LŠDPS TĘSIA STREIKĄ IR RENGIA MITINGĄ

0
50
Andrius Navickas

Prasidėjo trečia mokytojų streiko, kurį rengia Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS), savaitė. Toliau prie streiko jungiasi vis daugiau ugdymo įstaigų, greitai streiką pradės ir prestižinės sostinės mokyklos – Vilniaus licėjus bei Vilniaus Žvėryno gimnazija. Nors streike dalyvauja didžiausios ir geriausios Lietuvos mokyklos, ir švietimo sistema iš esmės greit bus paralyžiuota, vyriausybė vis dar menkina streiko mastą (neva streikuoja tik keliasdešimt mokyklų) ir nemato problemų.

„Pavyzdžiui, streikuojančiose Vilniaus Žemynos ir Martyno Mažvydo progimnazijose mokosi apie 3000 mokinių, todėl vien šitų dviejų mokyklų streikas prilygsta beveik šimto kaimo mokyklų mastui. Akivaizdu, kad manipuliuoti skaičiais bei lyginti nelygiaverčius dalykus taip klaidinant visuomenę – šios vyriausybės stilius. Prisiminkim, kaip buvo pateikta informacija apie neva ženklų mokytojų darbo užmokesčio padidėjimą“, – komentuoja LŠDPS pirmininkas Andrius Navickas.

Anot jo, Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) jau pripažino klaidas, kurios padarytos skubotai įvedant neapgalvotą, neskaidrią, chaosą ir nesaugumą į mokyklas atnešusią darbo užmokesčio sistemą. Deja, kaip jau pastebėjo ir Prezidentė, administracinių gebėjimų stoka neleidžia išeiti iš aklavietės. Užuot iš esmės išnagrinėjusi LŠDPS reikalavimus, kurių nepaisymas atvedė prie streiko, ir į juos atsižvelgusi, ŠMM kaip problemos sprendimą pateikia kitų profesinių sąjungų pasiūlymus.

„Tai jokios derybos. Kaip jų nebuvo prieš metus įteikus reikalavimus, taip jų nėra dabar, vykstant streikui. Ministerija pasirašinėja pusiau slaptus protokolus su profesinėmis sąjungomis, kurios neatstovauja streikuojantiems mokytojams, taip įvesdama destrukcijos ir chaoso į užsitęsusį kolektyvinio ginčo procesą. Taip elgdamasi ŠMM daro didelę žalą ugdymo procesui, kuris stringa jau trečia savaitė“, – teigia LŠDPS vadovas.

Praeitą savaitę LŠDPS surengė Lietuvos mokytojų suvažiavimą, į kurį atvyko apie 400 pedagogų, kurie iš ministrės Jurgitos Petrauskienės taip ir neišgirdo nieko konstruktyvaus. Todėl penktadienį, lapkričio 30 d., 15.30 val., visi mokytojai, tėvai ir jų vaikai, kurie dėl valdžios kurtumo negali grįžti į mokyklas, Nepriklausomybės aikštėje prie Seimo kviečiami į mitingą „Kai neteisybė tampa įstatymu – pasipriešinimas yra pareiga“.

LŠDPS informacija
Kontaktams: Andrius Navickas
Tel. 860157747

 

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite