šlapio šuns kvapo.
*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą. Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai. www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.