KAIP SU ATSARGŲ VALDYMO SISTEMA GALITE ĮTAKOTI ATSARGŲ APYVARTUMĄ?

0
116

Tinkamas atsargų valdymas yra labai svarbus norint supaprastinti veiklą, sumažinti išlaidas ir padidinti pelningumą. Išnagrinėkime keletą praktinių būdų, kaip optimizuoti atsargų apyvartą.

Kas yra atsargų apyvarta ir kodėl tai svarbu?

Atsargų apyvarta reiškia, kiek kartų įmonė parduoda ir pakeičia atsargas per tam tikrą laikotarpį, paprastai per metus. Ji matuoja, kaip greitai įmonė gali paversti atsargas pardavimu ir gauti pajamų.

Atsargų apyvartumas svarbus dėl kelių priežasčių.

  • Pirma, tai padeda įmonėms nustatyti ir pašalinti mirusias atsargas. Mirusios

atsargos yra atsargos, kurių negalite grąžinti tiekėjui, nes jos sezoninės, nėra paklausios arba pasenusios. Stebėdami atsargų apyvartą galite tiksliai nustatyti lėtai judančius produktus ir imtis veiksmų, kad sumažintumėte atsargų perteklių. Taip išvengiama vertingų išteklių ir kapitalo pririšimo prie daiktų, kurių klientų paklausa maža.

  • Antra, atsargų apyvarta padeda optimizuoti atsargų kiekį ir efektyviai

patenkinti klientų poreikius. Taip užtikrinama, kad populiarios prekės būtų lengvai prieinamos klientams, tuo pačiu sumažinant atsargų pertekliaus riziką.

  • Trečia, atsargų apyvartumas yra pagrindinis verslo finansinės būklės

vertinimo kriterijus. Didelis apyvartos koeficientas rodo efektyvų atsargų valdymą, dėl kurio gaunamas geresnis pinigų srautas ir pelningumas.

Veiksniai, turintys įtakos atsargų apyvartai

Daugybė veiksnių turi įtakos atsargų apyvartai. Du pagrindiniai yra tiekimo grandinės efektyvumas ir paklausos prognozavimas.

Tiekimo grandinės efektyvumas ir atsargų apyvarta vaidina labai svarbų vaidmenį elektroninės prekybos įmonių sėkmei. Kai tiekimo grandinė veikia efektyviai, produktai greitai pereina iš tiekėjų prie klientų.

Veiksmingas tiekimo grandinės valdymas prisideda prie geresnės atsargų apyvartos. Sumažinus vėlavimus ir kliūtis tiekimo grandinėje, įmonės gali greičiau gauti atsargas ir dažniau papildyti atsargas.

Paklausos prognozavimas yra svarbus įmonių atsargų valdymo aspektas. Tai apima numatymą, kiek produkto klientai norės pirkti ateityje. Jei pardavimai yra dideli ir tiksliai prognozuojate paklausą, turėsite pakankamai atsargų klientų poreikiams patenkinti. Tai padeda išvengti atsargų pertekliaus ir patenkinti klientus. Kita vertus, jei pervertinate paklausą ir yra silpni pardavimai, gali atsirasti perteklinių atsargų, kurias parduoti reikia daugiau laiko.

Greičiausias būdas tobulėti šioje srityje yra programinės įrangos su paklausos prognozavimo algoritmu, kuris generuoja kiekvieno SKU dienos, savaitės ir mėnesio pardavimo prognozes, naudojimas.

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite