Kad pasivaikščiojimai su augintiniu būtų malonūs ir patogūs, labai svarbu išsirinkti tinkamus jūsų šuniui vedžiojimo aksesuarus. Petnešos skiriasi nuo antkaklio tuo, kad jos dedamos ant šuns kūno, apjuosiant pečius, nugarą ir krūtinę. Petnešos šunims yra labai praktiškas priedas, kuris padeda patogiau ir saugiau vedžioti šunį.
Kai keturkojis segi petnešas, šeimininkui lengviau jį kontroliuoti, nes tempimo svoris pasiskirsto tolygiai pečių, nugaros ir krūtinės srityse. Taip pat stipresnio trūktelėjimo metu šuo nebus smaugiamas, nes nesukeliama įtampa augintinio kaklui. Taip šuo gali laisvai kvėpuoti. Be to, iš jų šuo negali išsilaisvinti, atvirkščiai nei naudojant antkaklį, kai šuo gali nesunkiai iš jo išsimauti.
Į ką reikia atsižvelgti renkantis?
Šuns dydis ir svoris. Labai svarbu, kad petnešos šuniui būtų tinkamo dydžio. Jos neturėtų būti pernelyg laisvos, kad augintinis negalėtų ištrūkti, ar atvirkščiai – spausti ir varžyti šuns judesių. Perkant reikia žinoti šuns krūtinės apimtį ir jo svorį. Tai dvi pagrindinės savybės, pagal kurias galima išsirinkti. Pagal jas tikrai išrinksite tokias, kurios bus pakankamai patvarios ir neplyš po kelių staigesnių timptelėjimų.
Šuns veislė. Taip pat būtina atsižvelgti į šuns veislę. Petnešos puikiai tinka itin mažų veislių šunims, kad išvengti kvėpavimo takų pažeidimų. Taip pat plokščiasnukių šunų veislėms, tokioms kaip buldogai ar mopsai, kurios natūraliai turi kvėpavimo takų problemų. Toks vedžiojimo aksesuaras nespaudžia jų gerklės ir taip nesukelia augintiniui papildomo diskomforto. Be abejo, tinka ir didelių veislių šunims, kadangi padeda tolygiai paskirstyti tempimo jėgą ir nepažeidžia šuns kaklo.
Medžiagos, iš kurių pagaminta. Renkantis petnešas reikia įsitikinti, kad pastarosios būtų pagamintos iš aukštos kokybės, patvarių ir patogių medžiagų. Verčiau rinkitės tokias, kurios būtų plačiomis juostomis, su paminkštinimais, kad šios ergonomiškai priglustų prie šuns kūno ir jūsų keturkojis jaustųsi maloniai ir patogiai. Petnešos iš kietos medžiagos ir siauromis juostelėmis gali sukelti gyvūnui skausmą, todėl tokių geriau venkite.
Petnešos šunims nuo tempimo
Tokias petnešas rekomenduojama rinktis tada, jei jūsų šuo labai energingas ir veržlus. Nuo paprastų šios skiriasi tuo, kad pavadėlis tvirtinamas ne nugaroje, o prie krūtinės. Uždėjus šuniui tokio tipo petnešas vedžiojimas taps paprastesnis, nes kiekvieną kartą stipriau patempus pavadėlį, šuo atsigręžia į šeimininko pusę ir galite jį sudrausminti. Tokiu būdu pamažu pavyks išugdyti šuns paklusnumą.
Ar tai saugu?
Tikrai taip! Tačiau, kad užtikrinti saugumą, reikia pasirinkti kokybiškas bei tinkančias jūsų keturkojui petnešas. Įsitikinkite, kad dydis atitinka, nespaudžia augintinio kūno ir nevaržo jo judesių. Šuo turi jaustis patogiai.
Kaip pripratinti šunį prie petnešų?
Visų pirma uždėkite petnešas namuose, tegul šuo su jomis pasivaikščioja pažįstamoje aplinkoje, apsipranta. Jei jis bandys pastarąsias graužti – būtinai nukreipkite jo dėmesį. Dėmesio nukreipimui į pagalbą pasitelkite skanukus ar mėgstamus žaidimus. Pirmą kartą uždėkite kelioms minutėms, vėliau ilginkite laiką. Nuimti petnešas reikėtų tada, kai šuo nurimo ir jau nekreipia į jas dėmesio. Po pirmo bandymo dėkite petnešas bent kartą per dieną.
Reikės apsišarvuoti kantrybe ir kartoti tuos pačius veiksmus tol, kol šuo visiškai apsipras. Kai uždėtos petnešos jau nesukelia diskomforto, pabandykite prisegti pavadėlį ir pavedžioti jį namuose, žaiskite su juo, vaikščiokite po namus, duokite skanukų. Palaipsniui tai taps šuns kasdienybe. Be to, jokiu būdu stipriai netampykite šuns prieš jo valią, nes tokiu atveju pasivaikščiojimas nekels teigiamų emocijų.
Kuomet išeisite į lauką, būkite pasiruošę, kad jo elgesys gali visiškai pasikeisti. Svetimoje aplinkoje šuo gali išsigąsti, jį gali apimti panika. Nuraminkite savo augintinį, paglostykite jį, pasiūlykite pasivaišinti jo mėgstamais skanėstais, pasikalbėkite. Netempkite gyvūno per prievartą, palaukite kol jis nusiramins ir tik tada eikite toliau. Vadovaudamiesi tokiomis taisyklėmis palaipsniui pripratinsite savo augintinį prie naujovių ir nesukelsite jam jokių neigiamų emocijų ar asociacijų.
Kas geriau – petnešos ar antkaklis?
Lyginant su antkakliu, petnešos turi tikrai daugiau privalumų, tačiau tiksliai atsakyti kas yra geriau – neįmanoma. Pasirinkti tai, kas labiau tinka jūsų augintiniui, reikėtų atsižvelgiant individualiai į kiekvieną šunį, jo veislę, dydį bei elgesio ypatumus.
*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą. Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai. www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.