KODĖL VERTA RINKTIS MEDŽIO GRANULES TIESIAI IŠ GAMINTOJO?

0
30
granules 768x416

Biokuras – vis labiau sparčiai populiarėjantis kuro tipas, priklausantis atsinaujinančių energijos šaltinių segmentui. Nors yra net kelios pagrindinės priežastys, kodėl šiandien žmonės renkasi būtent biokuro produktus, tačiau pagrindinė jų – galimybė šilumą ar elektros energiją išgauti efektyviu bei aplinkai draugišku būdu. Šiomis dienomis biokuro segmentui priklauso daugybė skirtingų produktų, tačiau pagrindiniu vis dar yra laikomos medžio granulės.

Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, jog medžio granulės tėra paprastas būdas užtikrinti efektyvų šilumos ar elektros energijos išgavimo procesą. Žinoma, tai yra tiesa, tačiau atidžiau pažvelgus į pačių medžio granulių kilmę darosi aišku, jog būtent šio tipo biokuro gamybos procesas taip pat padeda išspręsti kur kas daugiau problemų nei daugelis mano. Visų pirma, medžio granulės yra gaminamos iš pjuvenų ir kitų smulkių medžio dalių, kurios susidaro po įvairių medžio apdirbimo procesų, tokių kaip medienos frezavimas. Įmonės, kurių pagrindinė veikla yra tiesiogiai susijusi su medžio apdirbimo procesais nuolat susiduria su sparčiai besikaupiančiomis medžio atliekomis, kurios neretai virsta milžiniškomis pjuvenų krūvomis. Šios ne tik užima vietą, tačiau taip pat gali kelti ir tiesioginį pavojų tiek darbuotojams, tiek ir pačiai darbo aplinkai.

Medžio apdirbimo metu besikaupiančios medienos atliekos dažniausiai yra sandėliuojamos krūvomis, kurios neretai užima neįtikėtinai daug vietos. Visos šios atliekos yra sudarytos iš tos pačios medienos. Ne paslaptis, jog medis yra ypač degus, todėl kartais gali užtekti vieno neatsargaus žingsnio ir susikaupusios atliekos gali akimirksniu virsti liepsnojančiomis bei milžinišką pavojų keliančiomis krūvomis. Negana to, liepsnojančios medžio atliekų krūvos į aplinką išskiria didelius kiekius anglies dioksido, kuris ne tik daro tiesioginę žalą žmogaus organizmui, tačiau taip pat ir yra viena iš svarbiausių vis labiau šiltėjančio klimato priežasčių.

Žinoma, medžio granulių gamyba taip pat atlieka dar vieną svarbų ekologinį vaidmenį. Šio tipo biokuro gamyba leidžia efektyviai panaudoti tas medienos atliekas, kurios dažniausiai kitiems medžio produktų gamybos procesams jau nebėra tinkamos. Būtent taip yra panaudojama kur kas daugiau medienos, kurios tam tikra dalis kitais atvejais būtų tiesiog sandėliuojama ar išmetama. Šiandien medžio apdirbimo įmonės į besikaupiančias medžio atliekas žiūri gana inovatyviai. Tai reiškia, jog kiekvienais metais atsiranda vis daugiau įmonių, kurios nusprendžia nuolat besikaupiančias medienos atliekas prikelti naujam gyvenimui bei paversti jas šilumą ar elektros energiją efektyviai padedančioms išgauti medžio granulėmis.

Jokia paslaptis, jog medžio granulės šiandien jau yra neatsiejama atsinaujinančių energijos šaltinių nišos dalis. Vis daugiau žmonių renkasi būtent šio tipo biokurą dėl to, jog naudojant medžio granules užtenka turėti pečių, pritaikytą šilumos išgavimui. Negana to, šio tipo biokuro deginimas išskiria kur kas mažiau pelenų, lyginant su standartinės medienos deginimu. Kiekvieną kartą medžio granules besirenkantys žmonės vis labiau skatina medžio apdirbimo darbais užsiimančias įmonės į tokio tipo biokuro gamybą pažvelgti dar atsakingiau. Trumpiau tariant, sparčiai auganti medžio granulių paklausa daro tiesioginę įtaką ir jų gamybos mastams. Būtent tokiu būdu yra efektyviai panaudojama vis daugiau besikaupiančių medžio atliekų, kurios ne tik kelia daugybę įvairių pavojų tiek žmonėms, tiek jų darbo aplinkai, tačiau neretai virsta niekur taip ir nepanaudojamomis bei milžiniškus plotus užimančiomis pjuvenų ir medienos atliekų krūvomis. Šiuolaikinės technologijos ir medžio apdirbėjų sąmoningumas padeda ieškoti ne tik efektyvių, tačiau taip pat ir ekologiškų energijos šaltinių.

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite