LIETUVYBĖS VASAROS PAŽIEGĖJE KALBOTYROS PRATYBOS

0
42

Šiemet nuo vieno žymiausių lietuvių kalbos tyrinėtojo, kalbos romantiko, mūsų kraštiečio Kazimiero Būgos gimimo sukanka 145 metai ir 100 metų nuo jo mirties. Netoli Dusetų Pažiegės kaime gimęs kalbininkas mokslus pradėjo Dusetose, vienus metus (1891 – 1892 m.) juos tęsė Zarasuose, o paskui mokėsi ir studijavo Peterburge. Po Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo mokslininkas sugrįžo į Lietuvą ir čia ėmėsi didžiausio savo darbo – lietuvių kalbos žodyno sukūrimo. Nors dėl ankstyvos mirties darbo neužbaigė, Kazimieras Būga davė didžiulį stimulą kitiems tęsti jo veiklą, rūpintis lietuvių kalbos išsaugojimu, puoselėjimu. Prie šio tikslo įgyvendinimo birželio 7 d. prisidėjo ir Zarasų Pauliaus Širvio 8b ir 8c klasės mokiniai – mokyklos kūrėjų klubo nariai, kuriems vadovauja lietuvių kalbos mokytoja ekspertė Andželika Vitkūnienė. Vykdant bendradarbiavimą tarp Zarasų krašto muziejaus ir mokyklos, tą dieną būrelis mokinių su savo mokytoja ir istorijos mokytoja bei muziejininke Rimute Morozoviene vyko į Kazimiero Būgos gimtinę – Pažiegę, kur susipažino su jo memorialinio muziejaus medžiaga ir dalyvavo kalbotyros pratybose „Lietuvybės vasara Pažiegėje“. Mokiniai komandose rungėsi atlikdami įdomias lietuvių kalbos kūrybines užduotis. Jie parodė tikrai labai gerą lietuvių kalbos išmanymą, išradingumą ir kūrybiškumą. Truputį geriau pasisekė 8b klasės mokinių komandai, jie gavo Kazimiero Būgos laikų geriausią prizą – saldumynus.

Renginyje dalyvavęs Zarasų krašto muziejaus direktorius Arvydas Veikšra pasidžiaugė jaunimo kūrybiškumu ir lietuvių kalbos puoselėjimu, padėkojo mokytojai Andželikai Vitkūnienei, kuri studijų metais vasaros praktiką atliko čia, už jaunimo įtraukimą į veiklas.

Zarasų krašto muziejaus informacija

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite