KARALIAUS DUKTERS SAPNAS: SENOSIOS EUROPOS TAUTŲ MELODIJOS

0
80

Muzikinis projektas “MUZIKA GURMANAMS” Antazavės dvare lapkričio 19 d. 13 val.
Bilieto kaina 15 Eur. Bilietus galima įsigyti Antazavės dvare arba rezervuoti tel. (8 385) 42130


Kultūros centras Dusetų dailės galerija, kaip regiono profesionaliosios kultūros puoselėtoja, siekianti kultūrinių renginių kokybės ir įvairumo, maloniai kviečia Jus į Antazavės dvarą, kuriame jau trečiąjį sezoną vyksta projekto „Muzika gurmanams“ (vadovė Ieva Špūrienė) Antazavės renginių ciklo muzikiniai pasirodymai.


Atlikėjai: Renata Dubinskaitė – balsas, Chris Ruebens – gitara, balsas, Remis Rančys – saksofonai, fleitos, melodionas, perkusija.
Dainininkė Renata Dubinskaitė programai “Senosios Europos tautų melodijos” surinko gražiausias ispanų, portugalų, sefardų (Ispanijos žydų), prancūzų, italų, rumunų, bulgarų, ukrainiečių, lietuvių, vokiečių, norvegų, anglų, airių ir kitų tautų melodijas – liaudies dainas arba nežinomų autorių kūrinius, artimus liaudies muzikai. Programą pradeda seniausia išlikusi melodija, iškalta akmenyje dar Senovės Graikijos laikais. Kitos dainos buvo užrašytos ir įtrauktos į muzikos natų rinkinius, išleistus XVI–XVIII amžiuje, tačiau daugelis išliko perduodant jas iš lūpų į lūpas, iš kartos į kartą. Išgyvenusios šimtmečius, kai kurios iš šių dainų peržengė geografines ribas ir yra plačiai žinomos visoje Europoje.


Šis koncertas – tai muzikinė kelionė po senąjį žemyną, susipažįstant su skirtingoms tautoms būdingomis melodijomis ir dainose perduodamais pasakojimais apie meilę ir karą, gyvenimo džiaugsmus ir vargus, tikėjimą. Programoje senoji ir liaudies muzika interpretuojama pasitelkiant skirtingų stilių jungtis. Kartu su R. Dubinskaite šią programą atlieka dainų aranžuotes parengęs klasikinės gitaros atlikėjas, kompozitorius ir dainininkas Chris Ruebens (Belgija/Lietuva), o džiazinėmis improvizacijomis programą papildo Remis Rančys (saksofonai, fleitos, melodionas, perkusija).


SENOVĖS GRAIKIJA. Sekilos epitafija
PRANCŪZIJA. Quand je menais mes chevaux boire
TRANSILVANIJA: Pan cand nu te iubeam
PORTUGALIJA. O mar enrola na areia
ITALIJA. (Neapolis). Stu criatu
UKRAINA. S nami bogo
VOKIETIJA: Es ist ein Ros entsprungen
LIETUVA. Raibi gaideliai giedojo
ISPANIJA. Vuestros ojos tienen d’amor no sé qué
BULGARIJA. Zableyalo mi agance
ANGLIJA. Green sleeves
NORVEGIJA. Rolandskvadet
ISPANIJOS SEFARDAI. La Rosa enflorece
AIRIJA. Mo Ghile Mear


Organizuoja: Kultūros centras Dusetų dailės galerija, Antazavės dvaras
Finansuoja: Lietuvos kultūros taryba, Zarasų rajono savivaldybė
Nuotr. Donato Balkausko

www.dusetukultura.lt informacija

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite