KŪNO RENGYBA SVEIKAM IR KOKYBIŠKAM GYVENIMUI

0
50
mid news zrs 64 uzsiemimas 30

Su amžiumi ir dėl fizinio aktyvumo stokos arba pertekliaus bei nesveiko gyvenimo būdo lėtėja judesiai, degeneruoja sąnariai, atrofuojasi raumenys, menkėja lankstumas, atsiranda daugiau skausmų, sensta kūnas. Siekiant išvengti šių negatyvių reiškinių jau antri metai Zarasuose įgyvendinama priemonė nuo senėjimo.

Tai programa “Kūno rengyba sveikam ir kokybiškam gyvenimui“, plečianti mokymosi visą gyvenimą paslaugų įvairovę Zarasų gyventojams. Šios sveikatos tobulinimo mokymosi priemonės tikslas-sportuojant mokyti prižiūrėti bei tobulinti savo kūną sveikesnei ir kokybiškesnei ateičiai.

Apie 30 zarasiškių, puoselėjančių aktyvų gyvenimo būdą ir siekiančių išsaugoti sveikatą, kurių amžius nuo 25 iki 75 metų, lanko šios programos užsiėmimus. Atsižvelgiant į programos dalyvių amžių, fizinį pajėgumą, individualius gebėjimus bei poreikius siūlomi visiems prieinami skirtingo intensyvumo/sudėtingumo gimnastikos pobūdžio pratimai. Treniruočių metu mokoma taisyklingai atlikti bendrą fizinę būklę gerinančius, raumenyną, kaulinį audinį, kraujotaką stiprinančius, sąnarių degeneraciją stabdančius bei kūno linijas tobulinančius pratimus. Programos dalyviai lavinami ir teoriškai suteikiant jiems žinių apie savo kūno pažinimą, formuojant nuostatas apie subalansuotą mitybą ir judėjimo/poilsio svarbą, skatinant gamtos produktų panaudojimą ir kitus sveikos gyvensenos ypatumus. Sporto užsiėmimuose programos dalyviai mokosi atlikti sveikatinančius ir kūno dizainą tobulinančius pratimus, valdyti savo fizinę būklę. Jie įgyja sveikos gyvensenos įgūdžių bei jaučia pasitenkinimą aktyviai, sveikai ir prasmingai praleisdami laiką. Taip pat atranda galimybių savarankiškai gerinti savo gyvenimo kokybę ir motyvuoti kitus.

Pateikus paraišką gauti lėšų Neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi programai, finansuojamai Zarasų rajono savivaldybės biudžeto lėšomis, ir gavus finansavimą, užsiėmimai ir toliau vyks iki 2017 m. pabaigos kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį nuo 18 val., o penktadienį nuo 17 val. Socialinių paslaugų centro salėje (Malūno g. 2).

Programą įgyvendinanti trenerė
Natalija Pronckienė

mid news zrs 160 uzsiemimas 27

mid news zrs 796 uzsiemimas 32

mid news zrs 964 uzsiemimas 29

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite