LIETUVOS AR UŽSIENIO INVESTAVIMO PLATFORMOS: KURIOS GERESNĖS?

0
42

Kiekviena investicija yra neatsiejamai susijusi su rizika. Visgi, kai kurie sprendimai ją gali padidinti arba sumažinti. Prieš pradedant investuoti svarbu pasidomėti pagrindinėmis sąvokomis, dažniausiais investavimo būdais ir tuo, kaip tai daryti saugiai. Laimei, pasirinkimo tikrai netrūksta. Vis daugiau žmonių nusprendžia investuoti ne tik įvairiose Lietuvos platformose, tačiau ir užsienio valstybėse. Toks sprendimas turi tiek privalumų, tiek trūkumų. Taigi – kurį variantą pasirinkti? Ar Lietuvos ir užsienio investavimo platformos skiriasi? Ir, jeigu taip, tai kuris pasirinkimas yra geresnis?

Kaip pasirinkti šalį investicijoms?

Pagrindiniai pasirinkimo kriterijai gali būti objektyvūs arba subjektyvūs. Ką tai reiškia? Objektyvus kriterijus yra toks, kai vertinamas būsimas investicijų uždarbis. Kita vertus, subjektyvus kriterijus gali atspindėti tai, jog žmogus renkasi gerai jam žinomą šalį. Visgi, prieš investuojant svarbu suprasti užsienio valstybės teisinę aplinką, įvairius apribojimus, mokesčių politiką, ekonominius ypatumus. Taigi, tenka pasidomėti nemenka gausa faktorių, kurie gali nulemti investicijų sėkmę. Jeigu tai skamba pernelyg sudėtingai, greičiausiai verta svarstyti apie investavimą Lietuvoje. Kita vertus, kai kurios mūsų šalyje įsikūrusios platformos suteikia galimybę investuoti ir užsienio valstybėse. Taigi, pasirinkimo tikrai netrūksta.

Lietuvos ar užsienio investavimo platformos – kaip pasirinkti?

Tiek Lietuvoje, tiek užsienyje gausu puikių investavimo platformų. Tad kaip pasirinkti tinkamą variantą? Žinoma, rekomenduojama palyginti siūlomas sąlygas. Kita vertus, daugelis žmonių renkasi Lietuvos įmones – dėl kalbos barjero, psichologinio saugumo, patogumo. Visgi, egzistuoja tarpininkų bendrovės, kurios siūlo investavimą tiek į mūsų valstybės, tiek į užsienio projektus, pavyzdžiui, profitus.lt. Taigi, pasirinkimo tikrai netrūksta. Kita vertus, jeigu investavimo platforma yra ES šalyje, didelio skirtumo, kurioje konkrečiai valstybėje ši įsikūrusi, nėra, mat įstatymai ir reguliavimo mechanizmai išlieka vienodi.

Bet kokiu atveju, renkantis Lietuvos arba užsienio platformas, rekomenduojama pasidomėti ar šios išties turi leidimą teikti investavimo paslaugas. Atkreipkite dėmesį į tai, jog svetainės struktūra ir pateikta informacija Jums būtų suprantama. Kaip jau minėjome kiek anksčiau, kai kuriems asmenims trukdo kalbos barjeras. Tai – itin svarbus faktorius, todėl būtinai į jį atsižvelkite. Kita vertus, pravartu atkreipti dėmesį ir į mokestinius reikalavimus bei siūlomas sąlygas.

Investicijų diversifikavimas

Investicijų diversifikavimas – tai investicijų padalijimas skirtingiems objektams. Čia patariama vadovautis keliais pagrindiniais principais. Pavyzdžiui, rekomenduojama investuoti į skirtingas turto klases bei proporcingai viską paskirstyti. Kita vertus, diversifikuoti galima ir atsižvelgiant į geografinius ypatumus. Toks sprendimas reikštų, jog investavimui pasirenkate tiek Lietuvos, tiek užsienio projektus. Tai gerokai sumažina pinigų praradimo riziką, mat, pavyzdžiui, smukus vienos valstybės ekonomikai tikėtina, kad kitoje padėtis bus palanki Jums. Tad investicijų diversifikavimas yra išties protingas sprendimas.

Kita vertus, neatsargus investicijų skaidymas gali turėti ir neigiamą poveikį. Pavyzdžiui, kai kurie žmonės daro pernelyg skubius bei emocijomis paremtus sprendimus, nesidomi rinka. Tai didina riziką prarasti dalį arba visus pinigus. Pradėjus investuoti geriausia pasirinkti vos vieną ar dvi sritis bei labiau į jas pasigilinti. Pavyzdžiui, pinigus galite paskirstyti keliems nekilnojamojo turto projektams skirtingose šalyse. Tai padės diversifikuoti investicijas, tačiau pernelyg neperspausti. Taigi, verčiau nebandykite į visus instrumentus investuoti iš karto. Kita vertus, dar viena galima problema yra grąžos mažėjimas. Skaidant investicijas mažomis sumomis dažniausiai nukenčia būtent grąža. Ką daryti tokiu atveju? Rekomenduojama ieškoti balanso tarp diversifikavimo ir investicijų grąžos. Žinoma, kiekvienam žmogui tai gali reikšti skirtingus dalykus.

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite