KVIEČIAME TEIKTI PASIŪLYMUS DĖL FUNKCINĖS ZONOS (VIZA) 2024–2029 M. STRATEGIJOS

0
41

Kviečiame susipažinti su Funkcinės zonos Visagino savivaldybės, Ignalinos ir Zarasų rajonų savivaldybių teritorijose (VIZA) 2024–2029 m. strategijos projektu (toliau – Funkcinės zonos strategija). Funkcinės zonos strategija yra skirta paskatinti funkcinės zonos ekonominį augimą ir mažinti socialinę atskirtį, pasitelkiant turimus išteklius. Veiksmai bus įgyvendinami funkcinėje zonoje, kuri buvo formuojama Visagino, Ignalinos rajono, Zarasų rajono savivaldybių iniciatyva, susitariant bendrai spręsti problemas.

Strategijoje numatytos trijų savivaldybių veiklos susijusios su verslo plėtra, gamtos ir kultūros objektų lankymu bei viešųjų paslaugų plėtojimu. Įgyvendinant šią Funkcinės zonos strategiją Zarasų regione numatomos investicijos į viešosios turizmo infrastruktūros modernizavimą ir sukūrimą, pritaikant gamtos ir kultūros objektus lankyti, taip pat bendro infrastruktūros naudojimo iniciatyvas, vystant bendradarbystės erdves, ir reikalingos infrastruktūros surūkymą visuomenės sveikatinimo bei neformalaus švietimo paslaugų plėtrai.

Funkcinės zonos strategijos rengimo, keitimo ir įgyvendinimo stebėsenos tvarką reglamentuoja Tvarios miesto plėtros strategijų ir funkcinių zonų strategijų rengimo ir įgyvendinimo stebėsenos tvarkos aprašas (toliau – Aprašas), patvirtintas Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro 2023 m. sausio 19 d. įsakymu Nr. 1V-30 „Dėl Tvarios miesto plėtros strategijų ir funkcinių zonų strategijų rengimo ir įgyvendinimo stebėsenos tvarkos aprašo patvirtinimo“. Apraše nustatyta, kad Strategiją rengia savivaldybės, nustačiusios, kad regionų plėtros planuose keliamas problemas tikslinga spręsti laikantis integruoto požiūrio, užtikrindamos, kad naudą gaus tikslinės grupės dviejose ar daugiau tarpusavyje besiribojančių ir socialiniais ir (ar) ekonominiais ryšiais susijusių arba potencialiai tokius ryšius galinčių suformuoti savivaldybių.

Rengiant Funkcinės zonos strategijos projektą buvo identifikuotos bendros Visagino, Ignalinos ir Zarasų rajonų savivaldybių problemos ir potencialas, organizuotos įvairios diskusijos, susitikimai bei aptarimai dėl galimų bendradarbiavimo sričių. Įvertinus visą surinktą informaciją, dalyvaujant Visagino, Ignalinos ir Zarasų rajono savivaldybių administracijos, savivaldybių įstaigų, socialiniams-ekonominiams partneriams buvo parengtas Funkcinės zonos strategijos projektas. Funkcinės zonos strategija bus tvirtinama visose trijų ją planuojančių įgyvendinti savivaldybių tarybose.

Kviečiame teikti pastabas ir pasiūlymus funkcinės zonos strategijos projektui el. paštu ramune.sileikiene@zarasai.lt iki 2024 m. birželio 12 d.

Zarasų rajono savivaldybės Investicijų ir plėtros skyriaus informacija

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite