KNYGNEŠIŲ LAIKŲ KNYGOS SALAKO BIBLIOTEKOJE

0
41
Knygnešio d nuotrjpeg

Salako bibliotekoje parengta senų knygų ir maldaknygių paroda, skirta knygnešio dienai.

Sena knyga – didelė vertybė, turinti savo istoriją, savitumą. Pasibaigus lietuviškos spaudos draudimui, Lietuvoje imta leisti daug religinio turinio literatūros. Tuo laikotarpiu religinio turinio leidiniai atliko šviečiamąjį vaidmenį. Maldaknygė dažnai buvo ta knyga iš kurios buvo mokomasi skaityti. Maldų tekstai – vienas ankstyviausių bažnytinės literatūros žanrų. Kantičkos – tai XIX a. giedojimo maldaknygė, kurioje surinktos liaudies pamaldumo giesmės. Nuo laiko pageltę kietais viršeliais „kantičkų“ giesmynus kaimo žmonės labai pagarbiai saugo, perduodami iš kartos į kartą.

Dalis maldaknygių parengtos tam tikrai kategorijai tikinčiųjų: vaikams, jaunimui, netgi vyrams. Daugelis maldaknygių perėję didelius laiko išbandymus ir yra labai „suskaitytos“, turinčios savo likimus, tačiau jos leidžia daugiau sužinoti ir pažinti to meto knygų pasaulį.

Salako bibliotekos skaitytojai turi galimybę pamatyti ir pavartyti šiuos leidinius – prisiliesti prie to, kas sena bei tikra, prisiminti mūsų tautos knygos kelią ir spaudos draudimo sunkmetį.

 

 Danutė Koroliova, Salako bibliotekos vyresn. bibliotekininkė

knygnešio d.1

kn.d112

kn.d2

kn.d.3

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite