KNYGOS MOTERIMS IR APIE MOTERIS

2
79

Kadangi šio Skaitytojų klubo „Knygų sala“ susitikimo tema buvo knygos apie moteris ir moterų gyvenimus, tai ne atsitiktinai aktyvus šio klubo narys susitikimą pradėjo perskaitęs sukurtą eilėraštį skirtą visoms moterims: „Mačiau tave/ Pakvaitusią ir gerą,/ Sutrikusią ir/Verkiančią mačiau/ Dar ir dabar/ Tie nujautimai/ Paširdžius/ Vis veria/ Užmiršti/ Viską būtų paprasčiau…“.

Labai išradingai buvo pristatyta C. W. Cortner knyga „Marlena“ Klausėmės Marlenos Ditrich atliekamos dainos. Nuo dainos subtiliai buvo pereita prie knygos. Tai autobiografinė knyga, kurioje pateikiama iškilios aktorės ir dainininkės, ryškiausios Holivudo žvaigždės Marlenos Ditrich, kelias į kūrybos viršūnę, palaipsniui atskleidžiama jos asmenybė. Pabrėžiamas jos motiniškumas, neklusnumas, polinkis į nepriekaištingą tvarką buityje ir koketiškas būdas, lemiantis jos nepastovumą santykiuose su vyrais. Taigi besidomintiems praeities asmenybėmis, o konkrečiau šiuo atveju – Marlene- tai ta knyga- akcentavo klubo narė.

Detektyvo mėgėjams- Jaroslavo Melniko „Adata“. Tai skandinaviškas trileris apie Lietuvą, kuriame tyrinėjamos žmogaus psichikos gelmės.

Pristatyta ir zarasiečiams gerai žinomo žurnalisto, rašytojo, buvusio Utenos laikraščio „Utenis“ redaktoriaus Donato Čepuko knyga „Vaivorykštės apsilankymas“. Knygą sudaro dvylika geriausių rašytojo novelių ir mažasis romanas. Novelėse vaizduojami vyrai ir moterys, persmelkti mūsų dienų chaotiškos buities ir ieškantys savo buities prasmės meilėje.

Pasvarstymų sukėlė H. Wassmo naujausias romanas „Mano žmogus“. Herbjørg Wassmo gyvenimo iššūkiu tapusiame romane „Mano žmogus“ gvildenamos temos, būdingos visai jos kūrybai. Tai ir pasakojimas apie beatodairišką maištą prieš gyvenimo konstruojamus rėmus, ir šio maišto kainą, kurią tenka sumokėti pačiam ir kitiems, arčiausiai esantiems. Bet visų pirma – apie didžiulį poreikį gyvenime sutikti žmogų, kurį galėtum pavadinti savu.

Diskusijas iššaukė teatro aktorės Eglės Aukštakalnytės Hansen knyga „Mama –Afrika“. Knygoje su meile ir švelnia šypsena aprašyta patirtis gyvenant ir keliaujant po Juodąjį žemyną, autorės darytos nuotraukos atskleidžia egzotiškai taurų jo grožį. Lietuvei pavyko įgyti senųjų savanos gyventojų pasitikėjimą, stebėti ir užfiksuoti nemažai vietos genčių buities detalių, ritualų, kurių liudininkais retai tampa svetimšaliai.

Diskusijas apie moteris pratęsė bibliotekininkės Jurgos Sagadinaitės parengti trumpi užkoduoti aprašymai apie žymias pasaulio moteris, kur reikėjo pasvarstyti ir įvardyti kas yra ta paslaptingoji moteris. Tarp jų buvo Alma Adamkienė, Kleopatra, Coco Chanel, Motina Teresė, Gabrielė Petkevičaitė- Bitė, Madonna, Marlina Monro ir kt.

Kitas susitikimas vyks balandžio 30 d. Minėsime skaitytojų klubo „Knygų sala“ pirmąsias gyvavimo metines.

Saulė Pelekienė,
Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja
Nuotr. autorės

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

2 KOMENTARAI

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite