KVIEČIAME DALYVAUTI LIAUDIES MENO PARODOJE ,,AUKSO VAINIKAS“

0
36
Aukso vainikas

Jau dvylika metų gyvuoja Lietuvos nacionalinio kultūros centro rengiama respublikinė konkursinė liaudies meno paroda „Aukso vainikas“, kurioje savo kūrybą pristato vaizduojamosios, taikomosios dailės ir kryždirbystės atstovai. Šios parodos svarbiausias tikslas išsaugoti vertingiausius tradicinės lietuvių liaudies dailės bruožus šiandienos kultūroje, paskatinti visų dailės šakų kūrėjus dažniau ieškoti įkvėpimo senosiose tradicijose, jas interpretuoti ir kurti.

Praėjusioje parodoje sėkmė lydėjo ir zarasiškes kūrėjas. Taikomosios dailės srityje chorvedė, etnografė, audėja Rimutė Vitaitė už aukštaičių moterų tautinių kostiumų kolekciją laimėjo pirmąją vietą ir karūnuota aukso vainiku, tos pačios srities grupėje antroji vieta už dailių raštuotų lovatiesių kolekciją skirta Adelei Tumėnienei.

Paroda vyks nuo 2017 m. spalio 17 d. iki lapkričio 7 d. Zarasų krašto muziejuje (D. Bukonto g. 20). Tapybos darbai bus eksponuojami renginio partnerio Zarasų rajono savivaldybės kultūros centro patalpose (Vytauto g. 1a/2a). Visi eksponatai priimami spalio 2–10 d. Muziejuje darbo dienomis. Kontaktiniai asmenys: Eigilė Strui, Vasilijus Trusovas, tel. (8 385) 52 596, el. p. eigile@zarasumuziejus.lt, vtrusovas@gmail.com. Prieš atvežant darbus, būtina susitarti.

Nuoširdžiai kviečiame dalyvauti krašto tautodailininkus parodoje ir laureatų pagerbimo šventėje, kuri vyks Zarasų krašto muziejuje lapkričio 7 d. 14 val.

Primename, kad konkursinei parodai pristatoma po 5 taikomosios, vaizduojamosios liaudies dailės kūrinius. Kryždirbystė pristatoma nuotraukose ant stendų. Darbai turi būti sukurti per pastaruosius penkerius metus. Prie kiekvieno darbo turi būti pritvirtinta etiketė, kurioje nurodoma (vardas, pavardė, miestas, rajonas). Darbų sąrašas pristatomas kartu su eksponatais į Muziejų, taip pat siunčiamas el. p. muziejus@zarasai.lt.

Vasilijus Trusovas, muziejininkas (kultūrinių renginių koordinatorius)
Zarasų krašto muziejaus informacija

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite