KVIEČIAME DALINTIS PRISIMINIMAIS, FOTOGRAFIJOMIS IR VAIZDAIS!

0
15
Saloje skulptūros

Zarasų rajono savivaldybės viešoji biblioteka įgyvendina projektą „Aukštaitijos skulptūros atgimsta virtualiai“. Inovatyviomis priemonėmis kuriamas virtualus turas, kuris bus prieinamas internete, atskleisiantis Zarasų ir Utenos krašto skulptūros meno kultūrinį, istorinį ir socialinį veidą. Turo žemėlapio kūrimui pasirinkta 10 akmeninės ir medinės skulptūros meno stotelių.

Per pastarąjį dešimtmetį Zarasų ir Utenos rajonuose buvo pastatyta ne viena medžio, metalo, akmens ir kitokia skulptūra, restauruoti senieji paminklai, iš naujo tapę bendruomenių susibūrimo, tradicijų ir traukos vieta. Vieni skirti svarbiems įvykiams pažymėti, kiti skirti personalijoms, treti tapę kultūros paveldo objektais. Yra paminklų, skulptūrų, gyvų tik gyventojų prisiminimuose  – jų nebeišliko.  Ir reikia pastebėti, kad paminklų, skulptūrų atsiradimo istorijos greit pasimiršta.

Sukūrus naują virtualų turą svarbūs Zarasų ir Utenos kultūros paveldui objektai – akmeninės ir medinės skulptūros darbai su  aprašymais – bus pasiekiami vienoje vietoje.

Kviečiame įsijungti ir pasidalyti prisiminimais, fotografijomis ar filmuota medžiaga apie jūsų gyvenamoje vietoje ir ne tik esančius paminklus, skulptūras, kodėl jos svarbios, ką jos jums ar bendruomenei reiškia.

Užeikite į bet kurią rajono biblioteką ar paskambinkite ir papasakokite arba parašykite.  Pasakojimų žodžiu, raštu, el. paštu (adresas pavaduotoja@zarasubiblioteka.lt) lauksime iki 2022 m. rugsėjo 1 dienos.

Jūsų prisiminimai ne tik labai išplės kuriamo produkto turinį. Dalis surinktos krašto informacijos taps virtualiais ištekliais, dalis – kraštotyros fondo dalimi ir išliks kaip svarbūs krašto tyrinėjimo dokumentai.

Jolanta Lementauskienė

Projekto „Aukštaitijos skulptūros atgimsta virtualiai“ vadovė

Projektą finansuoja: Lietuvos Kultūros taryba, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Zarasų rajono savivaldybė.

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite