KAS NUVEIKTA 2021M.?

0
18
B16

VšĮ „Sprendimų centras” 2021 metais vykdė tris Zarasų miesto gyventojams skirtus projektus. Visi vykę projektai susiję su socialinės atskirties mažinimu, gyventojų ekonominės padėties gerinimu, švietimu, tvaria gyvensena. Visi trys projektai finansuoti pagal „Zarasų miesto vietos plėtros strategiją 2016-2022 m.“. Žemiau – apie kiekvieną iš projektų.

Draugiška bendruomenė”

2021 metų vasarą Zarasų miesto istorinėje dalyje atidarėme B16 erdvę, kuri skirta tvariai veiklai ir bendruomeninėms iniciatyvoms. Ateiti, būti ir veikti čia gali kiekvienas.

B16 erdvėje startavo projektas „Draugiška bendruomenė”, kurio metu įvyko 12 bendruomenės narių susibūrimų B16 erdvėje. Per 12 vykusių susibūrimų B16 apsilankė per 90 unikalių dalyvių. Skatinome gyventojus susiburti, bendrauti, išgirsti geruosius kitų bendruomenių (ar socialinių verslų) pavyzdžius ir užsiimti tvaria dviejų krypčių veikla:

  • Tekstilės ir kitų nebenaudojamų medžiagų prikėlimas naujam gyvenimui (šiai veiklai išpildyti turėjome tekstilės spausdintuvą, siuvimo mašinas, žirklių ir kitų priemonių)
  • Atgyvenusių daiktų atnaujinimas, taisymas bei viešo gerbūvio tvarkymo iniciatyvos (šiai veiklai išpildyti turėjome įvairių akumuliatorinių bei atnaujinimui ir remontui skirtų įrankių).

Nors projektas baigėsi, toliau tęsiame įvairias iniciatyvas ir susibūrimus B16 erdvėje. Ateiti, būti ir veikti čia gali kiekvienas. Nori veikti, turi minčių – susisiekime!

Bendruomeniniai susibūrimai buvo finansuojami iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų bendrai finansuojamo projekto „Draugiška bendruomenė“ (projekto Nr. 08.6.1-ESFA-T-927-01-0502) ir prisideda prie Zarasų miesto vietos plėtros strategijos 2016-2022 m. įgyvendinimo bei mažina esamą Zarasų miesto gyventojų socialinę atskirtį. Projektas bendrai finansuojamas iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų, LR Valstybės biudžeto lėšų bei Zarasų rajono savivaldybės biudžeto lėšų. Projektą inicijavo ir įgyvendina VšĮ „Sprendimų centras”.

Išsami informacija: https://www.esinvesticijos.lt/lt//finansavimas/paraiskos_ir_projektai/draugiska-bendruomene

Zarasų interneto prekybos tinklas”

Pradedant savo verslą, kyla daug klausimų. Vienas iš svarbiausių – ar tikrai reikia pradėti? Atsakymas – tikrai TAIP! Yra daug kitų klausimų, kurie neduoda ramybės apie: verslo formą, reklamą, vadybą, užsakovų radimą bei kitų. Projektas Zarasų interneto prekybos tinklas” dar žinomas kaip „Nuo HOBIO prie VERSLO” yra skirtas jauno verslo subjektams, kurie dar tik pradėjo veiklą. Projekto metu dalyviai turi galimybę dalyvauti mokymuose, diskusijose bei individualiose konsultacijose tam kad įgytų reikiamų žinių ir susimotyvuotų startuoti su savo asmeniniu verslu. 2021m. projekto veiklose dalyvavo virš 20 unikalių jauno verslo subjektų. Vyko 1 informacinis renginys, 6 mokymai, 2 diskusijos ir individualios konsultacijos jauno verslo subjektams. Projektas tęsis ir 2022m. todėl jauno verslo subjektus (arba rimtai svarstančius tokiais tapti) – kviečiame susisiekti ir įsitraukti į projekto veiklas. Tai – puikus šansas susidėlioti planą ir nuo mėgstamo hobio pereiti prie verslo (ar amato).

 

Jauno verslo subjektams mokymai bei konsultacijos teikiamos įgyvendinant projektą Zarasų interneto prekybos tinklas” (projekto Nr. 08.6.1-ESFA-T-927-01-0523). Projektas prisideda prie Zarasų miesto vietos plėtros strategijos 2016-2022 m. įgyvendinimo bei gerina Zarasų miesto bendruomenės narių padėtį darbo rinkoje. Projektas bendrai finansuojamas iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų, LR Valstybės biudžeto lėšų bei Zarasų rajono savivaldybės biudžeto lėšų. Projektą inicijavo MB „Du skoniai”, projektą įgyvendina VšĮ „Sprendimų centras”.

Išsami informacija: https://www.esinvesticijos.lt/lt//finansavimas/paraiskos_ir_projektai/zarasu-interneto-prekybos-tinklas-2

„Socialinės ir kitos viešosios paslaugos – ŠTAI ČIA (2 dalis)”

Informaciją apie renginius bei viešąsias paslaugas paprastai sužinome internete, laikraštyje, iš lūpų į lūpas. O kas jei esate senjoras, nesinaudojate internetu, neprenumeruojate laikraščio? Ne bėda.

Įgyvendinant projektą „Socialinės ir kitos viešosios paslaugos – ŠTAI ČIA (2 dalis) – sukurta galimybė informaciją apie Zarasuose vykstančius renginius bei viešąsias paslaugas siųsti trumpąja SMS žinute. Projekto metu daugiau nei 60 gyventojų (tame tarpe ir senjorų) užsiprenumeravo ir trumposiomis žinutėmis gavo informaciją apie mieste vykstančius renginius bei viešąsias paslaugas. Taip pat – iškilus klausimams ar esant pagalbos poreikiui – senjorai turėjo galimybę kreiptis ir gauti tarpininkavimo paslaugą ar tiesiog papildomą informaciją. Nors projektas jau baigtas – informavimo veiklą planuojame tęsti ir vystyti, nes toks poreikis ypač iš senjorų – jaučiamas.

Trumpųjų SMS žinučių siuntimo paslauga buvo teikiama įgyvendinant projektą „Socialinės ir kitos viešosios paslaugos – ŠTAI ČIA (2 dalis)” (projekto Nr. 08.6.1-ESFA-T-927-01-0498). Projektas prisideda prie Zarasų miesto vietos plėtros strategijos 2016-2022 m. įgyvendinimo. Projektas bendrai finansuojamas iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų, LR Valstybės biudžeto lėšų bei Zarasų rajono savivaldybės biudžeto lėšų. Projektą inicijavo ir įgyvendina VšĮ „Sprendimų centras“.

Išsami informacija: https://www.esinvesticijos.lt/lt//finansavimas/paraiskos_ir_projektai/socialines-ir-kitos-viesosios-paslaugos-stai-cia-2-dalis

 

VšĮ Sprendimų centras

Direktorė Aurelija Trimonytė

esfivp i 1

867567817

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite