LIETUVIŲ KALBOS PERLIUKAI

0
2840
DSC0017

Zarasų viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje vyko Lietuvių kalbos dienų renginiai, skirti lietuvių kalbos sklaidai ir lietuvių kalbos mokymosi motyvacijos stiprinimui. Viktorinoje-žaidime „TAIP / NE?: Kalbos perliukai“ savo žinias pasitikrino Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos 3a ir 3d klasių moksleiviai.

3a klasės komanda pasivadinusi „Gudručiais“, kapitonu išsirinko Godą Gaulytę. 3d klasės „Lietuvaičių“ komandos kapitonu tapo Tadas Karazija. Komandos viena kitai palinkėję sėkmės susikaupusios laukė užduočių.

Na, o užduočių buvo įvairiausių. Reikėjo žinoti ar „Santarvės“ mokyklos moksleiviai kalba santarviečių kalba. Neklystant perskaityti painias greitakalbes, įrašyti patarlių galūnes, patarlėse įrašyti trūkstamus žodžius. Svetimybes ir skolinius sakiniuose pakeisti lietuviškais žodžiais. Išraiškingai perskaityti eilėraštį su gausybe ištiktukų.

Vertinimo komisijos pirmininkas lituanistas Vasilijus Trusovas, nariai bibliotekininkė Danutė Kiltinavičienė, moksleivės Ieva Timofejeva ir Viltė Šapalaitė vertino komandų atliekamas užduotis.

Abi komandos žinojo, kad Lietuvoje valstybinė kalba yra lietuvių kalba, o Lietuvių kalbos dienos pradėtos minėti 2016 metais. Prisiminė liaudies kūrybą skaitydami greitakalbes, patarlėse įrašydami galūnes ir trūkstamus žodžius. Keisti skolinius ir svetimybes lietuviškais žodžiais geriau sekėsi „Gudručių“ komandai. Išraiškingiau Česlovo Navakausko eilėraštį „Linksmažodžiai išdykauja“ perskaitė „Lietuvaičių“ komandos narė Gabrielė Černiauskaitė.

Vertinimo komisijos pirmininkas Vasilijus Trusovas paskelbė, kad viktorinos-žaidimo „TAIP / NE?: Kalbos perliukai“ nugalėtoja tapo „Gudručių“ komanda, o antrąją vietą pelnė „Lietuvaičių“ komanda. Komandų kapitonams įteikė Zarasų viešosios bibliotekos padėkas linkėdamas mylėti lietuvių kalbą.

Komandų kapitonai Goda Gaulytė ir Tadas Karazija buvo apdovanoti Unos Rebeka knygomis „Aš esu Tomas, seklys“. Komandų nariai džiaugėsi spalvingais šratinukais, sirgaliai – žymekliais knygoms, sukurtais Vilniaus knygų mugei „Lietuviški ženklai pasaulyje“.

Moksleiviai su mokytojomis Dalia Kukonenko ir Liuse Mažeikiene diskutuodami ir įvertinę savo lietuvių kalbos žinias, pastebėjo silpnąsias vietas. Žadėjo jas sustiprinti stropiau mokydamiesi lietuvių kalbos.

Zina Černovienė, Zarasų viešosios bibliotekos vyresn. bibliotekininkė
Nuotraukos Rasos Juršienės ir Donato Merkio

20170309 111406 1024x576

20170309 111439 1024x576

 DSC0018

 DSC0021

 DSC0028

 DSC0029

 DSC0037

 DSC0038

 DSC0039

 DSC0044

 DSC0074

 DSC0087

 DSC0093

{jcomments off}

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite