„LAUDATE DOMINUM“-2024

0
64

Kiekvieną pavasarį Zarasų ,,Ąžuolo“ gimnazijos ,,Giedojimo studijos“ kolektyvas vyksta į vieną gražiausių Lietuvos kraštų – Neringą. Tai ne priešlaikinės atostogos, o rimtas metų darbą vainikuojantis koncertinis pasirodymas. Gegužės 25 – 26 dienomis Neringoje vyko jau 24-as respublikinis sakralinės muzikos festivalis-konkursas ,,Laudate Dominum“ (išvertus iš lotynų kalbos: ,,Giedokit Viešpačiui“). Kelis mėnesius ruošėmės, mokėmės bendro festivalio repertuaro mišių giesmes, repetavome savo prisistatymą. ,,Laudate Dominum“ festivalį 2000-2014m. organizavo Juodkrantės Liudviko Rėzos jūrų kadetų mokykla, o ją reorganizavus festivalis ne tik nežuvo, bet dar labiau prasiplėtė: sakralinė muzika dabar skamba ne tik Juodkrantės Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje, bet ir Nidos Švč. Mergelės Marijos Krikščionių pagalbos bažnyčioje. Šis renginys, kiekvienais metais sukviečiantis per 200 dalyvių iš Klaipėdos, Panevėžio, Šakių, Velžio, Zarasų, Nidos, skatina žavėtis sakralinės muzikos skambesiu ir prasme, stiprina ryšius tarp įvairių mokyklų, bendradarbiaujančių organizacijų bei bendruomenės narių.

Šeštadienio festivalio vakarinė programa prasidėjo bendra kolektyvų repeticija Nidos Švč. Mergelės Marijos Krikščionių Pagalbos bažnyčioje. Bažnyčia pastatyta 2003m., iki jos Nidoje niekada nebuvo katalikų bažnyčios. Ji iš išorės atrodo nedidelė, paprasta, apkalta impregnuotomis tamsiomis ąžuolo lentelėmis, tačiau viduje pasižymi didžiule erdve, natūralios šviesos gausa, nes statinyje panaudota daug stiklo. Pro didžiulius langus, už altoriaus, matosi Nida ir Kuršių marių platybė, ir tai lyg simbolizuoja žmogaus dvasios polėkį į erdvę, prie Dievo. Pastato vidinės erdvės tinkamos organizuoti sakralinės muzikos koncertams, dailės kūrinių parodoms. Po pernai vykusios renovacijos įrengtas mobilus altorius, gebantis „pasislinkti“, jei atlikėjams per maža vietos. Festivalio atidarymas prasidėjo Šv. Mišiomis, kurių metu giedojo jungtinis dalyvių choras, su olandų firmos „Johannus“ 4 manualų, 69 registrų vargonais vargonavo Aidas Macevičius, iškilmingas mišias aukojo Nidos klebonas Rimvydas Adomavičius. Kolektyvų pasirodymai išsiskyrė dalyvių gausa, pritariančių instrumentų įvairove, kūrinių sakralumu. Mūsų programoje šiltai klausytojai sutiko ir plojimais įvertino „Giedojimo studijos“ atliekamą  Robert Sylvester Kelly  giesmę „Tu gali kilt aukštai“. Šią giesmę mus pakvietė atlikti ir sekmadienį, prieš festivalio kulminaciją – Šv. Mišias Juodkrantės bažnyčioje.

Vakare oras pasitaikė nuostabus, nuotaika visų – puiki, tad neskubėjome traukti miegmaišių: mėgavomės vakarėjančio Nidos uosto panorama, aplankėme jūrą. Nulydėję saulę, ir net drįsę išsimaudyti, sugrįžome į naktinės dislokacijos vietą Neringos gimnazijoje. Ten, draugiškai susėdę ratu, Kirilui akomponuojant gitara, linksmai traukėme dainas tol, kol mūsų balso stygos pareiškė tylų protestą ir atsisakė funkcionuoti.

Sekmadienio rytą sakralinės muzikos festivalis „Laudate Dominum“ tęsėsi toliau. Gerai išsimiegoję, pasidžiaugę nuostabiais vaizdais, atsiveriančiais nuo Parnidžio rago, kopomis bei Kuršių Marių panorama, buvome pasiruošę  bendrai dalyvaujančių kolektyvų repeticijai, o ir festivalio-konkurso kulminacijai – Šv. Mišioms, kurias Juodkrantės  evangelikų liuteronų bažnyčioje, pasižyminčioje įspūdingu gotikiniu stiliumi, aukojo Nidos klebonas Rimvydas Adomavičius, giedojo jungtinis šventės dalyvių choras. Festivalį uždarė Neringos vicemeras Narūnas Lendraitis, palinkėjęs ir kitais metais susitikti bendroje giesmėje, dovanojant pasauliui gėrį, grožį, taiką ir draugystę.

Už šį įsimintiną ir prasmingą savaitgalį, jo metu patirtus įspūdžius bei įgytus įgūdžius, už galimybę sudalyvauti respublikiniuose renginiuose ir juose reprezentuoti Zarasų kraštą, dėkojame gimnazijai ir jos vadovams.

Muzikos mokytojas Gražvydas Gasparavičius, nuotraukos autoriaus

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite