LIETUVIŠKŲ ŽODŽIŲ SKAMBESYS

0
21
1

Kalbininkas Jonas Jablonskis rašė: „Kalba yra didis, tautos statytas paminklas.“ Lietuvos valstybinė kalba yra lietuvių kalba, viena iš seniausių kalbų pasaulyje, kurią privalome saugoti ir nuolat puoselėti, didinti jos prestižą.

Jau aštuntąjį kartą Lietuvoje ir užsienio šalyse organizuojamos Lietuvių kalbos dienos prisideda prie lietuvių kalbos sklaidos ir jos mokymosi motyvacijos stiprinimo Lietuvoje ir užsienyje, prie lietuvių bendruomenių telkimo užsienio šalyse.

Zarasų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vasario 16 d. – kovo 11 d. organizuojamuose Lietuvių kalbos dienoms skirtuose renginiuose aktyviai dalyvauja moksleiviai. Vasario 24 dieną lankėsi Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos IV C klasės moksleiviai su mokytoja Laimute Lumbiene. Jie dalyvavo viktorinoje-žaidime „Lietuviškų žodžių skambesys“. Susiskirstę į „Lietuvos žaibai“ ir „Super kapibaros“ komandas varžėsi interaktyviame žaidime „Žargonai: jaunimo posakiai ir žodžiai“. Daugiau taškų surinko „Super kapibaros“ komanda, nes jos nariai savo namų aplinkoje buvo girdėję daugiau žaidime naudotų žodžių ir žinojo jų bendrinės kalbos atitikmenis. Žaisdami judesio žaidimą „Lietuviški žodžiai ir svetimybės“ su KINECT įranga, dalyviai stengėsi kuo teisingiau juos suskirstyti ir pelnyti daugiau taškų. Šį žaidimą išbandė kiekvienas komandos dalyvis ir džiaugėsi savo rezultatais. 

„Super kapibaros“ komanda surinko daugiau taškų, tačiau svarbiausia – pastangos ir draugystė, meilė lietuvių kalbai.

Zina Černovienė,

Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Nuotraukos autorės

2

4

5

6

7

8

9

10

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite