Pastaraisiais metais mūsų šalis pasiekė nemažą pažangą eismo saugumo srityje – eismo įvykiuose žūsta vis mažiau žmonių. 2022-aisiais Lietuvos keliuose eismo įvykiuose žuvo mažiausiai (120) eismo dalyvių nuo 1990 metų. Žuvusiųjų skaičius, tekęs vienam milijonui gyventojų, – 42 (palyginti, 2021 metais – 52, 2001 metais – 203, 1991 metais – 316). Europos Sąjungoje milijonui gyventojų vidutiniškai tenka 46 žūtys keliuose.
Tad mūsų visų siekis – tik saugios kelionės ir nė vieno žuvusiojo šalies keliuose. Tai pasiekti galime bendromis pastangomis – ugdydami savo sąmoningumą, keisdami požiūrį į eismo saugą, netoleruodami ne tik kitų, bet ir savo netinkamo elgesio kelyje.
Policijos pareigūnai, kurių vienas iš uždavinių eismo automobilių keliais priežiūra, užtikrindami eismo saugumą ir rūpindamiesi mūsų visų saugumu, nuolat organizuoja įvairias prevencines priemones – ne išimtis bus ir šių metų kovas.
Lietuvos kelių policijos tarnyba pateikia informaciją apie kovo mėnesį policijos pareigūnų šalies keliuose vykdomas tikslines prevencines eismo dalyvių kontrolės priemones:
● Kovo 2–5 d. ir kovo 27–29 d. – transporto priemonių, tarp jų dviračių, elektrinių paspirtukų, vairuotojų blaivumo, apsvaigimo nuo narkotinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų patikrinimai.
● Kovo 6–12 d. – privalomų saugos priemonių (saugos diržų, vaikams skirtų specialių sėdynių (prisegimo sistemų), saugos šalmų) naudojimo kontrolė. Tai Europos kelių policijos tinklo ROADPOL (angl. European Roads Policing Network) inicijuota ir daugelio Europos šalių kelių policijos pajėgų vykdoma priemonė (angl. Operation Seatbelt).
● Kovo 14–16 d.:
– Vairuotojų veiklos, nesusijusios su vairavimu, kontrolė (naudojimasis mobiliojo ryšio priemonėmis ir pan.).
– Pavojingo ir chuliganiško vairavimo, manevravimo, lenkimo, kur tai draudžiama daryti, važiavimo per sankryžas, šviesoforo signalų paisymo kontrolė.
● Kovo 20–22 d. – vairuotojų nesustojimo prieš pėsčiųjų perėją, kai to reikalaujama pagal Kelių eismo taisykles, kontrolė.
● Kovo 23–25 d. – pėsčiųjų, dviračių vairuotojų kontrolė (ar šie eismo dalyviai tamsiuoju paros metu naudoja matomumą gerinančias saugos priemones – atšvaitus, šviečiančius žibintus, ryškiaspalves liemenes su šviesą atspindinčiais elementais).
Pažymėtina, kad apskričių vyriausieji policijos komisariatai savo prižiūrimose teritorijose gali organizuoti ir papildomas prevencines priemones (apie tai visuomenė iš anksto gali būti ir neinformuota).
Pirminiais duomenimis, per pirmuosius du šių metų mėnesius policijos pareigūnai išaiškino daugiau nei 149 370 Kelių eismo taisyklių pažeidimų. Prie motorinių transporto priemonių vairo – 1 570 neblaivių vairuotojų (34 proc. atvejų pradėtas ikiteisminis tyrimas, nes neblaivumas viršijo daugiau negu 1,51 promilės).
Transporto priemonių greičio matavimo mobiliaisiais prietaisais „PoliScan FM1“ policijos pareigūnai užfiksavo 21 642 nustatyto važiavimo greičio viršijimo atvejus.
Lietuvos kelių policijos tarnyba prašo visų kelyje elgtis atsakingai ir vykdyti Kelių eismo taisyklių reikalavimus.
*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą. Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai. www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.