Komutatoriai ir signalo perdavimo įranga – tai svarbi šiuolaikinių saugumo ir stebėjimo sistemų dalis. Jie užtikrina patikimą duomenų persiuntimą tarp įvairių įrenginių – nuo stebėjimo kamerų iki serverių. Komutatoriai nėra naudingi vien tik saugumo srityje. Jie taip pat laikomi būtinu elementu bet kuriame kompiuterių tinkle. Šiame straipsnyje trumpai aptarsime, kas yra komutatoriai, kaip jie veikia ir kaip pasirinkti tinkamą variantą.
Kas yra komutatorius?
Komutatorius yra tinklo įrenginys, naudojamas kompiuterių tinkluose duomenims tarp įrenginių persiųsti. Pagrindinėmis jo funkcijomis būtų galima įvardyti šias:
- Duomenų paskirstymas. Komutatorius gauna duomenų paketus iš vieno įrenginio ir nukreipia juos tiesiogiai į tinklo įrenginį, kuriam jie skirti. Taip užtikrinamas efektyvesnis duomenų srautas nei naudojant senesnes technologijas;
- Greitas ryšys. Komutatoriai užtikrina greitą ir efektyvų duomenų perdavimą tarp tinklo įrenginių. Jie padeda palaikyti stabilų ryšį net didelės apkrovos metu;
- Tinklo segmentavimas. Komutatorius padeda padalinti tinklą į mažesnius segmentus, taip sumažindamas jo apkrovą ir padidindamas efektyvumą.
Kaip veikia komutatoriai?
Komutatoriai veikia ganėtinai paprastai. Gavę duomenų paketus iš tinklo įrenginio, pavyzdžiui, kompiuterio, jie panaudoja MAC adresų lentelę ir nukreipia paketus tiksliai į tą įrenginį, kuriam šie skirti. Tai leidžia efektyviai valdyti tinklo duomenų srautą, mat duomenys yra siunčiami tik į reikiamą vietą, o ne visiems prijungtiems įrenginiams.
Kaip išsirinkti komutatorių?
Renkantis komutatorių rekomenduojama atsižvelgti į šiuos aspektus:
- Įrenginio tipą. Komutatoriai gali būti valdomi arba nevaldomi. Pirmąjį variantą geriausia naudoti didesnio masto tinkluose. Nevaldomų komutatorių dažniausiai pakanka mažesnėms, ne tokioms sudėtingoms konfigūracijoms;
- Prievadų skaičių. Rinkitės komutatorių, turintį pakankamai prievadų, kad jame tilptų visi turimi įrenginiai;
- Greitį ir pralaidumą. Įsitikinkite, kad pasirinktas komutatorius palaiko reikiamą pralaidumą duomenų srautui;
- Matmenis. Atsižvelkite į tai, jog įrenginys tilptų jam numatytoje vietoje;
- Saugumo funkcijas. Rekomenduojama ieškoti komutatorių su saugumo funkcijomis, pavyzdžiui, VLAN palaikymu.
Komutatoriai ir signalo perdavimo įranga yra itin svarbi šiuolaikinių saugumo sistemų dalis. Taigi, tinkamą variantą rekomenduojama rinktis atsakingai. Laimei, skirtingų komutatorių rinkoje tikrai netrūksta, todėl greičiausiai kiekvienas ras sau tinkamą įrenginį.
*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą. Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai. www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.