Puslaidininkiai mūsų kasdienybėje yra labai dažnai sutinkami. Jie atskirais tarpais gali pasitarnauti kaip laidininkai, ir kaip izoliatoriai. Tai priklauso nuo išorinių sąlygų – slėgio, temperatūros, radiacinio fono, elektromagnetinio lauko. Esant atitinkamomis sąlygomis jie leidžia tekėti elektros srovei, tik į vieną pusę. Be to, jie neturi tokio laidumo, kokį turi laidieji metalai.
Kaip elektronikoje pasitarnauja puslaidininkiai?
Elektroniką sudaro gausybė komponentų, kuriems yra reikalingi puslaidininkiai, kurie vienais atvejais praleidžia pro save elektros srovę, o kitais – ne. Puslaidininkius sudaro pusiau metalai – arsenas, astatis, boras, germanis, polonis, silicis, stibis ir telūras. Jie yra naudojami diodų, tranzistorių ir integrinių grandynų gamyboje.
Be jų neišsiverčia optiniai prietaisai, nes juose reikia šviesos, lazerinių ir foto diodų bei foto tranzistorių. Pusmetalių reikia telekomunikacijų technologijose, signalų apdorojimo ir valdymo sistemose. Jų dėka pasiekta ryški pažanga kompiuterinių tinklų plėtroje, medicinos, karinės pramonės ir ekologiškos energetikos srityse.
Kodėl puslaidininkių naudojimas versle neša jam didelę sėkmę?
Kadangi puslaidininkiai yra tampriai susieti su kompiuterinių tinklo ir kitų elektronikos prietaisų gamybos plėtra, jų paklausa kasdien auga lyg ant mielių. Ir tai nekelia nuostabos, nes kompiuterių ir planšečių pirkimas yra tapęs masiniu reiškiniu.
Taip pat vargu ar daug rasi šiais laikais žmonių, kurie nesinaudoja išmaniuoju telefonu. O juk jo ekranas yra visokiausių išmonių pilnas – ne tik rodo į jį atsiųstus spalvotus vaizdus, bet ir pats geba filmuoti didelio ryškumo vaizdus, daryti aukštos kokybės fotografijas. Be puslaidininkių ir telekomunikacijų priemonių gyvavimas yra neįmanomas.
Koks pagrindinis puslaidininkių gaminys yra pats svarbiausias?
Kaip žinome, pagrindiniai skaitmeninių gaminių elementai – tai elektroninės mikroschemos. Jos naudojamos daugelyje mūsų kasdienybės sričių. Be jų neišsiverčia net lėktuvai, laivai, traukiniai ir automobiliai, pramogoms ir laisvalaikio leidimui skirtos priemonės.
Tačiau ne vien visų šių produktų gamybai yra reikalingos puslaidininkių mikroschemos. Juk jos nėra amžinos, todėl genda, išeina iš rikiuotės, o tada jas reikia pakeisti naujomis. Tada vėl pasisuka iš naujo užburtasis ratas – visiems išvardintiems įrenginiams ir prietaisams remontuoti yra reikalingos atsarginės mikroschemos. Visa laimė, kad jas nesudėtinga įsigyti, ypač patogu tai padaryti elektroninėse parduotuvėse.
*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą. Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai. www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.