KAS YRA PVM KODAS IR KAM JO REIKIA?

0
1260
logo new5

Pridėtinės vertės mokesčiu apmokestinamos teikiamos prekės ir paslaugos. Šis vartojimo mokestis yra sugalvotas tam, kad padėtų valstybei surinkti pinigų, kurių reikia jos kasdieninei veiklai vykdyti. Šį mokestį moka visi, kas dalyvauja gamybos ir prekybos cikle – tai gali būti ir įmonės, ir fiziniai asmenys.

Kas yra PVM kodas ir kas nustato jo sudarymo tvarką?

Pridėtinės vertės mokesčio (PVM) mokėtojo kodas – tai suteiktas identifikacinis numeris, kuris yra reikalingas sudarant įvairius sandorius. Šį specialų kodą gauna visi įregistruoti PVM mokėtojai. Šis kodas reikalingas, kai rengiama PVM ataskaita. PVM mokėtojo kodo sudarymo tvarką nustato Lietuvos Respublikos Vyriausybė arba jos įgaliota institucija. O jeigu trumpiau – PVM mokėtojo kodas – tai Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos suteiktas kodas juridiniam ar fiziniam asmeniui.

Kas privalo registruotis PVM mokėtojais, o kada galima šito nedaryti?

PVM mokėtojais registruotis ir šį mokestį mokėti privalo apmokestinamieji asmenys, kurie šalies teritorijoje tiekia prekes arba paslaugas. Tačiau mūsų šalies apmokestinamieji asmenys gali ir nesiregistruoti PVM mokėtojais ir nemokėti šio mokesčio į biudžetą, jei bendra atlygio už patiektas prekes arba suteiktas paslaugas suma per paskutinius 12 mėnesių neviršijo 45 tūkstančių eurų. Registruotis PVM mokėtoju neprivaloma ir tada, jeigu visų įsigytų ir iš kitų valstybių narių prekių, išskyrus naujas transporto priemones ar akcizais apmokestintas prekes, vertė, neįskaitant PVM, praėjusiais kalendoriniais metais neviršijo 14 tūkstančių eurų ir einamaisiais kalendoriniais metais nenumatoma šią ribą viršyti.

Kam reikalingas PVM mokėtojo kodas?

PVM mokesčio mokėtojo kodas yra reikalingas ir tam, kad jis padeda nustatyti ar klientas tikrai yra patikimas ir moka visus reikiamus mokesčius. PVM patikra yra šauni priemonė įsitikinti ar jus dominanti įmonė yra registruota kaip PVM mokėtoja ir turi galiojantį PVM kodą. Šio kodo tikrinimas yra labai paprasta ir greitai trunkanti procedūra, kurią galima atlikti ir per VMI svetainę. Jei norite išsamiau sužinoti, kas gi yra tas PVM kodas ir kam jis reikalingas, susiraskite internete buhalterines paslaugas elektroniniu būdu teikiančią įmonę Eureka, tada jums bus suteikta daugiau informacijos.

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite