KOMISIJA UŽFIKSAVO EKSTREMALŲ ĮVYKĮ ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖJE

0
41
1400x700img 0846

Zarasų rajono savivaldybėje įvyko rajono Savivaldybės ekstremaliųjų situacijų komisijos posėdis, kuriame be komisijos narių dalyvavo atsakingi rajono savivaldybės administracijos darbuotojai, rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Renius Kisielius, rajono Savivaldybės mero pavaduotojas Arnoldas Abramavičius.

Komisija svarstė klausimą padėties rajono žemės ūkyje ir pripažinimo rajono Savivaldybėje įvykus ekstremaliajam įvykiui.

Komisijos posėdžio pirmininkas Renius Kisielius pabrėžė, kad šiais metais rajone dėl drėgmės pertekliaus susidarė sudėtinga situacija. Ypač dėl to kenčia žemdirbiai.

Rajono Savivaldybės administracijos Kaimo plėtros skyriaus vedėja Lina Petrėnienė supažindino su nuostoliais žemės ūkyje. Rajone nenuimta daugiau kaip pusė šių metų javų derliaus.

Lietuvos ūkininkų sąjungos Zarasų skyriaus pirmininkas Darius Viliūnas su komisijos nariais aptarė ūkininkų šių metų situacija. Šiemet ūkininkai yra nuskriausti du kartus. Jie jau prarado daug derliaus, bet gali ir netekti išmokų, taip pat susilaukti sankcijų. Dėl drėgmės pertekliaus ūkininkai ne visada galėjo įvykdyti griežtus pasėlių deklaravimo reikalavimus.

Ūkininkų sąjungos Zarasų skyrius kreipsis į Nacionalinę mokėjimų agentūrą ir prašys netaikyti sankcijų dėl nepasiektų investicinių projektų priežiūros rodiklių (pardavimo pajamų, grynojo pelningumo ir kt), dėl nustatytais terminais nenušienautų pievų ir pūdymo neapsėjimo ir dėl grūdų pardavimo sutarčių neįvykdymo. Būtina pripažinti padėtį Zarasų rajone kaip ekstremalųjį įvykį. Tada tikimasi išvengti sankcijų.

Posėdyje buvo konstatuota, kad pagal meteorologijos suvestines rugpjūčio mėnesį kritulių iškritimo norma vietomis viršijo keturis kartus, tačiau pagal Vyriausybės nutarimu patvirtintus kriterijus skelbti ekstremalios situacijos negalima. Ekstremalios situacijos paskelbimo atveju žemdirbiams nuostolius kompensuotų Vyriausybė. Galima tik konstatuoti, kad Zarasų rajono savivaldybėje įvyko ekstremalus įvykis dėl sunaikintų pasėlių

Rajono savivaldybės ekstremaliųjų situacijų komisija priėmė sprendimą pripažinti rajone įvykus ekstremalųjį įvykį dėl sunaikintų pasėlių.

Posėdžio metu komisijos nariai buvo supažindinti apie kritinę situaciją Antalieptės hidroelektrinėje ir UAB „Vasaknos“. Ši situacija susidaro irgi dėl perteklinio lietaus. Posėdžio metu komisijos nariai buvo supažindinti ir su kitomis aktualiomis problemomis.

Zarasų rajono savivaldybės Ekstremaliųjų situacijų komisija

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite