KAIP PASIRINKTI OPTIMALAUS DYDŽIO LAGAMINĄ?

0
93

Lagaminai – bene populiariausia daiktų laikymo priemonė, lydinti mus tiek trumpų išvykų, tiek ilgų kelionių metu. Nusprendus įsigyti naują lagaminą, reikia objektyviai įvertinti nemažai tokio gaminių savybių.

Renkantis lagaminą svarbu atsižvelgti į jo kokybę, sudėtį bei komplektaciją. Taip pat pravartu atkreipti dėmesį į lagamino ratukų manevringumą bei ištraukiamos rankenos ilgį. Norint turėti ne tik funkcionalią, bet ir stilingą daiktų laikymo priemonę, derėtų įvertinti ir lagamino dizainą bei spalvines savybes.

Visgi, svarbiausias kriterijus, kuriuo reikėtų vadovautis renkantis vieno ar kito tipo lagaminą yra jo dydis. Tik pasirinkus optimalaus dydžio lagaminą, galėsite turėti universalų, įvairaus pobūdžio kelionėms pritaikytą gaminį. Kokių dydžių gali būti lagaminai ir kaip pasirinkti optimaliausią?

Kompaktiškiausia lagamino versija – rankinio bagažo lagaminai

Rankinio bagažo lagaminai yra pati mažiausia bei kompaktiškiausia lagaminų rūšis. Įprastai šio tipo gaminiai būna 55x40x20 cm ar panašių matmenų. Į tokius lagaminus telpa pakankamai ribotas daiktų kiekis, todėl tokio dydžio lagaminai nėra geriausias sprendimas žmonėms, kurie mėgsta su savimi į keliones pasiimti itin didelį daiktų arsenalą. Visgi, šio tipo lagaminai yra idealus pasirinkimas kelionėms lėktuvu, nes tokių matmenų bagažas dažniausiai yra priimamas į lėktuvo saloną ir jam nėra taikomi jokie papildomi mokesčiai.

Žinoma, dėl kompaktiškumo savybių šie lagaminai nėra geriausias pasirinkimas ilgesnėms kelionėms ar atostogoms. Jie labiau tinka trumpoms savaitgalio išvykoms, komandiruotėms bei visiems kitiems atvejams, kai su savimi reikia pasiimti tik būtiniausius daiktus.

Vidutinio dydžio lagaminai – universalus ir plačiai pritaikomas lagamino dydis

Vidutinio dydžio lagaminų kategorijai įprastai priskiriami 60x40x25 arba 70x50x30 cm matmenų daiktų laikymo priemonės. Tokio dydžio lagaminas su ratukais yra populiariausias žmonių, vykstančių į vienos ar dviejų savaičių trukmės atostogas, pasirinkimas. Tokių lagaminų viduje tikrai yra pakankamai vietos. Todėl pasirinkus vidutinio dydžio lagaminą, jame komfortabiliai galima laikyti ne tik būtiniausius drabužius ar higienos priemones, bet ir kitus, galbūt kelionėje praversiančius daiktus.

Tokių išmatavimų lagaminai yra geras sprendimas ir keliaujant automobiliu. Įprastai tokie lagaminai neužima visos vietos bagažinėje, todėl su tokio dydžio lagaminu patogu ilgesniam laikui vykti į sodybą ar kaimą.

Keliaujant su vidutinio dydžio lagaminu su savimi tikrai galima pasiimti visus norimus daiktus. O neišnaudotoje bagažinės dalyje gali būti transportuojamos sodybą papuošiančios gėlės, paukščių lesyklos, ar kiti, svarbūs, tačiau nemažai vietos reikalaujantys daiktai.

Dideli lagaminai – tik ilgoms kelionėms subalansuota daiktų laikymo priemonė

Dėl pakankamai masyvių proporcijų, dideli lagaminai su ratukais tikrai nėra pats universaliausias, visoms kelionėms tinkantis lagaminų tipas. Didžiausi lagaminai įprastai pasižymi 75x50x30 ar net 85x60x35 cm matmenimis. Todėl tokią daiktų laikymo priemonę ne visada patogu transportuoti ne tik lėktuvu, bet ir nuosavu automobiliu. Šie lagaminai užima beveik visą vietą transporto priemonės bagažinėje. Keliaujant su tokiais lagaminais lėktuvu, dažniausiai negalima išvengti papildomų finansinių išlaidų, kurias patirsite vien todėl, kad transportuojate nestandartiškai sunkų bei didelį bagažą.

Žinoma, išsiruošus į mėnesio trukmės ar dar ilgesnę kelionę, vienareikšmiškai, tokio dydžio lagaminai yra optimaliausias variantas. Į tokius lagaminus patogiai galima susidėti tikrai didelį daiktų kiekį. Taip pat turint didelių matmenų lagaminą, visus daiktus galima saugiai sudėti į vieną daiktų laikymo priemonę, o ne į du ar net tris, mažesnių matmenų lagaminus. Didesnio dydžio lagaminus pravartu rinktis ir atvejais, kai dažnai vykstama į slidinėjimo kurortus ar kitą aplinką, kurioje reikalingas didelis, šiltų ir daug vietos lagamine užimančių rūbų bei avalynės arsenalas.

Kokio dydžio lagaminas – visada pasiteisinantis sprendimas?

Universaliausiais bei optimaliausiais galima laikyti vidutinio dydžio lagaminus. Juose tikrai galima patogiai susidėti išties nemažą kiekį daiktų. Dėl optimalaus dydžio juos patogu transportuoti tiek nuosavu automobiliu, tiek viešuoju transportu.

Visgi, jeigu dažnai vykstate į įvairaus pobūdžio išvykas lėktuvu, tuomet vertėtų rinktis kompaktiškesnį, rankinio bagažo lagamino modelį. Nors šiame lagamine nesutalpinsite itin didelio kiekio daiktų, tačiau su tokia daiktų laikymo priemone niekada neturėsite stovėti ilgose, bagažo registravimo eilėse, o taip pat, išvengsite papildomų išlaidų, susijusių su didesnio bagažo transportavimu.

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite