KALĖDŲ LAUKIMAS ZARASUOSE

11
439

Jau nuo šio šeštadienio Zarasuose prasidės gražiausių metų švenčių laukimas – bus įžiebta centrinė rajono kalėdinė eglė. Šiais metais yra organizuojama dienos šeimos šventė, kurią vainikuos nuostabios eglės puošmenų įžiebimas.

Šių metų eglė bus ypatinga – nuostabi 15 metrų aukščio gyva eglė su plačia laja, gražiai nuaugusi ir tankiai šakota. Jau kurį laiką Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos vadovai planavo šalinti žaliaskarę, nes ji augo per arti pastato, kėlė pavojų pastatui ir mokiniams. Šiais metais, rajone atsiradus techninėms galimybėms nepažeidžiant pastato ir šalia stovinčių skulptūrų nupjauti medį, buvo pasiryžta jį šalinti. Zarasų rajono savivaldybės atstovai, apžiūrėję eglę, paprašė gimnazijos direktoriaus palaukti šventinio laikotarpio, perduoti eglę rajono Savivaldybės administracijos žiniai, kad galėtų pasirūpinti šalinimo, transporto, perkėlimo ir puošimo darbais.

2024 metų laukimo puošybos elementų tema – sfera. Įvairaus dydžio sferomis bus puošiama tiek eglutė, tiek Sėlių aikštės prieigos. Sfera – tai lyg pilnatvės, žemės, sniego gniūžtės ir kalėdinio žaisliuko forma, kuri žadina vaizduotę ir yra gana įvairiai pritaikoma įvairioms progoms. Šiuo metu yra perkamos ir gaminamos dekoracijas, kurios tarnaus ir kitose šventėse, kad būtų galima kuo tvariau puošti miestą.

Puošimo darbai nesibaigia tik Sėlių aikštėje – jau kabinamos ir šviečiančios gatvių puošmenos. Tam panaudoti jau turimi ornamentai, kurie buvo sutaisyti ir atnaujinti.

Didelis dėmesys šiemet bus skiriamas ir Zarasų prekybos ir paslaugų pasažui. Čia šurmuliuos kalėdinės mugės, veiks Kalėdų senelio rezidencija su edukacijomis. Kiemelyje bus statoma ir eglutė, skveras bus puošiamas lemputėmis.

Gruodžio 2 dieną šventė prasidės 12.00 val. – čia veiks karuselė, vyks žaidimai, edukacijos, Kalėdinė pasaka, Kalėdų senelio paštas. 17.00 val. bus įžiebta Kalėdų eglė, kurią vainikuos Astos Pylipaitės ir vaikų choro koncertas. Kviečiame visus rajono gyventojus pasitikti žiemos šventes kartu.

Gruodžio 2 dienos programa:

Nuo 12.00 val. Kalėdinės mugės šurmulys Sėlių aikštėje

Nuo 12.00 iki 20 val. linksmoji karuselė, kuri džiugins vaikučius

ir sekmadienį nuo 11 iki 19 val.

Nuo 15.00 val. žaidimai su linksmaisiais animatoriais ir edukacija su tautodailininku Eriku Čypu

16.00 val. teatralizuota Kalėdinė pasaka

16.50 val. Zarasų rajono savivaldybės merės Nijolės Guobienės šventinis sveikinimas

17.00 val. Kalėdinės eglutės įžiebimas

17.00 val. Astos Pilypaitės ir vaikų choro koncertinė programa

Nuo gruodžio 2 dienos (pagal grafiką) veiks ir Kalėdinė mugė Zarasų prekybos ir paslaugų pasaže. Čia bus galima įsigyti vietos gamintojų gaminių ir apsirūpinti prasmingomis mūsų krašto dovanomis. Mugė veiks gruodžio 2, 3, 8, 9, 10, 15, 16, 17, 22, 23 dienomis – visais savaitgaliais iki Kūčių.

Nuo gruodžio 3 dienos veiks ir Kalėdų senelio rezidencija, kurioje vyks ir edukacijos – mūsų krašto tautodailininkas Erikas Čypas padės pasigaminti medinius kalėdinius žaisliukus. Šiose edukacijose gali dalyvauti ir vaikai, ir suaugę. Rezidencija veiks taip pat numatytomis dienomis – gruodžio 3, 16, 17, 28, 29 dienomis. Šurmulys vyks ir kitomis dienomis, nes edukacijose lankysis Zarasų rajono mokiniai.

Gruodžio 19 dieną 12.00–16.00 val. visoje šalyje Valstybinių miškų urėdija vykdys Kalėdinę Akcija “Parsinešk Kalėdas į savo namus”. Spygliuočių šakos bus dalinamos ir Zarasų gyventojams, adresu: Sėlių a. 22, Zarasuose. 

Tikimės, kad Zarasų rajono gyventojams šios veiklos padės pajusti ateinančių Kalėdų šiltą laukimą, ramybę ir gerą nuotaiką. Šeimos turės daugiau galimybių įdomiai praleisti laiką, o prekybininkai – vietą realizuoti savo kūrybą.

Zarasų rajono savivaldybės administracijos informacija

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

11 KOMENTARAI

  1. Tikiuosi, kad nors Zarasų kalėdiniams renginiams savivaldybė nepirko renginių organizavimo paslaugų iš baldininko M. Stumbrio, nes jau įgryso šitas visuomenininkas su savo nesamonėm.

  2. ,,Jau kurį laiką Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos vadovai planavo šalinti žaliaskarę, nes ji augo per arti pastato, kėlė pavojų pastatui ir mokiniams,,. Skamba gražiai, bet vargu ar galėjo ,,Ąžuolo,, gimnazijos vadovas paprieštarauti merės ,,geriems norams,,. Tokia graži eglė nupjauta tik mėnesiui- dviem nors labai sėkmingai galima buvo pasinaudoti miškų savininkų pasiūlymams dėl dovanojamų eglių, bet buvo nueita lengviausiu keliu /kaip ir visur/. Eglė buvo sveika, tvirta. Labai daug žmonių pergyvena dėl jos nukirtimo. Bet žmonių nuomonės niekas neklausia.

  3. Neramiai žvelgiant į miesto ateitį, kitas šios valdžios žingsnis bus Joninių laužui iškirsti P. Širvio beržyną prie progimnazijos. Bet kaip taip? Atrodė, rinkom valdžią, kuri mums tarnautų, o išsirinkom barbarus ir visiškus savivaliautojus. Gėda.

  4. Kiek girdėjome – Zarasus aplankė TV pagalba. Labai jau žinoma tampa Zarasų merė visoje Lietuvoje. Ir blogiausia – tik iš blogos pusės, o naštą ,,neša,, ne visos Lietuvos žmonės, o tik zarasiškiai. Nejaugi pati merė nesupranta, kad ji rakštis žmonėms. O apie tai, kad ,,Ąžuolo,, gimnazijos vadovai patys prašė nupjauti – visiškas absurdas. Bet visi nori dirbti. Jeigu kas nors merei bando pareikšti savo nuomonę, tai arba žmogus yra grubiai nutildomas arba priekaištaujama,kad ji yra įžeidinėjama.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite