KOKIŲ DRAUDIMŲ SVARBU LAIKYTIS ŽVEJAMS MĖGĖJAMS PAVASARIO LAIKOTARPIU?

0
40
meskere

Primename, kad šiuo metu šalies vandens telkiniuose galioja draudimas gaudyti sterkus, kiršlius ir lydekas. Taip pat įsigaliojęs draudimas gaudyti žuvis Neryje naktį. Vis dėlto, žvejų mėgėjų, traukiančių prie vandens telkinių netrūksta. Dėl šios priežasties aplinkosaugininkai dalijasi patarimais, ką reikėtų žinoti žvejams mėgėjams žvejojantiems pavasarį.

Aplinkosaugininkai primena, kad nuo sausio 2 iki balandžio 30 d. žvejams mėgėjams draudžiama žvejoti masalui naudojant žuvelę (išskyrus žvejybą Kuršių mariose ir žvejybą žuvies gabalėliu).

Svarbu nepamišti ir to, kad šiais metais lydekų gaudymo draudimas galioja 10 dienų ilgiau – nuo vasario 1 iki balandžio 30 d.

„Atkreipiame dėmesį, kad šalyje vykdoma sustiprinta žvejybos kontrolė ir pričiupus žvejus sugavusius salačių, kiršlių, sterkų ir lydekų, jiems bus taikoma administracinė nuobauda iki 300 eurų, be to, pažeidėjams teks sumokėti žuvų ištekliams padarytą žalą. Pagal Vidaus vandenyse padarytos žalos žuvų ištekliams apskaičiavimo tvarką minėtų žuvų bazinis įkainis už vienetą yra 240 eurų“, – sakė Vilniaus gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkas Sigitas Mikėnas.

Pasak aplinkosaugininko pavasarį taip pat daug dėmesio skiriame tam tikrų upių ir jų atkarpų kontrolei.

Neries upėje draudžiama žvejoti nuo saulės laidos iki patekėjimo (pagal kalendoriuje nurodytą laiką) nuo kovo 20 d. iki balandžio 20 d.

„Neryje yra ne viena salačių nerštavietė, o pasitaiko tokių žvejų, kurie mėgsta gaudyti šias žuvis vien dėl jų dydžio ir nesukant galvos apie galiojančius draudimus. Lietuvoje buvo fiksuotas rekordinio dydžio salatis, siekęs 83 cm ir svėręs 7,1 kg. Todėl žvejus mėgėjus, ieškančius adrenalino žvejyboje, įspėjame, kad gaudyti Neries upėje, nakties metu šias ir bet kokias kitas žuvis yra draudžiama. O balandžio 1-ąją įsigalios ir salačių gaudymo draudimas“, – pabrėžia Vilniaus gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkas.

Kaip teigia aplinkosaugininkas, svarbus ruožas žuvų ištekliams – Vilnelės upėje nuo žiočių iki Rokantiškių užtvankos, kur galioja draudimas gaudyti žuvį natūralios kilmės masalais (išskyrus rainuotųjų ir žymėtųjų vėžių gaudymą bučiukais ir samteliais vėžiams gaudyti) ir naudojant daugiau kaip vieną vienšakį kabliuką.

Taip pat žvejams mėgėjams teks susidurti su tam tikrais draudimais balandžio mėnesį. Balandžio 1 d. – gegužės 15 d. bus draudžiama gaudyti salačius. O nuo balandžio 20 d. iki gegužės 20 d. Nemuno deltos regioninio parko teritorijoje esančiuose vandens telkiniuose (išskyrus karšių žvejybą polderiuose) bus taikomas karšių gaudymo draudimas. Be to, mėgėjiška žūklė bus draudžiama nuo balandžio 20 d. iki gegužės 20 d. 400 m zonoje apie Dabintos pusiasalį Kauno mariose.

Aplinkosaugininkas įspėja žvejus mėgėjus, kad asmenys žvejodami privalo turėti ir pareikalavus aplinkosaugos pareigūnams ar neetatiniams aplinkos apsaugos inspektoriams, pateikti mėgėjų žvejybos leidimą (elektroninio mėgėjų žvejybos leidimo numerį), suteikiantį teisę žvejoti tame vandens telkinyje, ir dokumentą, leidžiantį nustatyti asmens tapatybę, arba nemokamą žvejybos teisę patvirtinantį dokumentą.

„Ne mažiau svarbu, kad žvejai mėgėjai prieš žvejybą ir po žvejybos susitvarkytų žūklės vietą, t. y. 5 m spinduliu nuo žvejybos vietos turi būti surinktos visos komunalinės atliekos, kurios vėliau turi būti išvežamos į komunalinių atliekų surinkimo konteinerius. Nepamirškite ir žvejo mėgėjo bilieto, jei žvejojate neišnuomotame telkinyje arba žvejybos leidimo, žvejojantiems išnuomotame telkinyje“, – primena S. Mikėnas.

Pavasario laikotarpiu galiojantys draudimai gaudyti šias žuvis:

·         lydekas (Esox lucius) nuo vasario 1 d. iki balandžio 30 d.;

·         sterkus (Sander lucioperca) nuo kovo 1 d. iki gegužės 31 d.;

·         salačius (Aspius aspius) nuo balandžio 1 d. iki gegužės 15 d.;

·         kiršlius (Thymallus thymallus) nuo kovo 1 d. iki gegužės 15 d.

Apie galimus žvejybos taisyklių pažeidimus praneškite skubiosios pagalbos tarnybų telefonu 112.

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite