KVIEČIAME Į FOTOGRAFIJŲ PARODOS „ŽALIAS SKĖTIS“ ATIDARYMĄ ZARASŲ VIEŠOJOJE BIBLIOTEKOJE

0
38
ZALIAS SKETIS ZARASUOSE

Birželio 12 d. (pirmadienį) 17 val. Zarasų viešosios bibliotekos priestato I a. galerijoje atidaroma gamtos fotografų klubo „Žalias skėtis“ paroda. Parodoje tarp eksponuojamų daugiau nei pusšimčio fotografijų ir Zarasų krašto fotografų šio klubo narių – Gintauto Antanavičiaus, Reginos Barzdaitės, Rimanto Bikulčiaus, Mindaugo Ilčiuko, Aurimo Kanapecko, Rimanto Lelecko, Eglės Levandavičiūtės, Algimanto Navicko, Normantės Ribokaitės, Stanislovo Sinkevičiaus, Alvydo Stausko, Vilijos Visockienės, Svajūnės Visockaitės darbai.

Kviečiame į parodos atidarymą!

Pristatydami tematinę fotografijų parodą norėtume supažindinti ir su šios pasekmės priežastimis. Nuo birželio 12 dienos ketiname eksponuoti per pusšimtį gamtos fotografijų iš anksčiau kovo mėnesį pristatytos Utenos kraštotyros muziejuje jau XVII-osios kasmetinės tarptautinės gamtos fotografijų parodos „Žemės diena 2017 – Utena“, kurioje buvo pristatyti 100 fotografų darbai.

Dalis autorių susibūrę iš Anykščių, Dusetų, Ignalinos, Kupiškio, Švenčionių, Zarasų, Utenos, Vilniaus, jei galima būtų taip teigti – į aukštaitišką gamtos fotografų klubą „Žalias skėtis“. Tarp 42 narių nedaug tikrų profesionalų. Daugiausiai įvairaus amžiaus (nuo moksleivių iki senjorų), įvairiausių profesijų – architektai, dėstytojai, darbininkai, gamtosaugininkai, gaisrininkai medikai, menininkai, miškininkai, mokytojai, mokslininkai, policininkai, valdininkai, žurnalistai, ir dar kitų profesijų kūrybingi žmonės, kuriuos sujungė bendras pomėgis – Gamtos fotografavimas. Svarbiausias klubo organizuojamas renginys – jau tradicine tapusi kasmetinė gamtos fotografijų paroda, skirta Žemės dienai, organizuojama Utenoje nuo 2000-ųjų metų.

Tai pasaulis, kur tokia plati temų, siužetų įvairovė su savo formų, spalvų ir atspalvių gama, kintanti kartu su besikeičiančiais metų laikais, su visur lydinčia šviesa, sutemų ar ūkanų romantika, nuostabiais, romantiškais aukštaitiškais kraštovaizdžiais, tokia įdomia ir augalų ir gyvūnų rūšių ir dar vis nepažinta kiekvienam įvairove.

Tas buvimas gamtos apsuptyje, tylus, neiššaukiantis, kartais slapus, fiksavimas kiekvienam asmeniškai laukiamų nepakartojamų akimirkų, o vėliau pasidalijimas džiaugsmu ir rezultatais su kitais – matyt ir yra tas jausmas, kurį patiria kiekvienas gamtos fotografas. Nors pažangių, modernių technologijų dėka pasiekiama vos ne tobula fotografijų kokybė, tačiau kaip ir kiekvienoje fotografijos rūšyje, tai ilgas ir sunkokas kelias iki fotografijų, kurios galėtų sudominti daugelį lankytojų.

Paroda įprasminanti klubo „Žalias skėtis“ veiklą, lanko miestus, iš kurių yra kilę fotografijų autoriai, klubo nariai. Birželio mėnesį lankosi Zarasuose!

Pagarbiai,
Stanislovas Sinkevičius, Gamtininkas, fotografas

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite