KVIEČIAME REGISTRUOTIS Į EDUKACINIUS UŽSIĖMIMUS

0
62
IMG 8793

Amatų centre Antazavės dvare kovo ir balandžio mėn. organizuojami medžio drožybos užsiėmimai vaikams ir jaunimui „Uoksinių inkilų gamyba“, „Šaukštų, kaušų ir samčių drožyba“, kiaušinių marginimo vašku ir margučių skutinėjimo užsiėmimai vaikams, jaunimui ir suaugusiesiems bei edukaciniai pynimo iš vytelių (pintinės, krepšeliai) užsiėmimai jaunimui ir suaugusiesiems. Renkamos grupės (I grupė – ne mažiau 10 dalyvių).

Taip pat siūlome užsakomąsias edukacines programas grupėms iki 25 dalyvių (moksleiviams, suaugusiesiems) – susipažinti su lietuvių liaudies tradicijomis, papročiais, puoselėjamais tautinio paveldo tradiciniais amatais, senolių kultūra. Mūsų siūlomos edukacinės programos:

Vilnos vėlimas. Veltinis veliamas iš vilnos pluošto, karšinio ar sluoksnos. Velti galima šlapiuoju būdu su karštu vandeniu ir muilu, arba sausuoju su specialiomis adatomis. Veltinio techniką galime panaudoti aksesuarų, buities dekoro elementų, rankinių, drabužių, interjero akcentų, avalynės gamyboje. Užsiėmimo metu dalyviai supažindinami su vilnos rūšimis, vilnos paruošimu vėlimui, priemonėmis, vėlimo technika. Pagal pageidavimą galima velti įvairius gaminius – šlepetes, pirštines, riešines, šalikėlius ir kita.
Trukmė: 4 val.
Rekomenduojamas dalyvių amžius: nuo 7 metų.
Kaina: suaugusiesiems – 3,00 Eur, mokiniams, studentams, pensininkams – 2,00 Eur.
Priemonės, reikalingos užsiėmimui, į kainą įskaičiuotos.

Šiaudinių sodų rišimas. Naudojamas lietuvių liaudies papročiuose – sumažintas „pasaulio modelis“. Sodas rišamas vestuvėms, krikštynoms, kalendorinių švenčių metu. Pakabintas virš stalo palubėje sudaro sakralinę erdvę – siejasi su dangaus sodu – rojumi arba dausomis. Sodai, žaislai veriami iš sausų šiaudų ant siūlo, sudarant įvairias geometrines figūras. Tradicinė forma – dvi piramidės, sujungtos pagrindais. Užsiėmimo metu dalyviai išmoksta paruošti šiaudus, suverti žaisliuką ar sodą.
Trukmė: 2 val.
Rekomenduojamas dalyvių amžius: nuo 10 metų.
Kaina: suaugusiesiems – 2,00 Eur, šeimos nariams, mokiniams, studentams, pensininkams – 1,50 Eur. Priemonės, reikalingos užsiėmimui, į kainą įskaičiuotos.

Skiautinių gamyba. Skiautiniai – rankdarbiai, sudaigstyti iš daugybės smulkių audinio atraižėlių. Šis amatas žadina ir ugdo kūrybą. Užsiėmimo metu dalyviai sužino skiautinių istoriją, atsiradimą ir paplitimą, technologijos ypatumus, pasigamina iš skiautinių darbą.
Trukmė: 2 val.
Rekomenduojamas dalyvių amžius: nuo 15 metų.
Kaina: suagusiesiems – 1,50 Eur, šeimos nariams, mokiniams, studentams, pensininkams – 0,70 Eur.
Priemonės, reikalingos užsiėmimui, į kainą įskaičiuotos.

Popieriaus karpinių gamyba. Rytų šalių menas, Lietuvoje itin išpopuliarėjęs XIX a. pab. Karpiniai naudoti namų interjero dekoravimui – žibintams, lentynoms, veidrodžių rėmams, langams, indaujoms puošti. Užsiėmimo metu dalyviai sužino apie karpinių paskirtį kultūroje, supažindinami su karpymo technika, pasigamina norimą karpinį – popieriaus karpinių užuolaidėles, žaisliuką, atviruką.
Trukmė: 2 val.
Rekomenduojamas dalyvių amžius: nuo 7 metų.
Kaina: suaugusiesiems – 1,60 Eur, šeimos nariams, mokiniams, studentams, pensininkams – 0,70 Eur.
Priemonės, reikalingos užsiėmimui, į kainą įskaičiuotos, atsinešti mažas žirklutes.

Pynimas iš vytelių. Vienas seniausių žinomų amatų. Lietuvos kaime pintos pintinės, krepšiai, naudoti kasdieninėje buityje, vyžos, kubilai. Užsiėmimo metu dalyviai sužino, kaip reikia paruošti vyteles pynimui, išmoksta pynimo technikos, nusipina dirbinį iš vytelių.
Trukmė: 5 val.
Rekomenduojamas dalyvių amžius – nuo 15 metų.
Kaina: suaugusiesiems – 3,00 Eur, šeimos nariams, mokiniams, studentams, pensininkams – 2,00 Eur.
Priemonės, reikalingos užsiėmimui, į kainą įskaičiuotos.

Kiaušinių marginimas vašku ir margučių skutinėjimas. Kiaušinis – amžino gyvybės rato, gyvybės atsitradimo, derlingumo simbolis. Užsiėmimo metu dalyviai supažindinami su tradiciniais kiaušinių marginimo būdais, raštais ir jų reikšme, senosiomis tradicijomis.
Trukmė: 2 val.
Rekomenduojamas dalyvių amžius: nuo 7 metų.
Kaina: suaugusiesiems – 3,00 Eur, šeimos nariams, mokiniams, studentams, pensininkams – 2,00 Eur. Priemonės, reikalingos užsiėmimui, į kainą įskaičiuotos, su savimi turėti 2 balto lukšto kietai virtus kiaušinius.

Audimas. Edukacinio užsiėmimo metu dalyviai susipažins su šio krašto audiniais, jų margaspalviais raštais, audimo staklėmis, verpimo ratelio bei mestuvo paskirtimi. Pins tautinę juostą ar nusiaus audinį.
Trukmė: 3 val.
Rekomenduojamas dalyvių amžius: nuo 12 metų.
Kaina: suaugusiesiems – 3,00 Eur, šeimos nariams, mokiniams, studentams, pensininkams – 2,00 Eur.
Priemonės, reikalingos užsiėmimui, į kainą įskaičiuotos.

Medžio dirbinių drožyba. Meno šaka, apimanti meninių dirbinių iš medienos gamybą. Medis apdirbamas naudojantis įvairių formų kaltais, raižytuvais, peiliukais, dildėmis. Naudojama mediena turi būti patvari, lengvai apdirbama, vientisa (dažnai naudojama liepa, klevas, ąžuolas, uosis). Užsiėmimo metu dalyviai susipažins su medžio drožyboje naudojamais įrankiais, medžiagomis, medienos rūšimis, drožybos darbų atlikimo būdais, raštais ir jų simbolika. Drožinės prieverpstes, geldeles, skulptūrėles, švilpynes, medinius žaislus, šaukštus, kaušus.
Trukmė: 2 val.
Rekomenduojamas dalyvių amžius: nuo 12 metų.
Kaina: suaugusiesiems – 3,00 Eur, šeimos nariams, mokiniams, studentams, pensininkams – 2,00 Eur.
Priemonės, reikalingos užsiėmimui, į kainą įskaičiuotos.

Keramika. Keramikos gamyba susideda iš žaliavos (molio, kaolino, glazūros, glazūros dažų) paruošimo, formavimo, džiovinimo ir degimo. Formuojama plastiškuoju, pusiau sausu ar sausuoju ir liejimo būdu. Glazūra, dažai užtepami purškimo būdu, rankomis, liejimu. Užsiėmimo metu dalyviai susipažins su molio savybėmis, naudojamais darbo įrankiais, minkys, formuos ir nusilipdys suvenyrą, žies puodynę.
Trukmė: 2 val.
Rekomenduojamas dalyvių amžius: nuo 7 metų.
Kaina: suaugusiesiems – 4,00 Eur, šeimos nariams, mokiniams, studentams, pensininkams – 2,50 Eur.
Priemonės, reikalingos užsiėmimui, į kainą įskaičiuotos.

* Nemokamas edukacinių užsiėmimų lankymas: ikimokyklinio amžiaus vaikams, vaikų globos namų auklėtiniams, socialiai remtinų mokinių grupėms, neįgaliesiems, mokytojams, lydintiems mokinių grupes.

Užsiėmimai vedami tik pagal išankstinį užsakymą – suderinus dieną ir laiką. Registracija tel. (8 385) 56180, 867172506 arba el. p. tac@zarasai.lt

Adresas: Amatų centras Antazavės dvare, Dvaro g. 17, Antazavės k., Antazavės sen., Zarasų r. sav.
Darbo laikas: I-V 10.00 – 18.00 val.

Vilma Mickutė, Zarasų krašto muziejaus struktūrinio padalinio Amatų centro Antazavės dvare vadovė

IMG 9019

IMG 9054

IMG 9076

IMG 9688

 

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite