LABIAU ŽIŪRĖKIME BENDRŲ INTERESŲ, O NE TIK SAVŲ

0
30
podolskis

Beveik kiekvieną kartą atsiversdamas Zarasų rajono laikraštį aš matau mūsų rajono vadovų nuotraukas, kuriuose jie sveikina įvairiausių renginių proga, įteikinėja padėkas, tiesa kartais nelabai gali suprasti kam ir už ką. Todėl kartais kyla klausimas ar tie betiksliai pasirodymai neatitinka seno posakio – „sam igraju sam poju sam podarki razdaju“. Kas reikštų, kad veiksmas vyksta tik tam, kad save pareklamuot, o rezultatas nėra svarbus.

Na, o štai to laukiamo rezultato ir atviro pasakymo kas vyksta manau, kad dažnai trūksta. Kaip pavyzdį paimsiu du dalykus. Tai Zarasų rajono keliai, kurių dėka Zarasai jau galėtų pretenduoti į „Lietuvos duobėčiausių kelių“ sostinės vardą ir su keliais nesusijusį šiukšlių išvėžimą gyventojams bei jų apmokestinimą už tai. Nors šiukšlių apmokestinimo klausimas jau yra finišo tiesiojoje, bet viešoje erdvėje diskusijos arba bent jau aiškaus paaiškinimo šiuo klausimu nėra.

Pradėsiu nuo duobėtų kelių. Kaip žinia kelių remontui pinigų visuomet trūksta. Na, bet šiemet Zarasų miesto bei rajono gatvės savo švelniai tariant ne itin geru stoviu tikrai išsiskiria. Ar galima buvo miesto ir rajono asfalto darbų remontą atlikti laiku ir gerai? Manau, kad tikrai taip. Kodėl tai nepadaryta reikėtų klausti mero ir kitų rajono vadovų atsakingų už savalaikį ir tikslingą lėšų panaudojimą. Dar žiemą aš rašiau, kad Zarasų Vytauto gatvės remontui iš Zarasų rajono biudžeto 2016 m. buvo skirta apie 300000 eurų sakant, kad jei mes neskirsime tų pinigų atimdami juos nuo kitų remonto verkiant prašančių rajono kelių, tai automobilių kelių direkcija negalės 2016 m. sutvarkyti ir pilnai atnaujinti pagrindinės Zarasų Vytauto gatvės. Ir ką gi mes matome dabar? Vytauto gatvė už mano nuomone visiškai neūkiškai ir neracionaliai išmestus 300000 eurų ne tik kad nepagerėjo, bet tapo tikrai katastrofiška. Beje, tuos pinigus galima buvo išleisti miesto mikrorajono bei kitų miesto ir rajonų problematiškiausių gatvių remontui, gatvių, kurias daugelis vairuotojų jei tik gali stengiasi apvažiuoti. Žinau, kad ir dabar prisidengus formaliais ir biurokratiniais pasisakymais galima būtų tai dangstyti ir sakyti, kad taip reikėjo, bet visiems akivaizdu, kad ūkiškumo ir racionalaus mąstymo pas atsakingus asmenis tikrai trūksta. O gal aš kur nors klystu ir meras, kaip rajono vadovas galėtų paaiškinti kodėl visa tai vyksta? Ir paaiškinti ne formalia biurokratine kalba pasitelkus savivaldybės specialistus, o taip, kad suprastų visi bei pasakyti kas už tai atsakingas bei kas už tai nubaustas, nes situacija švelniai tariant tikrai bloga. Deja, bet meras ir kiti atsakingi asmenys dėl to tyli. O gal laukia sekančių metų, kuriais duok Dieve bus užlopytos skylėtos gatvės, o tada pasigirti, „nusifotkinti“ prie tos užlopytos duobės ir pasakyti kokie mes visi šaunuoliai. Nežinau, bet mano nuomone, kad apie iškilusią problemą reikia kalbėti dabar ir spręsti ją šiandien, o ne rytoj.

Antras klausimas, kuriuo tyli mūsų rajono vadai, o manau, kad privalėtų diskutuoti ir tartis su rajono gyventojais yra šiukšlių tvarkymo mokestis, kuris šiai dienai, t.y. gegužės mėn. priimtas Zarasų rajono savivaldybės taryboje. Ir ką gi ten priėmė mūsų valdantieji manau, kad žino retas mūsų rajono gyventojas. Nors jau po kelių mėnesių, o greičiausiai nuo 2018 m. pradžios už šiukšles turės mokėti visi rajono gyventojai (beje taip ir turėtų būti). Tik klausimas kiek reikės mokėti? Ar nebus permokama už nepagrįstas išlaidas, kurias mums pateiks atliekų tvarkymo administratorius, šiuo klausimu niekas nediskutuoja. Šiai dienai yra priimta, kad visi turės vienodai mokėti 36 eurų mokestį į metus kaip abonementą ir papildomai už šiukšles, kurias išveža. Zarasų rajono tarybos posėdyje rajono vadai sakė, kad šiuo metu už šiukšles moka tik daugiabučių namų gyventojai, na ir tie, kurie išveža savo konteinerius, todėl kai patvirtinsim mokestį visiems, todėl sąžiningiems gyventojams, kurie moka ir dabar, reikės mokėti mažiau. Nenoriu būti blogu pranašu, bet manau, kad įvedus mokestį (o jis tikrai įsigalios) sąžiningiems mokėtojams bendra mokama suma tikrai nesumažės, o greičiau tik padidės. Na ir papildomai apmokestinsim ne tik tuos, kurie nenorėdami mokėti už šiukšlių išvežimą savo šiukšles meta į bendrus konteinerius, bet ir tuos vienišus ir pagyvenusius žmones, kurie tų šiukšlių ir taip turi labai nedaug, bet bus priversti mokėti abonementinį mokestį ir papildomai dar ir už šiukšlių išvežimą, nors realiai jie tų šiukšlių ir neturės. Norėtųsi paklausti mero ir jo komandos – ką jie padarė, kad šio mokesčio nebūtų, o jei jis būtų tai kaip įmanoma mažesnis? Na, o gal ir dabar kaip su kelių remontui skirtų pinigų paskirstymu rajono vadovybė bus linkusi patylėti arba atsakyti formalia, mažai kam suprantama biurokratine kalba?

Kaip tą mokestį ženkliai sumažinti ir teisingai paskirstyti aš siūliau rajono taryboje. Deja, bet niekas iš rajono vadovų to ir girdėti nenorėjo. Tikiuosi, kad po kelių mėnesių priimant visiškai tikslias sumas, kurias privalės mokėti mūsų gyventojai į mano pasiūlymus bus atsižvelgta, o galbūt ir dar kas pasiūlys kaip tą mokestį galima labiau sumažinti.

Zarasų rajono savivaldybės tarybos narys
Rimvydas Podolskis

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite