LATVIJOS IR LIETUVOS PASIENIO REGIONO BIBLIOTEKOSE BUS KURIAMI ŠEIMOS SKAITMENINIŲ VEIKLŲ CENTRAI

0
51
LATLIT logo LIT full CMYK

Keturiose Latvijos ir Lietuvos pasienio regiono bibliotekose pradėti kurti švietimui ir gerovei skirtų šeimos skaitmeninių veiklų centrai. Šie centrai papildys ir išplės bibliotekų edukacines veiklas ir taps naujausių technologijų pažinimo vieta. Šeimos skaitmeninių veiklų centrų tinklas kuriamas įgyvendinant 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projektą „Švietimui ir gerovei skirtų šeimos skaitmeninių veiklų centrų sukūrimas Rytų Aukštaitijoje ir Pietų Latgaloje“ (Nr. LLI-089).

Naujo lygio paslaugos, kuomet geriausia bibliotekų patirtis bus papildyta technologinėmis naujovėmis, bus kuriamos Utenos, Zarasų, Daugpilio ir Preili viešosios bibliotekose:
• centruose bus įdiegtos virtualios realybės, robotų, 3D ir kitos naujausios technologijos;
• bus sukurtas šioms technologijoms pritaikytas edukacinis turinys, aktualia kraštotyros tematika;
• bus parengti instruktoriai, kurie technologijų žinias perteiks centrų lankytojams.

„Technologijų šuolis lėmė pokyčius visuomenėje. Kaip rodo Ekonominio ir socialinio bendradarbiavimo ir vystymosi organizacijos 2016 m. atliktas tyrimas, skaitmeninių kompetencijų stoka jau tapo problema. Nors bendrasis raštingumas Baltijos šalyse yra aukštas, gyventojų skaitmeniniai gebėjimai yra žemesni už vidurkį,“ – teigia šio projekto vadovė Laima Lapinienė. – „Projekto dėka žmonės bibliotekose atras galimybę susipažinti su mokslo naujovėmis ir jų taikymu, pajus kasdieniniame gyvenime teikiamą naudą“.

Projekto dėka suaktyvės skaitmeninių kompetencijų ugdymas bibliotekose bus mažinamas atotrūkis tarp technologijų kūrėjų ir vartotojų, pristatant mokslo pasiekimus visuomenei. Be to, centruose bus skatinama, kad įvairaus amžiaus žmonės, šeimos, mokytųsi drauge, būtų puoselėjami šeimos ryšiai ir vertybės

Projektą įgyvendina Utenos, Zarasų, Daugpilio ir Preili viešosios bibliotekos. Visas projekto biudžetas – 389 073,60 Eur. Europos regioninio plėtros fondo bendrasis finansavimas – 328 162,54 Eur.
Daugiau informacijos apie projektą gali suteikti projekto vadovė Laima Lapinienė tel. 8 389 49156, el. p. laimal@uvb.lt. Kontaktinis asmuo Zarasų viešojoje bibliotekoje ¬– projekto partnerio bibliotekos direktorė Danutė Karlienė, tel. 8 385 52279

Šis straipsnis parengtas naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už šio straipsnio turinį atsako Zarasų rajono savivaldybės viešoji biblioteka. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę.

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite