KONFERENCIJA ,,LAVINAMAS DOMESYS KALBOTYRAI“

0
40
kalbotyrai

Kviečiame į konferenciją, skirtą profesionaliajai kalbotyrai aktualinti, Kazimiero Būgos paveldui – sykiu jo 138-osioms metinėms – paminėti ir Algirdo Juliaus Greimo metams įprasminti. Konferenciją vyks 2017 m. gruodžio 1 d. Kultūros centre Dusetų dailės galerijoje. Pradžia 10 val.

Šia proga Dusetų gimnazijos mokiniai parodys meninę kompoziciją „Kalba – tai tėvynė“.

Pranešimus pristatys septyni lektoriai: doc. dr. Vilma Zubaitienė (Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto Lietuvių kalbos katedra) Būga – žodynininkas ir leksikologas, dr. Aurelija Genelytė-Gritėnienė (Lietuvių kalbos instituto Bendrinės kalbos tyrimų centro vyresnioji mokslo darbuotoja) Leksikografijos turtai Lietuvių kalbos institute, dr. Danutė Liutkevičienė (Lietuvių kalbos instituto Bendrinės kalbos tyrimų centro vyresnioji mokslo darbuotoja, „Bendrinės lietuvių kalbos žodyno“ tyrėja ir vyr. redaktorė) Bendrinės lietuvių kalbos žodynas ir mokykla, prof. dr. Danguolė Mikulėnienė (Lietuvių kalbos instituto Geolingvistikos centro vyriausioji mokslo darbuotoja) Kazimieras Būga lietuvių tarmėtyros ištakose, dr. Daiva Kardelytė-Grinevičienė (Lietuvių kalbos instituto Geolingvistikos centro mokslo darbuotoja) Kazimiero Būgos tarmės kelias, Rasa Bačiulienė (Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto Užsienio kalbų institutas) Kiek vaizdinių išraiškų turi reikšmė?, dr. Jurga Katkuvienė (Vilniaus universiteto A. J. Greimo semiotikos ir literatūros teorijos centras) Ar viską žinome apie semiotinį kvadratą? Moderatoriai – Vanda Normantienė ir Rytis Pivoriūnas. Po pranešimų vyks diskusijos. Maloniai kviečiame dalyvauti.

Renginio organizatorius – Zarasų krašto muziejus ir Zarasų krašto muziejaus struktūrinis padalinys Kazimiero Būgos memorialinis muziejus. Partneriai: Dusetų Kazimiero Būgos gimnazija ir Kultūros centras Dusetų dailės galerija.

Rytis Pivoriūnas, K. Būgos memorialinio muziejaus muziejininkas (kultūrinės veiklos vadybininkas)

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite