KARJEROS KONSULTAVIMAS – PASLAUGA, PADEDANTI PASIRINKTI KARJEROS KELIĄ

0
21
pasiulymai

Besirenkantiems savo karjeros kelią ar norintiems jį keisti paprastai kyla daug klausimų, nes atsiranda daug abejonių ir baimių, kurios nebūtinai yra pagrįstos, tačiau tikrai apsunkina sprendimų priėmimą. Šiame nelengvame etape itin gelbėja profesionalūs karjeros konsultantai. Jie padeda racionaliai įvertinti esamą situaciją darbo rinkoje, jūsų turimas kompetencijas bei perspektyvas, o tai įgalina greičiau ir lengviau rasti svajonių darbą.

Karjeros konsultavimas. Kas tai?

Karjeros konsultavimas – tai profesiniu santykiu grįstas procesas, kurio metu esamas arba būsimas darbo rinkos dalyvis, padedamas konsultanto, sprendžia problemas, susijusias su pasirinktu karjeros keliu, arba įveikia abejonės dėl būsimo darbo galimybių. Tokios konsultacijos metu klientui padedama išsigryninti tikruosius lūkesčius ir galimybes bei tikslingai kurti savo karjerą.

Karjeros konsultavimo struktūra

Holistiniu požiūriu paremtas karjeros konsultavimas, kaip procesas, turi savo struktūrą. Įprastai klientų konsultavimas yra skirstomas į du stambius etapus, t. y., į problemų identifikavimo, išsiaiškinimo bei specifikavimo etapą ir į problemų sprendimo etapą.

Problemų identifikavimo, išsiaiškinimo bei specifikavimo metu yra aiškiai apibrėžiamos karjeros konsultanto ir jo paslaugomis besinaudojančio kliento atsakomybės bei informuojama apie karjeros konsultavimo sąlygas. Šio etapo metu taip pat yra identifikuojami pirminiai kliento tikslai ir problemos, su kuriomis jis susiduria, rinkdamasis karjeros kelią ar planuodamas jį keisti. Pažymėtina, kad problemų identifikavimo, išsiaiškinimo bei specifikavimo etape, panaudojant kiekybinius ir kokybinius vertinimo būdus, yra surenkama ir išanalizuojama visa būtina su kliento situacija susijusi informacija.

Problemų sprendimo etapo metu, remiantis teorija ir pasitelktų tyrimų duomenimis, pirmame etape surinktos informacijos analize bei kt. priemonėmis, yra iškeliami karjeros tikslai, sukuriamas veiklų planas bei įvertinami karjeros konsultacijos metu pasiekti rezultatai.

Kokią apčiuopiamą naudą teikia karjeros konsultavimas?

Karjeros konsultavimas yra visapusiškai naudingas procesas karjerą besirenkančiam arba karjeros kelią norinčiam keisti specialistui. Tokių konsultacijų metu gali būti profesionaliai įvertinamos darbo srities keitimo galimybės, nustatomos darbo rinkos perspektyvos konkrečiame klientą dominančiame sektoriuje, atliekamas atlygio vertinimas darbo rinkoje bei numatomos karjeros planavimo strateginės kryptys.

Karjeros konsultacijų metu profesionalus konsultantas gali padėti tinkamai parengti arba pataisyti turimą gyvenimo aprašymą. Profesionaliai parengtas gyvenimo aprašymas, kai sumaniai yra akcentuojamos stipriosios kandidato savybės, gebėjimai ir kompetencijų išskirtinumas, visada sulaukia daugiau potencialių darbdavių dėmesio.

Kita apčiuopiama nauda, kurią pageidaujant papildomai galima gauti karjeros konsultacijos metu – tai tinkamas pasiruošimas darbo pokalbiams. Greičiausiai kyla klausimas, kaip pavyksta tai padaryti? Atsakymas paprastas – tai darbo pokalbių situacijų imitacija. Darbo pokalbių simuliacijos yra naudingos tuo, kad leidžia „pasimatuoti“ įvairias situacijas, todėl mažina stresą ir neužtikrintumą realaus darbo pokalbio metu. Pažymėtina, kad karjeros konsultacijų metu yra atliekama ne tik darbo pokalbių situacijų imitacija, bet ir pasiruošimo darbo pokalbiams vertinimas.

Karjeros konsultacijos metu galima aptarti ir gautus darbo pasiūlymus: kartu su konsultantu yra aptariama tokios darbo pozicijos perspektyva, „pamatuojama“, ar siūloma pozicija atitinka kliento tikruosius lūkesčius ir t.t. Daugiau informacijos apie paslaugas ieškantiems tikrojo savo karjeros kelio galite rasti čia.

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite