KARJEROS PORTRETAI, KVIEČIANTYS KEISTI STEREOTIPUS

0
29
20220228 155009

Zarasų viešosios bibliotekos priestato III aukšte besilankančiųjų laukia netradicinė portretų paroda. Meno kūrinių personažai – laisvės atėmimo bausmę atliekantys žmonės. Kūrinių autorė – dailininkė Lina Šlipavičiūtė-Černiauskienė, Meno laboratorijos „Kiaurai sienas“ įkūrėja. Ji ant drobių perkėlė nuteistųjų portretus, kurie buvo sukurti apsilankymų skirtingose pataisos įstaigose metu. Drobes nuteistieji papildė savo indėliu – ranka ant jų užrašydami frazes.  

Ši paroda – dalis projekto „Karjeros portretai“, kurio vienas iš tikslų – ugdyti laisvės atėmimo bausme nuteistųjų socialinius įgūdžius, o kitas pakviesti visuomenę pokalbiui, pasitelkiant šiuolaikinio meno kalbą.

Pasak dailininkės Linos Šlipavičiūtės,  gyvai eskizuojant, bendraujant, tas toks tolimas ir kitoks atrodęs pasaulis pasirodė besąs mažai kuo kitoks. Ir žmonės – tokie patys, kaip mes visi, ištroškę nuoširdaus bendravimo ir paprasto dėmesio.

Projekto koordinatorė Inga Rancova, nacionalinio socialinės integracijos instituto Visi skirtingi visi lygūs programos vadovė, pasakojo, kad jie padeda įkalinimo bausmę atlikusiems asmenims integruotis į darbo rinką, laikant, kad legalios darbinės pajamos yra viena iš esminių socializacijos sričių. Tai reiškia, kad žmonėms ne tik padedama susirasti darbą, bet ir siekiama padėti išlikti darbo rinkoje bent 3–6 mėn., kol pradeda formuotis nauji socialiniai įgūdžiai.

Meno ir socialinio darbo sintezė – išskirtinis eksperimentas Lietuvoje. Anot I. Rancovos, tikimasi, kad rezultatai leis taip eksperimentuoti ir ateityje.

Dėkojame Lietuvos probacijos tarnybos Panevėžio rajono skyriaus specialistei Ramunei Navickienei už pagalbą.

Paroda veiks iki kovo 21 d.

Parengė Jolanta Lementauskienė

Zarasų viešosios bibliotekos direktorės pavaduotoja

Nuotraukos Inesos Dumbravienės

20220228 155047

20220228 155051

20220228 155059

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite