LOBIŲ SALA, RANKOS IR ŠIRDELĖS

0
48
ooo1oo

Prasminga Šiaurės šalių bibliotekų savaitės šventė vyksta jau dvidešimtą kartą. Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Turmanto struktūrinys padalinys – kasmet dalyvauja joje.

Mes mokomės būti labai tolerantiški – juk artėjo Tolerancijos diena, todėl NVŠ programos „Kūrybinės dirbtuvėlės“ užsiėmimas buvo pradėtas pokalbiu apie Toleranciją – ji labai svarbi ne tik žmonėms, bet ir šalims. Tolerancija plečia mūsų suvokimą, mūsų kultūrą… Susikabinome rankomis (jos šiais metais yra tolerancijos simbolis), kad suprastume: „Rankos jums duotos ne tam, kad jūs pastumtumėt mažesnį, pakeltumėt akmenį prieš draugą, neteisingai prisiektumėt. Jūsų rankos laiko jūsų gyvenimą, jomis statysite savo ateitį. Jos turi padaryti didelius ir kilnius darbus!“ – kokie kilnūs P.Cvirkos žodžiai.

Kuo panaši Lietuva ir Suomija? Suomija šiemet mini 100-ąsias nepriklausomybės metines – panašią sukaktį netrukus minės ir Lietuva…Todėl ši savaitė šiemet skirta Suomijai, o skaitomi tekstai – suomių rašytojų. Mes skaitėme „Lobių sala“ (autorius Mauri Kunnas), kurioje pateikiama istorija apie lobio ieškotojus.

Kūrinys buvo skaitomas ne tik degant vaško žvakelėms, bet sklindant nuostabiai viliojantiems kvapams. Nepatikėsite: viskas vyko taip, kaip Šiaurės šalių bibliotekų savaitę siūloma švęsti: šauniosios bibliotekininkės Jelena Gurskaja ir Marina Voropajeva jau buvo paruošusios tešlą, kurią rekomenduoja šios savaitės organizatoriai. Vaflinių širdelių receptas, atkeliavęs net iš Danijos, tikrai ypatingas: 2008, 2011 ir 2012 m. jis pelnė „Geriausių pasaulyje vaflių“ titulą.

Kol kūrinys buvo skaitomas – lėkštelėje vaflių krūva buvo smarkiai paaugusi, tačiau, kai kūrinys buvo perskaitytas ir aptartas – vaflių greitai ėmė mažėti…. Taip, niekas jų nebuvo padėjęs į seifą, todėl drįstume manyti, kad juos pagrobė tie patys piratai, apie kuriuose skaitėme, o gal šaltas šiaurės vėjas?

Kūrybinė valandėlė – įrėminti paveikslėlį (piratą) – dar kartą įtikino, jog dviejų vienodų niekada nebūna…

Pasirodo, stebuklų būna ne tik Lobių saloje, bet ir bibliotekoje, kur kvepia širdelėmis, o rankos tarnauja gerumui… Nuoširdžiausiai dėkojame Jelenai GURSKAJAI ir Marinai VOROPAJEVAI už dovanotą skanią šventę….

Giedrė MIČIŪNIENĖ,
NVŠ programos „Kūrybinės dirbtuvėlės“ vadovė

20171114 155556

o1o

oooo111o

oooooooooooooooooooooooooooooooooo

 

Nuotraukos
Jelenos GURSKAJOS ir Marinos VOROPAJEVOS

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite