KODĖL VEIKSMO FILMAI NEPRARANDA PAKLAUSOS?

0
142

Veiksmo filmai būna nuobodūs tada, kai juose kibirais liejasi kraujas, o lavonai nebetelpa į broliškus kapus. Šio žanro filmų kokybė tiesiogiai priklauso nuo aktorių vaidybos psichologinio įtaigumo, įtikinamai veikiančios atmosferos sukūrimo ir saikingai pateikiamų adrenalino pliūpsnių, nes jeigu jie yra per dažni, nebetenka efektingo poveikio.

Kodėl žmonėms patinka veiksmo filmai ir kokią naudą jie duoda asmenybės formavimuisi?

Veiksmo filmus žiūrovai mėgsta todėl, kad jie padeda atsipalaiduoti, bent laikinai pamiršti kasdienybės rūpesčius. Aišku, vidinį pasitenkinimą suteikia tik tie filmai, kur gėriui tarnaujančios jėgos nugali blogio išperas ir pelnytai jas nubaudžia. Be to, smagiai nuteikia ir tobulai techniškai atliekamos gaudynių, muštynių ir kitokių kovos veiksmų scenos, savo forma netgi primenančios cirko triukų elementus.

Teisingumo jausmo poreikis leidžia apsaugoti asmenybę nuo galimo dvasinio abejingumo ir ciniško požiūrio į aplinką. Kai filme sergama už gėrio pergalę, tai ir tikrajame gyvenime nesitaikstoma su apgavystėmis, aferomis, nesveiko egoizmo apraiškomis. Ypač tai yra reikšminga jauniesiems žiūrovams, kurių charakteriai dar tik formuojasi.

Į kokias atskiras rūšis gali būti skirstomi veiksmo filmai?

Gerai „sukaltas“ veiksmo filmas gali savyje jungti net kelis žanrus. Kuo daugiau jų supinama filme, tuo jis turi didesnį pasisekimą, nes patinka ne tik vaikams, bet ir įvairių amžiaus tarpsnių suaugusiems, vyrams ir moterims.

Įprastai veiksmo filmai yra skirstomi į dramas, komedijas, policinius kriminalus, trilerius, fantastiką su ateivių karais arba robotų siautėjimu, senovines nuotykių istorijas, kuriose santykių aiškinimuisi naudojamos špagos, kardai, lankai ir kitoks senoviškų ginklų arsenalas, vesternus, sukčių ir nepagaunamų vagių nuotykius, dramatiškas arba komiškas siaubo istorijas.

Kokie veiksmo filmai šį rudenį laukia žiūrovų?

Tarp filmų, kurie rodomi šį rudenį, yra veiksmo drama „Laisvės garsas“. Jos centre federalinis agentas Timas Ballardas, kuris daug nuveikė kovodamas su nusikaltėliais prekiaujančiais vaikais. Filmas paremtas tikrais įvykiais. Filme pasakojama apie tai, kaip Kolumbijos džiunglėse buvo nuo mirtino pavojaus išgelbėti vaikai.

Kitame filme „Kapitonė Marvel 2“ pasakojama fantastinė istorija apie tai, kaip reikia veikti, kad nuo pražūties būtų išgelbėta visa Visata. Abeji filmai – amerikiečių produkcija. Kol kas holivudinė industrija pasaulyje tebėra nepralenkiama veiksmo filmų versle.

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite