KODĖL VERTA LEISTI VAIKAMS DALYVAUTI DIENOS STOVYKLOSE?

0
68

Vaikų dienos stovykla – tai vieta, kur vaikai kasdien mokosi bendravimo įgūdžių, tobulėja ir sportuoja. Būtent stovykloje jie įgyja pirmąją savarankiškumo, kuri jiems liks visam likusiam gyvenimui. Jei abejojate, ar vaiką reikia leisti į dienos į stovyklą, štai kelios svarbios priežastys, kodėl turėtumėte tai padaryti.

 • Draugystė ir bendravimas
 • Nesvarbu, ar jūsų vaikas drovus, ar bendraujantis, stovykloje kiekvienas ras ką nors tinkamo sau. Atsipalaidavimo ir linksmybių atmosferoje vaikai tampa daug draugiškesni, o tai padeda jiems atsiverti ir susirasti naujų draugų.
 • Gamtos pažinimas
 • Dienos stovyklose visada užtikrinama, kad vaikai gautų gryno oro, kuris labai naudingas jų vystymuisi ir sveikatai.
 • Taip pat bendravimas su gamta padeda ugdyti vaiko pasaulėžiūrą ir teigiamai veikia psichologinį foną. O susipažinimas su augalija ir gyvūnija padeda vaikams praplėsti akiratį.
 • Mokslas
 • Dienos stovyklose vaikai ne tik smagiai leidžia laiką, bet ir produktyviai. Pavyzdžiui, profesionalūs pedagogai gali padėti įgyti puikius anglų kalbos įgūdžius per žaidimus ar kitą įdomią kūrybinę veiklą.

Mokymasis nėra vien tik testų laikymas ir geri pažymiai. Stovykla yra viena iš stipriausių mokymosi aplinkų ir gali būti vieta, kurioje vyksta vaiko socialinis ugdymas. Ji suteikia vaikams galimybę išbandyti naujas veiklas. Kai vaikams ši veikla pavyksta, jie stiprina savigarbą. Vaikai taip pat ugdo socialinius įgūdžius ir problemų sprendimo įgūdžius būdami palaikančios bendruomenės dalimi ir kartu dalyvaudami veikloje, daugiau informacijos: ames.lt.

 • Poilsis nuo technologijų
 • Šiuolaikiniai vaikai daugiau nei 7,5 valandos per dieną praleidžia su technologijomis, kurios dažnai pakeičia gyvybiškai svarbius praktinius užsiėmimus ir bendravimo galimybes. Daugumoje dienos stovyklų draudžiamos technologijos, įskaitant televizorių, išmaniuosius telefonus, planšetinius ir asmeninius kompiuterius.
 • Nepamirštami prisiminimai
 • Nerūpestingas laikas, kupinas žaidimų, linksmybių ir draugystės, palieka ryškius pėdsakus vaiko atmintyje. O jaunystėje patirta laimė padeda vaikams greičiau tapti savarankiškais suaugus.
 • Nauji pomėgiai ir įgūdžiai

Net rūpestingiausi tėvai negali parodyti visų gyvenimo įvairiapusiškumų. Išmokti ko nors neįprasto, gauti naujų žinių apie supantį pasaulį, suprasti, kad tau patinka žaisti tinklinį ar tiesiog suvokti savo gebėjimus įmanoma tik ne namų aplinkoje, o ten, kur profesionalūs pedagogai šiuolaikiniais metodais užsiima vaikų ugdymu. Daugelis vaikų grįžę iš stovyklos pradeda sportuoti, geriau mokytis ir tiesiog labiau pasitiki savimi. O tai savo ruožtu pozityvumo suteikia ir jų tėvams.

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite