KONKURSO „GYVU ŽODŽIUI IŠ PRAEITIES“ LAUREATŲ APDOVANOJIMAI

0
39

rojektas „Amžinųjų vertybių gyvastis: „Antanui Poderiui – 160“ artėja prie pabaigos. Birželio 29 d. 17 val. Zarasų raj. savivaldybės kultūros centro Salako teritorinio padalinio kultūros namuose vyks Utenos apskrities aukštesniųjų klasių moksleivių rašinių konkurso „Gyvu žodžiu iš praeities“ laureatų apdovanojimai.

Pirmą kartą surengtame konkurse pasiryžo dalyvauti 20 jaunųjų rašytojų. Gausiausiai – 10 dalyvių į konkursą delegavo Zarasų „Ąžuolo“ gimnazija. 8 dalyviai iš Visagino „Atgimimo“ gimnazijos. Po vieną – iš Ignalinos raj. Vidiškių gimnazijos ir Zarasų raj. Dusetų Kazimiero Būgos gimnazijos.

Konkursu siekta puoselėti praeities paveldą, gimtąją kalbą, tautosaką, aktualizuoti Salako šviesuolio – Antano Poderio nuveiktus darbus. Taip pat ugdyti mokinių kūrybinius gebėjimus, bendravimo kultūrą, pagarbą iškilioms praeities asmenybėms.

Moksleivių prašyta pateikti  eilėraščių, esė, miniatiūrų ir kitų žanrų kūrinių. Vertinimo komisijai vadovavo žinomas lietuvių kalbos mokytojas ekspertas, poetas, kultūros, meno,  literatūrinių premijų laureatas Vasilijus Trusovas. Komisijos nariai – doc. dr., literatūrologė Irena Baliulė, lituanistė, žurnalistė Danutė Pulokaitė, lietuvių kalbos mokytoja metodininkė, poetė Gitana Kavaliauskaitė, bibliotekininkė Jurga Sagadinaitė.

Konkurso „Gyvu žodžiu iš praeities“ laureatų apdovanojimo renginyje numatyta rezultatų apžvalga, geriausių rašinių skaitymai ir koncertas. Panevėžiečiai – fleitininkas Justinas Mačys ir pianistas Donaldas Bružas atliks tango karaliumi tituluojamo argentiniečių kompozitoriaus Astoro Piacolos kūrinius.

Koncertą remia Rolandas Pumputis ir jo vadovaujama įmonė „Rolma“. 

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Zarasų rajono savivaldybė.

Projektą vykdo Zarasų rajono savivaldybės kultūros centras.

Organizatoriai: Zarasų rajono savivaldybės kultūros centro Salako teritorinis padalinys, Salako seniūnija, bendrija „Sakalas“.

Zarasų rajono savivaldybės kultūros centro informacija

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite