LIETUVOS NEPRIKLAUSOMYBĖS ATKŪRIMO DIENA DUSETOSE

0
44
1

„Kovo 11-oji keičia Lietuvos istorijos DNR. Kovo 11-ąją galima prilyginti žemės drebėjimui arba sprogimui, sukėlusiam galingą seisminę bangą. Šios bangos kuriamoji jėga sklinda laike ir erdvėje, keisdama mūsų valstybės ir visuomenės likimą. Ne visoms kartoms yra duota galimybė išvysti kaip jų akyse vyksta kažkas apie ką istorikai ilgus metus kartojo „ne, tai neįmanoma“, –  teigė doc. dr. Aurimas Švedas.

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena Dusetose išaušo rami ir saulėta, tačiau žmonės tą dieną labiau ne apie pavasarį galvojo – kaip ir daugumos mūsų šalies gyventojų, jų mintys buvo Ukrainoje… Maldos Dusetų Šv. Trejybės bažnyčioje, klebono kan. Stanislovo Krumpliausko aukojamos Šv. Mišios – viskas buvo už karo niokojamos Ukrainos žmones. Apie tai buvo kalbama ir Nepriklausomybės aikštėje, kurioje dusetiškius pasveikino Zarasų rajono savivaldybės administracijos direktorius Benjaminas Sakalauskas, Dusetų seniūnas Darius Steponavičius, klebonas kan. Stanislovas Krumpliauskas, Dusetų seniūnijos ir parapijos bendruomenės santalka pirmininkė Aldona Žiliukienė. Jie linkėjo saugoti iškovotą laisvę, vertinti tai, ką pasiekėme. B. Sakalauskas pasidžiaugė, kad Zarasų rajono savivaldybės taryba, išreikšdama solidarumą Ukrainai, skyrė 25 tūkstančių eurų. Už juos nupirkti du visureigiai automobiliai sėkmingai pasiekė Chmelnickio srities, Kamianeco-Podol rajono, Čemeroveco gyvenvietės bendruomenę, su kuria Zarasai glaudžiai bendradarbiauja jau ketverius metus.

Aikštėje Lietuvos trispalvę iškėlė Dusetų krašto Garbės pilietis Romualdas Pučekas, padėtos gėlės prie paminklinės lentos 1918–1923 m. Nepriklausomybės kovų savanoriams, kilusiems iš Dusetų valsčiaus.

Po to Kultūros centre Dusetų dailės galerijoje vyko šventinis minėjimas-koncertas, kuriame koncertavo Dusetų Kazimiero Būgos gimnazijos, Meno mokyklos ir saviveiklos kolektyvai. Minėjimo pradžioje vedėjai gimnazistai Urtė Marcinkevičiūtė ir Markas Jarmalavičius pakvietė visus sugiedoti Tautišką giesmę bei tylos minute pagerbti žuvusius už Ukrainos laisvę.

„Kovo 11-oji užima ypatingą vietą lietuvių tautos ir Lietuvos valstybės, skaičiuojančios tūkstantmetį, istorijoje. Lietuvių tauta per amžius ėjo labai sunkiu ir vingiuotu laisvės ir pavergimo, nepriklausomybės įgijimo ir praradimo, savęs pažinimo ir apsisprendimo keliu. Tai mūsų dvasios ir proto tvirtybę šimtmečiams nulėmusi diena. Ji įdėjo į mūsų širdis valstybę – kaip asmenybės dalį, kaip tikrovę, kaip santarvės šaltinį. Kasdien laikome egzaminą, patikrindami save, ar esame verti laisvės, jos išbandymų?“, – klausė jaunuoliai savęs ir žiūrovų.

Koncerte akordeonu grojo Žadmina Gruzdaitė, pianinu Meda Kazlaitė, Ūla Beatričė Pacevičiūtė (mergaitė buvo pasveikinta, tapus laureate pianistų konkurse). Skambėjo dainos, atliekamos K. Būgos gimnazijos pradinukų ansamblio, Augustės Mažeikaitės, Dusetų meno mokyklos jaunučių choro kartu su mokytoja Evelina Akatjeva ir devintoke Aivita Malažinskaite, Eglės Kuzmienės ir Margaritos Simokaitytės dueto, Kultūros centro Dusetų dailės galerijos moterų ansamblio „Svaja“ bei moterų choro „Versmyna“. Matėme nuotaikingą choreografo Andriaus Meškausko paruoštą airišką šokį.

Ačiū visiems, prisidėjusiems prie šio gražaus koncerto – mokytojams ir meno vadovams Eglei Kuzmienei, Vandai Normantienei, Svetlanai Raugienei, Evelinai Akatjevai, Daliai Daniušienei, Juozui Švedui, Daliai Deinienei, Sigitai Gudonienei, Margaritai Simokaitytei, Andriui Meškauskui, taip pat Kultūros centro Dusetų dailės galerijos kolektyvui.

Vilija Visockienė
Nuotr. autorės

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

13

14

15

16

17

18

19

20

21

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite