KULTŪROS PAVELDO DEPARTAMENTO DĖMESYS PIRMOJO PASAULINIO KARO PAVELDUI

0
29
mid news zrs 273 jy
Šį antradienį Viešosios įstaigos Zarasų turizmo ir verslo informacijos centro ir Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos Utenos skyriaus darbuotojai lankėsi Turmanto seniūnijoje ir vertino Pirmojo pasaulinio karo palikimą šioje vietovėje.

 
Dalis esamos fortifikacijos ar kitų paminklų, liudijančių tą laikotarpį, jau yra įrašyti į Nekilnojamo kultūros paveldo registrą. Tačiau tik maža dalis. Zarasų turizmo ir verslo informacijos centro projektų vadovas Ramūnas Keršys viliasi, kad ir kiti išlikę objektai netrukus pateks į registrą ir bus labiau apsaugoti nuo gamtos, juodųjų archeologų ar metalo ieškotojų savivalės. Pasak R. Keršio, su lauko fortifikacijos ardymo darbais susidurta jau prieš šimtą metų, kai šis kraštas buvo okupuotas Lenkijos. Tai liudija ir lenkiški užrašai ant blindažų sienų ,,Armijos nuosavybė, ardyti draudžiama“. Dabar susiduriama su juodųjų archeologų veikla, kurie, kartais nežinodami iškastų daiktų istorinės vertės, juos sudaužo, gadina ar kitaip naikina.
 
Zarasų turizmo ir verslo informacijos centro direktorė Nijolė Šukštulienė džiaugiasi, kad centro vykdomas projektas „Pirmojo pasaulinio karo paveldo maršruto ir ekspozicijos sukūrimas, siekiant pritraukti lankytojus į pasienio teritoriją“ (WWI ROUTE), atkreipė susijusių institucijų dėmesį į šį unikalų fortifikacijos palikimą Zarasų krašte, kad bendrų pastangų dėka jį pavyks labiau atskleisti lankytojams ir apsaugoti jų vertingąsias savybes.
 
Susitikimo metu, kartu su KVAD specialistu Tadu Žemaičiu, buvo aplankyta keliasdešimt Pirmo pasaulinio karo objektų, kurie dar neįtraukti į saugotinų vertybių sąrašus, bei įvertinti jau esami, VšĮ Zarasų turizmo ir verslo informacijos centro pradėti tvarkyti objektai.

mid news zrs 994 vcbgvc

 

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite