KAIP PASIRINKTI TINKAMUS SANDĖLIAVIMO STELAŽUS SAVO SANDĖLIUI?

0
35
White Blank Mock up paper on the Shelves

Šiuolaikinėse sparčiai besikeičiančiose ir itin konkurencingose rinkose tinkamas atsargų valdymas yra itin svarbus siekiant racionalizuoti sandėlio veiklą. Tai vienas iš daugelio iššūkių, su kuriais susiduria sandėlių specialistai, tačiau jį galima palengvinti pasirinkus tinkamą sandėlio stelažų sistemą. Šiame straipsnyje aptarsime, kas yra sandėlio stelažų sistema, į kokius veiksnius reikia atsižvelgti renkantis tinkamą sistemą ir kokie yra skirtingi stelažų sistemų tipai.

Kas yra sandėlio stelažų sistema?

Sandėlio stelažų sistema – tai sandėliavimo sprendimas, skirtas medžiagoms sukrauti horizontaliomis eilėmis keliais lygiais. Šios sistemos gali padėti valdyti ir išnaudoti sandėlio erdvę, o krovinius organizuoti taip, kad operacijos būtų efektyvesnės.

Sandėliavimo stelažai – veiksniai, į kuriuos reikia atsižvelgti renkantis tinkamą sistemą

Kiekvienam sandėliui keliami saviti reikalavimai. Tinkama stelažų sistema turi padidinti erdvės panaudojimą netrukdydama sandėlio procesams, ypač prekių surinkimo ir komplektavimo procesui. Norėdami sužinoti, kokia stelažų sistema tinka jūsų sandėliui, atsižvelkite į šiuos veiksnius:

  • Biudžetą: įvertinkite numatomą vieno stelažo kainą. Į šį veiksnį atsižvelkite užtikrindami, kad stelažų sistema atitiktų visus jūsų poreikius.
  • Grindų panaudojimą: stelažų sistemos gebėjimas maksimaliai išnaudoti sandėlio grindų plotą.
  • Sandėlio panaudojimą: kiek vietos galite skirti stelažų sistemai. Jūsų poreikis priklausys nuo krovinių kiekio, dydžio ir svorio.
  • Galimybę naudotis šakiniu krautuvu: galimybė pritaikyti krautuvus, naudojamus didelių gabaritų kroviniams vežti. Atsižvelgiama į krautuvams manevruoti reikalingą praėjimo plotį.
  • Universalumą: stelažų sistemos gali talpinti įvairius krovinius ir prekes.
  • Atsargų valdymą: atsargų paėmimo patogumą.

Skirtingos sandėlio stelažų sistemos

  • Selektyvinė stelažų sistema

Selektyvinė stelažų sistema yra populiariausia dėl nebrangios konstrukcijos ir didžiausio dydžių bei priedų pasirinkimo. Ši sistema puikiai tinka standartiniam sandėliavimui pagal visus reikalavimus, kai reikia nedelsiant pasiekti produktus.

  • „Drive-In” stelažų sistema

Įvažiuojamųjų stelažų sistema suteikia galimybę sandėlyje sandėliuoti didelį kiekį produktų. Ji panaikina praėjimus sandėlyje ir puikiai tinka sandėliuoti didelį kiekį panašių produktų ribotoje erdvėje.

  • Dviguba gilių padėklų stelažų sistema

Tai variantas, kuris padidina sandėliavimo erdvę, tačiau reikalauja specialios sandėlio įrangos (ištraukiamų šakių) ir pats sandėliavimo procesas gali būti lėtesnis.

  • Padėklų stelažų sistema

Sistema, kurioje derinami pakeliami bėgiai ir dinaminiai komponentai, pvz., gravitaciniai ritinėliai, konvejeriai ir kt. Šiuose sandėlio stelažuose naudojama gravitacijos jėga. Ši stelažų sistema gali padvigubinti ar net patrigubinti jūsų sandėlio sandėliavimo pajėgumus ir yra geriau naudojama produktams, kurių galiojimo laikas yra trumpas.

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite