KVIEČIAME Į MALDOS AKCIJĄ UŽ VAIKUS IR JAUNIMĄ

0
51
Skelbimas apie sekmadieniu devyndieni su A. Lipniunu

Kas meldžiasi – tas ieško Dangaus.

Tas galingai trupina visas pragaro galybes. Trupina nuodėmės uždėtus nelaimių pančius.

Kuria gražią ateitį.

Kas ieško Dangaus – ir randa Dangų.

Melskimės visada. Melskimės nuolankiai, nuolat, ramiai ir tvirtai!

Malda išgelbės mus!

Iš kun. Alfonso Lipniūno knygos „Lauko lelijos”

Kviečiame nuo 2022 m. gegužės 8 d. iškart po 10 val. šv. Mišių Zarasų bažnyčioje drauge melstis sekmadienių devyndienio maldą už vaikus ir jaunimą. Prašysime jiems ypatingos Dievo tarno kun. Alfonso Lipniūno globos ir užtarimo.

Kodėl devyndienis?

Devýndienis, arba novenà, – tai malda, kilusi iš paties Jėzaus raginimo ir vieningos apaštalų maldos pavyzdžio po Kristaus įžengimo į dangų, prašant Dievo ypatingų malonių. Ji trunka devynias dienas iš eilės arba devynias savaites tą pačią dieną. Taigi devynis iš eilės sekmadienius nuo gegužės 8 d. iki liepos 3 d. drauge melsimės už mūsų parapijos vaikus ir jaunimą. Bažnyčios patirtis rodo, kad užtariamoji bendruomenės malda yra labai veiksminga pagalba.

 

Kodėl prašysime būtent Dievo tarno kun. Alfonso Lipniūno užtarimo?

Dievo tarno kun. A. Lipniūno (1905-1945) beatifikacijos byla iš Panevėžio vyskupijos jau perduota į Vatikaną Šventųjų skelbimo kongregacijai. Kad būtų paskelbtas palaimintuoju, jo užtarimu galime išmelsti ypatingų malonių sau, savo vaikams ir anūkams.

Be to, šis jaunas kunigas, žavintis savo paprastumu, geraširdiškumu, erudicija, mokėjimu aukotis, atjausti ir dalintis, uždegantis ir kitus Kristaus idealizmu ir drąsa, buvo talentingas jaunimo ugdytojas, jaunimo organizacijų  – pavasarininkų, ateitininkų – dvasinis vadovas,  buvo Panevėžio vyskupijos katalikiško jaunimo kapelionas, vėliau Vilniaus universiteto studentų kapelionas, Vilniaus kunigų seminarijos profesorius ir garsėjo kaip labai populiarus pamokslininkas Vilniaus Šventųjų Jonų, Šv. Kazimiero bažnyčiose, Aušros Vartuose ir Vilniaus arkikatedroje. Jam labai rūpėjo jaunimo dvasinis ugdymas, todėl į jaunus žmones prabilo kaip nuoširdus jų bičiulis knygelėje „Lauko lelijos“, ji išleista 1939 metais. Šia knygele pasinaudosime devyndienio pamaldose – taigi leisimės į dvasinio atsinaujinimo kelionę vadovaujami Dievo tarno kun. Alfonso Lipniūno. 

Kodėl melsimės už vaikus ir jaunimą?

Stojamųjų, baigiamųjų egzaminų, patikrinimų metas, ateities planavimas ir profesijos, gyvenimo kelio pasirinkimas, perėjimas į kitą mokyklą, gyvenimo prasmės paieškos ir panašūs rūpesčiai jaunam žmogui kelia nerimą. Tėvams ir seneliams taip norisi savo vaikus ir anūkus apsaugoti nuo klastingų pasaulio vilionių, nuo neteisingų pasirinkimų, nuo nuodėmių blogio. Fiziškai to neįmanoma padaryti. Bet tai įmanoma malda. Nematomas maldos skydas – galinga jėga.

Evangelijoje ne kartą primenama: prašykime ir gausime. Laiminkime ir tikėkime, kad Viešpats jau tai duoda… Ir dėkokime.

Labai kviečiame visus į šią bendruomenės maldos akciją: pabandykime devynis sekmadienius ištvermingai skirti papildomą pusvalandį po šv. Mišių šiai ypatingai maldai už vaikus ir jaunimą.

Pradedame 2022 m. gegužės 8 d. po 10 val. šv. Mišių Zarasų bažnyčioje. Vienykimės maldoje.

Zarasų Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų parapijos iniciatyvinė grupė

Lauko lelijos

Kun. A. Lipniūnas

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite